alexa 2303-270/MAGMA-BQ | 2303-270/00 | Magma | Ice | Freak X | Ulysse Nardin | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Ulysse Nardin Freak X Magma ve Freak X Ice

Buz gibi soğuk, lav gibi sıcak... Ekstrem ve keşif kelimelerini yaradılışında taşıyan Ulysse Nardin, yeni modelleri Freak X Magma ve Freak X Ice ile doğanın en uç hallerini dışa vuruyor.

ulysse-nardin-freak-x-magma-freak-x-ice.jpg

Ölmeden yapılması gerekenler listeniz hazır mı? Birinci sırada hangi hayaliniz var? Peki, bu uç hayalinizi gerçekleştirirken bileğinize hangi saati takacaksınız?

ulysse-nardin-freak-x-magma-freak-x-ice-2.jpg

Bir tarafta bizim gibi uç hayaller kuranlar varken bir tarafta da ‘uç’ kelimesini hayat felsefesi haline getirenler var. Bu kişilerden biri de Dünya Basın Fotoğrafları ödüllü National Geographic fotoğrafçılarından Carsten Peter. Borneo’da mağaraları keşfeden, Sahra Çölü’nü develerle geçen, Mont Blanc’da buz altında skuba dalış yapan Peter, kamerasını da yanına alarak hayatı uçlarda yaşıyor.

ulysse-nardin-freak-x-magma-freak-x-ice-3.jpg ulysse-nardin-freak-x-magma-freak-x-ice-4.jpg

Carsten Peter, gezegendeki en korkunç ortamların daha önce hiç görülmemiş görüntüleri yakalamak için yenilikçi fotoğraf teknikleri geliştirmeye oldukça takıntılı. Akıl almaz maceraları arasında toksik mağaraları, çalkantılı lav göllerini, aktif volkanları gezmek ve motorlu yamaç paraşütü yaparken irtifa rekorlarını kırmak gibi etkinlikler bulunuyor. Amerika’da bir tornadonun fotoğrafını çekmesiyle Dünya Basın Fotoğrafları ödülü ve Güney Pasifik’teki aktif volkana girerek çektiği videografiyle Emmy ödülü alan Peter, Ulysse Nardin ruhunu iliklerine kadar yaşıyor ve yaşatıyor.

ulysse-nardin-freak-x-magma-freak-x-ice-5.jpg ulysse-nardin-freak-x-magma-freak-x-ice-6.jpg

Gelelim Carsten Peter ve Ulysse Nardin ortaklığıyla bizlerle buluşan diğer maceraperestlere... Ulysse Nardin Freak X Magma (Ref. 2303-270/MAGMA-BQ) ve Freak X Ice (Ref. 2303-270/00), ödüllü fotoğrafçı ve macera sever Carsten Peter’ın benimsediği yaşam tarzını yansıtıyor. Ultra hafif karbon fiber ve kırmızı, mermer epoksi reçinesinin sismik bir kombinasyonundan üretilen her bir Freak X Magma için benzersiz diyebiliriz. Çizilmeye karşı dayanıklı ve aerodinamik olan saat, 43mm, siyah DLC kaplama titanyum kasayla geliyor. Saatlerin her ikisi de 50 metreye kadar su basıncına dayanıklılık gösteriyor. Modellerin safir kristal cam bölmeli arka kapağı sayesinde mekanizma rahatlıkla izlenebiliyor.

2303-270-magma-bq-ulysse-nardin-freak-x-magma-1.jpg 2303-270-00-ulysse-nardin-freak-x-ice-1.jpg

Saatleri, Ulysse Nardin’in kendi üretimi, otomatik mekanizma Caliber UN-230 çalıştırıyor ve tam kurulumda 72 saatlik güç rezervi sağlıyor.

Zamanı gösterim şekliyle ayrı bir ziyafet sunan Freak X Magma ve Freak X Ice’ın köprülerinde ve markörlerinde Super-LumiNova kullanılmış. Böylece özellikle ışığın yetersiz olduğu anlarda zamanı izlemek daha da keyifli hale geliyor.

ulysse-nardin-freak-x-magma-freak-x-ice-.jpg

Ulysse Nardin Freak X Magma ‘Volcanic rock’ olarak adlandırılan siyah deri kayışla; matlaştırılmış, beyaz bitişli Titanyum kasalı model, Freak X Ice ise kauçuk kaplama, beyaz deri kayışla tamamlanıyor.

2303-270-magma-bq-ulysse-nardin-freak-x-magma-2.jpg 2303-270-00-ulysse-nardin-freak-x-ice-2.jpg
Benzer İncelemeler