alexa Qatar Watch Club | Freak X | Ulysse Nardin | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Ulysse Nardin Freak X “Qatar Watch Club” Edition

Ulysse Nardin, 2019 yılında ürün grubuna eklediği Freak X modelinin limitli üretilen Qatar Watch Club versiyonunu tanıttı.

ulysse-nardin-freak-x-qatar-watch-club-edition-1.jpg

Saat kulüpleri her geçen gün sektörün daha da ayrılmaz bir parçası haline geliyor. Aynı tutkuyu paylaşan meraklıların ortak buluşma noktası haline gelen bu organizasyonlar elbette saat markalarının da dikkatinden kaçmıyor. Farklı segmentlerden birçok markanın özel/limitli edisyonlarla destek olduğu kulüplere bugün bir yenisi daha ekleniyor: Ulysse Nardin, tanıtıldığı günden bu yana büyük beğeni toplayan Freak X model ailesinin en yeni versiyonunu, Orta Doğu’nun önemli saat organizasyonlarından kabul edilen Qatar Watch Club için yeniden yorumluyor.

ulysse-nardin-freak-x-qatar-watch-club-edition-2.jpg

Yeni model, 43mm çapında ve 13.35mm yüksekliğinde tasarlanmış, Freak X tarzı kasa ile geliyor. Yer verdiği farklı malzemeler ile öne çıkan Freak X model ailesi, bu limitli versiyonda da geleneği bozmuyor. Kasanın yapımında siyah DLC kaplamalı titanyum kullanılıyor. Ön ve arka yüzünde safir kristal camların görev yaptığı kasa, koleksiyonda yer alan diğer modellerde olduğu gibi, 50 metre su basıncına dayanıklılık gösteriyor.

ulysse-nardin-freak-x-qatar-watch-club-edition-3.jpg

Modelin kadranı, yapısal manada direkt Freak X platformu kullanılarak hazırlanmış. Ancak modelin atfedildiği Qatar Watch Club organizasyonuna gönderme yapan yeşil detaylar da gözden kaçmıyor. Orta Doğu’nun önemli karakteristik özellikleri arasında başı çeken yeşil, saat markörlerinde ve mekanizmanın bileşenlerinde kendisine yer buluyor.

ulysse-nardin-freak-x-qatar-watch-club-edition-7.jpg

Ulysse Nardin Freak X “Qatar Watch Club” Edition da, serinin diğer modellerinde olduğu gibi, Caliber UN-230 in-house mekanizma ile hayat buluyor. Flying Carousel Baguette (Uçan Atlı Karınca şeklinde tasarlanmış ve uzunlamasına yerleştirilmiş) otomatik mekanizma 3Hz (21.600vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 3 gün (72 saat) güç rezerv süresi sunuyor.

ulysse-nardin-freak-x-qatar-watch-club-edition-6.jpg

Sadece 10 adet ile limitli üretilen model, yeşil dikişli siyah kauçuk kayış ve beyaz dikişli yeşil timsah derisi kayış olmak üzere iki kayış ile geliyor.

ulysse-nardin-freak-x-qatar-watch-club-edition-4.jpg ulysse-nardin-freak-x-qatar-watch-club-edition-5.jpg

Benzer İncelemeler