alexa Ulysse Nardin | Marine | Torpilleur | Military | İnceleme | HOROBOX
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Ulysse Nardin Marine Torpilleur Military

ulysse-nardin-logo-2.jpg

Denizcilik temalı modelleri ve karakteristik tasarımları ile saat sektörünün kendine has markaları arasında yer alan Ulysse Nardin, geçtiğimiz Haziran ayında saatseverlerin beğenisine sunduğu Marine Torpilleur koleksiyonuna iki yeni model ekledi.

Markanın ikonik Marine Chronometer Koleksiyonu’na nazaran sade tasarlanmış kadranları ve görece uygun fiyatları ile dikkat çeken koleksiyona katılan yeni modeller, donanma ruhundan izler taşıyor.

ulysse-nardin-Marine-Torpilleur-Military-2.jpg

Yeni modellerde, ilk çıkan versiyona nazaran 2mm daha geniş çapa sahip 44mm boyutunda kasalar kullanılmış. Yüzeye uygulanan mikro-kumlama doku sayesinde konsepte uygun şekilde askeri bir havaya bürünen paslanmaz çelik kasaların ön yüzünde çift taraflı yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal cam kullanılmış. Ön yüzde markanın sembol detaylarından olan tırtıklı bezele de yer verilmiş. Üzerinde kabartma Marine Torpilleur gemisi deseni yer alan vidalı kapak ve yine kubbe formunda tasarlanmış kilitli ayar tepesi ile desteklenen kasanın su geçirmezlik değeri de 50 metre olarak ayarlanmış.

ulysse-nardin-Marine-Torpilleur-Military-5.jpg

Koleksiyona yeni katılan iki versiyon da modelin retro ve askeri tarzına uygun hazırlanmış kadran seçenekleri ile geliyor. Krem rengi ve siyah olarak tercih edilebilen kadranlardan krem rengi olanına siyah çerçeveli büyük rakam indeksler eşlik ederken, siyah seçenekte ise yine aynı tarzda hazırlanmış ancak zemin ile kontrast yaratan turuncu renkte tasarlanmış indeksler yer alıyor. Güç rezerv göstergesi ve tarih penceresi gibi ek özelliklerin bulunmadığı kadranın saat 6 yönünde kendi alt kadranında hareket eden küçük saniye kolu göze çarpıyor. Aynı alt kadranın içerisinde modelin limit No.su ve “Chronometer Watch” ifadesinin kısaltması olan C.W. harfleri dikkat çekiyor.

ulysse-nardin-Marine-Torpilleur-Military-3.jpg

Yeni modelin içerisinde markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber UN-118 yer alıyor. Ulysse Nardin’e patentli DIAMonSIL eşapman ve silisyum kıl zemberek gibi ileri teknoloji ürünü özellikler sunan otomatik mekanizma tam kurulumda 60 saatlik güç rezerv süresi sunabiliyor. Saat 6 hizasında küçük saniye göstergesi yer alan mekanizma, markanın diğer tüm ürünlerinde olduğu gibi C.O.S.C. sertifikasyonunu taşıyor.

ulysse-nardin-Marine-Torpilleur-Military-4.jpg

Kadran rengine göre siyah veya kahverengi olarak sunulan dana derisi kayış ile gelen modellerden her biri 300 adet ile limitli üretiliyor. Resmi lansmanı için SIHH 2018 fuarı ön görülen yeni modeller, kendi sınıfında oldukça iddialı bir rakam olan SFr7900,00 fiyat etiketi taşıyor.

Benzer İncelemeler