alexa Ulysse Nardin 2021 Yenilikleri | Marine Torpilleur | Geneva Watch Days 2021
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Ulysse Nardin Marine Torpilleur Tourbillon Grand Feu

Ulysse Nardin, 2021 yılı yenilikleri kapsamında öne çıkarttığı Marine Torpilleur model ailesine bir de Tourbillon ekledi. Şimdiye kadar yapılmış en lüks ve en komplike Marine Torpilleur olan model, sadece 175 adet ile limitli üretiliyor.

ulysse-nardin-marine-torpilleur-tourbillon-grand-feu-8.jpg

Tourbillon (ve diğer yüksek komplikasyonlar), Ulysse Nardin için hiç de yeni ayak basılan bir bölge değil. Aksine, hassas denizcilik cihazları konusunda eşsiz bir geçmişe ve tecrübeye sahip marka için uzun zamandır farklı örneklerini tanıttıkları bir komplikasyon... Ancak Marine Torpilleur ürün grubu özelinde bakacak olursak, evet, bu kesinlikle bir ilk. Üstelik birçok açıdan.

ulysse-nardin-marine-torpilleur-tourbillon-grand-feu-2.jpg

Ulysse Nardin ürün grubuna 2017 yılında eklenen Marine Torpilleur Koleksiyonu, markanın alametifarikası haline gelen Marine Chronometer Koleksiyonu’na nazaran görece daha sade tasarımı ve uygun fiyat baremi ile dikkat çekmişti. Geçen dört yıl zarfında koleksiyonu farklı versiyonlarla geliştirmeye devam eden Ulysse Nardin, 2021 yenilikleri kapsamında tanıttığı yeni modellerle Marine Torpilleur Koleksiyonu’na duyduğu inancın bir kez daha altını çizdi.

ulysse-nardin-marine-torpilleur-tourbillon-grand-feu-3.jpg

Marine Torpilleur model ailesine eklenen yenilikler arasında direkt bayrak gemisi unvanın sahibi ise Tourbillon Grand Feu modeli oldu.

ulysse-nardin-marine-torpilleur-tourbillon-grand-feu-4.jpg

Yeni model 42mm çapında ve 11.93mm yüksekliğinde tasarlanmış kasa ile geliyor. 18K 5N pembe altından üretilen kasanın ön ve arka yüzünde safir kristal camlar bulunuyor. Model ailesinin sembol detaylarından tırtıklı bezelin ve UN amblemli kurma kolunun eşlik ettiği zarif kasa, 50 metreye kadar su geçirmiyor.

ulysse-nardin-marine-torpilleur-tourbillon-grand-feu-5.jpg

Şık model, isminde de belirtildiği üzere, Grand Feu tekniği ile üretilmiş, siyah emaye kadrana ev sahipliği yapıyor. Siyah zemin üzerine Romen rakamı baskı indekslerin ve altın kolların eklediği kadranın saat 6 konumunda Tourbillon eşapmanın görülebildiği pencere yer alıyor. Saat 12 konumunda ise güç rezerv göstergesi yerini alıyor.

ulysse-nardin-marine-torpilleur-tourbillon-grand-feu-7.jpg ulysse-nardin-marine-torpilleur-tourbillon-grand-feu-6.jpg

Yeni modele, in-house üretilip tasarlanan, Caliber UN-128 mekanizma hayat veriyor. COSC sertifikalı otomatik mekanizma, saat ve dakika fonksiyonlarını yanı sıra, sabit güç aktarımlı Tourbillon özelliğine de yer veriyor. Silisyumdan yapılmış eşapman çarkı, balans yayı ve çapa ile donatılan mekanizma, tam kurulumda 60 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor.

ulysse-nardin-marine-torpilleur-tourbillon-grand-feu-1.jpg

Siyah timsah derisi kayış ve UN imzalı 18K 5N pembe altın toka ile gelen model, EUR 42,000 etiket fiyatıyla satışa sunuluyor.

ulysse-nardin-marine-torpilleur-tourbillon-grand-feu-9.jpg

Benzer İncelemeler