alexa V serisi | V1-01 | SevenFriday | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

V Serisi V1-01

seven-friday-logo-new.png

SevenFriday sevenlerin istediği oldu ve marka yeni koleksiyonunu duyurdu. Horobox ekibi olarak saati sizler için incelemeye aldık.

Daha önceki SevenFriday M serisi incelememizi okumadıysanız sizleri şöyle alalım. SevenFriday M Series.

Dilerseniz kendi fotoğraflarımız eşliğinde hazırladığımız incelemeye başlayalım. İncelemeye kutumuzdan başlayalım. SevenFriday’den görmeye alıştığımız ahşap kutu yeniden karşımızda fakat bu kez dikdörtgen prizma yerine küp formunda bir kutuyla karşı karşıyayız. Kutu içerisinde saatin yanında belgeleri ve birde NFC çip kartı bulunuyor. İncelemenin ilerleyen kısmında bu çip hakkında daha detaylı bilgi vereceğim.

seven_friday_v_series_2.jpg

SevenFriday V Serisi 44.3 mm x 49.7 mm ölçüleri ile saati daha önceden alıştığımız kare formundan çıkarıp daha dikdörtgenimsi bir yapıya sokmuş. Fakat bileğinizde bu değişikliği fazla hissetmiyorsunuz. Paslanmaz çelikten üretilen kasa 30 metre su geçirmezliğe sahip. İlk Seven Friday’den bu yana su geçirmezliğin 30 metrede kalması benim için eksi bir özellik.

seven_friday_v_series_9.jpg seven_friday_v_series_8.jpg

Kadrandan bahsetmek gerekirse;

Kadrandaki tek kol dakikayı gösteriyor. Peki saati nasıl okuyacağız ? İşte bu noktada işler biraz karışıyor. Saati okumak için küçük bir matematik işlemi yapıyoruz. Örneğin aşağıdaki saat 10:11 ’u gösteriyor. Saatin 10 olduğunu kadrandaki 8 ve 2 rakamını toplayarak yapıyoruz. Yeni tasarım kadran görsel olarak beğenileri toplasa da alışmak için biraz zaman geçmesi gerekiyor. Saatin gece 10 mu gündüz 10 mu olduğunu ise saat 10 pozisyonunda bulunan gece-gündüz indikatöründen okuyoruz.

seven_friday_v_series_5.jpg

SevenFriday V serisi için bir diğer yenilik kolayca değişebilen kordon sistemi. Saatin sol yanında bulunan çıkıntılara ince uçlu aparat ile bastırdığınız zaman kordonu tutan pin yerinden çıkıyor. Kordon için söyleyebileceğim bir diğer şey ise fazla sert olması. İncelediğim saatin daha önce hiç kullanılmamış olmasının da bunda etkisi var tabi ki ama biraz daha yumuşak olmasını tercih ederdim. Umarım kullanıma bağlı olarak zamanla daha yumuşak bir hal alacaktır.

seven_friday_v_series_7.jpg seven_friday_v_series_6.jpg

SevenFriday bu saatle beraber bir de NFC çip özelliğini getirdi. Bu sistemle beraber kullanıcılar mobil telefonlarına yükleyecekleri uygulama ile kolayca saatlerinin orjinalliğini test edebilecekler. Bunun için yapılması gereken ise saat ile uygulamayı eşleştirmek. Aldığımız haberlere göre kullanıcılar diğer SevenFriday V Serisi saate sahip kullanıcılarla bu uygulama üzerinden iletişime geçip fotoğraf paylaşımında bulunabilecekler. NFC çip özelliği bu özellikleri ile benden geçer not almayı başardı.

seven_friday_v_series_4.jpg

SevenFriday V serisi tasarım olarak beni etkilemeyi başardı. Şimdilik iki farklı kadran seçeneği ile gelen saate ilerleyen zamanlarda yeni kasa materyali ve kadran eklemelerinin yapılacağını düşünüyorum.

seven_friday_v_series_3.jpg

NFC çip sistemi ve hızlı kordon değiştirme sistemi ile markanın yeniliklere açık işler yapması geleceği yönelik umut verici hareketler.

Bunun yanında saatin fotojenik olduğunu da aşağıdaki karelerden görebilirsiniz.

seven_friday_v_series_11.jpg

seven_friday_v_series_17.jpg seven_friday_v_series_19.jpg

Benzer İncelemeler