alexa 7810S/000G-B050 | Dual Time | Harmony | Vacheron Constantin | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Vacheron Constantin Harmony Dual Time

vacheron-constantin-logo-new-.png

Vacheron Constantin, 260. kuruluş yıldönümüne ithafen birçok yeni ve özel tasarım saati meraklılarının beğenisine sunmuştu. Bu yenilikler arasında en çok dikkati çekenlerden biri de yastık formu kasasıyla dikkatleri üzerine çeken “Harmony” koleksiyonuydu. Birçok komplikasyonu bünyesinde barındıran, erkek ve kadın için ayrı tasarımlara sahip saatlerden Dual-Time modeliyle beraberiz.

Vacheron_Constantin_Harmony_Dual_Time_4s.jpg

Harmony koleksiyonunun kökenleri Vacheron Constantin tarihinde oldukça eskilere dayanıyor. 1928 üretimi, kronograflı bir modelden esinlenilerek tasarlanan Harmony Chronograph modeli serinin diğer versiyonları için de öncü model niteliği taşıyor.

Vacheron_Constantin_Harmony_Dual_Time_11.jpg

Vacheron Constantin, üstün işçilik ve malzemeyi, ileri teknoloji ve geleneksel tasarımla en başarılı şekilde harmanlamayı başarabilen ender markalardan biri. 260 yıllık maziye sahip olmanın verdiği sorumluluğu en ince ayrıntısına kadar başarıyla yerine getiren markanın Harmony Dual Time modeli de bizleri yanıltmıyor ve her detayıyla saati bileğine takan istisnasız her kişiyi kendine hayran bırakıyor.

Saatin kasası, 18 ayar beyaz altından üretilmiş ve 40mm x 49,3mm x 11,4mm ölçülerinde. Model, boyutları ve kasa formu itibariyle bilekte kesinlikle dikkat çekici ve bir o kadar da konforlu. Yastık kasa şekli vintage diye tabir edilebilecek yıllara ait üretim saatler arasında oldukça popüler bir tasarımken günümüz standartlarından nispeten daha az rağbet gören bir dizayn. Vacheron Constantin, Harmony koleksiyonu ile vintage tasarımları günümüz teknolojisi ve değişen tüketici beklentileri doğrultusunda oldukça başarılı bir şekilde modernize etmiş.

Vacheron_Constantin_Harmony_Dual_Time_12.jpg

Saatin ön ve arka kısımlarında safir kristal cam kullanılmış, su geçirmezlik değeri de böylesine klasik amaçlar doğrultusunda üretilen bir model için ideal değer olan 30 metre ile sınırlandırılmış. Arka kapakta cam kullanımı sayesinde adeta bir sanat eseri güzelliğindeki mekanizma da görünür kılınmış.

Vacheron_Constantin_Harmony_Dual_Time_8.jpg

In-house geliştirilen otomatik kalibre 2460 DT, 28mm x 5,4mm ölçülerinde, 233 parçadan oluşuyor, 27 taşlı, 28800vph’de çalışıyor ve 40 saat güç rezervine sahip. 22 ayar pembe altından üretilen rotorun üzerindeki elle işlenmiş desenler markanın diğer koleksiyonlarında bulunmuyor, Bu seriye özgü çizgiler saatin karakteristik özelliklerini pekiştirir nitelikte. Saate adını veren komplikasyon sayesinde kadrandan ikinci bir zaman dilimine ait saat ve dakika takip edilebiliyor.

Vacheron_Constantin_Harmony_Dual_Time_9.jpg

Aynı zamanda bu saat dilimi için gece-gündüz göstergesi de kadrana konumlandırılmış. Mekanizma, bir Vacheron Constantin klasiği olarak “Hallmark of Geneva” mührüne sahip. Bu sayede mekanizmanın mümkün olan en hassas işçilik ve kalite ile üretildiğinin garantisi de bizlere sunuşmuş oluyor. Saatin ayarı sadece tepe kısmından yapılıyor, kasada herhangi bir ayar butonu bulunmuyor. Bu sayede, özellikle sık seyahat eden kişilerin, ilave bir araca ihtiyaç duymadan kolayca saati ayarlamasına imkan tanınmış.

Saatin kayışı, fazlasıyla konforlu ve kaliteli bir hisse sahip, Missisipi timsahı derisi kayışa ve kasası ile aynı tür altından üretilmiş ve katlanır toka ile beraber kullanılıyor. Tıpkı kasada olduğu gibi kayış ve tokadaki detay işçiliği de muazzam seviyede.

Vacheron_Constantin_Harmony_Dual_Time_6.jpg Vacheron_Constantin_Harmony_Dual_Time_5.jpg

İncelememize konu olan saatin beyaz altın kasasına ilaveten bir de pembe altın versiyonu bulunuyor. Her iki model de yalnızca 625 adetle limitli olarak üretilmiş, dolayısıyla bu özel saatlere sahip olmayı planlayanların acele etmelerinde fayda var.

Vacheron_Constantin_Harmony_Dual_Time_1.jpg

Vacheron_Constantin_Harmony_Dual_Time_2.jpg Vacheron_Constantin_Harmony_Dual_Time_3.jpg

Benzer İncelemeler