alexa Vacheron Constantin | Watches & Wonders Yenilikleri | 6620C/00R-B656 | Ode To Music
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Vacheron Constantin Les Cabinotiers Astronomical Striking Grand Complication – Ode To Music

Vacheron Constantin, 19 farklı komplikasyona ev sahipliği yapan modeli Les Cabinotiers Astronomical Striking Grand Complication – Ode To Music ile yüksek saatçiliği yeniden tanımlıyor.

6620c-00r-b656-vacheron-constantin-les-cabinotiers-ode-to-music-1.jpg

Vacheron Constantin’in 2020 Watches & Wonders kapsamında tanıttığı modeller, yüksek saatçiliğin çıtasını daha da yukarılara çıkarmaktan asla çekinmiyorlar. Les Cabinotiers Astronomical Striking Grand Complication – Ode To Music modeli de zirveye oynayan saatlerden yalnızca biri.

6620c-00r-b656-vacheron-constantin-les-cabinotiers-ode-to-music-2.jpg

Saat, 45mm x 12,54mm ölçülerinde 18K pembe altın kasaya sahip. Modelin bünyesinde barındırdığı 19 farklı komplikasyona rağmen çap değerinin mantık sınırları çerçevesinde kalması başarı, çapına kıyasla kalınlık değerinin bu denli az olması ise bir mucize olarak değerlendirilebilir.

6620c-00r-b656-vacheron-constantin-les-cabinotiers-ode-to-music-3.jpg

İki yüzlü tasarlanan kasanın hem ön hem de arka yüzeylerinde yer alan safir kristal camların ardından elle işlenmiş mavi renkli opalin kadranlardaki bilgilere ulaşmak mümkün.

6620c-00r-b656-vacheron-constantin-les-cabinotiers-ode-to-music-4.jpg

Saatin kalbinde VC mühendislerinin uzun yıllar süren araştırma ve geliştirme çalışmalarının sonucu olan in-house Caliber 1731 M820 bulunuyor. Kurmalı mekanizma, 600 parçadan oluşuyor, 36mm x 7,84mm ölçülerinde, 36 taşlı, 21600vph’de çalışıyor ve 60 saatlik güç rezervine sahip. Sahip olduğu özellikler ise saymakla bitmeyecek türden.

6620c-00r-b656-vacheron-constantin-les-cabinotiers-ode-to-music-6.jpg

Ön yüzeyden, saat, dakika, Minute Repeater (saat, dakika ve çeyrek saatler için ayrı çanlara sahip), gün, tarih, ay, artık yıl ve ay fazı bilgilerini sunan sonsuz takvim, Equation of Time, ay günü, gündüz-gece, gün doğumu, gün batımı, mevsimler, ekinokslar, gün dönümleri ve burçlara ait yıldız haritası gibi çok sayıda bilgiye ulaşmak mümkün. Arka yüzeyde ise “celestial” zaman ve kuzey yarımkürenin yıldız haritası gözlemlenebiliyor.

6620c-00r-b656-vacheron-constantin-les-cabinotiers-ode-to-music-5.jpg

Elbette tüm bu mükemmellik, Vacheron Constantin’in yüksek standartlarını karşılayacak şekilde “Hallmark of Genève” mührüyle taçlandırılıyor.

Model, kadran ile uyumlu mavi tonlarında hazırlanan timsah derisi kayış ve 18 ayar pembe altından imal edilen katlanır toka ile taçlandırılmış. Yalnızca 1 adetle sınırlı sayıda üretilen Vacheron Constantin Les Cabinotiers Astronomical Striking Grand Complication – Ode To Music’in satış fiyatı ise gizliliğini koruyor.

Benzer İncelemeler