alexa Sartoriale | Metiers d’Art Elegance | Vacheron Constantin | Yeni Model | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Vacheron Constantin Métiers d’Art Élégance Sartoriale

vacheron-constantin-logo-new-.png

Hepsi birbirinden özenle hazırlanmış beş farklı versiyondan oluşan koleksiyonda yer alan modeller, terzilik konusunda bir ikon kabul edilen Vitale Barberis Canonico’nun kumaşlarında hayat bulan desenlerden izler taşıyor.

Vacheron-Constantin-Metiers-d-Art-Elegance-Sartoriale-1.jpg

Koleksiyonda yer alan modellerin şüphesiz en çok dikkat çeken özellikleri kadranlarında saklı.. Vacheron Constantin’in alışılmış üstün el işçiliğini barındıran emaye kadran üzerinde Guilloche tarzı bir desen yer alıyor.Zarafeti ile markanın elegan tasarımlar yaratma konusundaki tecrübesine örnek teşkil eden koleksiyonda yer alan kadranlar ise ilham aldıkları kumaşların renk ve desenlerini çağrıştıran sunumlarıyla bizleri karşılıyor.

Vacheron-Constantin-Metiers-d-Art-Elegance-Sartoriale-2.jpg

Akrep ve yelkovan kollarına ev sahipliği yapan alt kadranda yer alan çerçeve doğal sedeften üretilmiş. Alt kadranın içinde yer alan Romen rakamı indeksler ise yine el işçiliği ile boyanmış. İç kısımda yer alan dantel benzeri desen ise son derece ince bir sedef katmanından oluşan yüzey üzerine pantograf makinesi ile işlenmiş.

Vacheron-Constantin-Metiers-d-Art-Elegance-Sartoriale-3.jpgVacheron-Constantin-Metiers-d-Art-Elegance-Sartoriale-4.jpg

Vacheron-Constantin-Metiers-d-Art-Elegance-Sartoriale-5.jpgVacheron-Constantin-Metiers-d-Art-Elegance-Sartoriale-7.jpg

Métiers d’Art Élégance Sartoriale koleksiyonunda yer alan saatlere hayat veren mekanizma için ise markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Calibre 1400 uygun görülmüş. Elden kurmalı tasarıma sahip mekanizma tıpkı markanın diğer ürünlerinde olduğu gibi Poinçon de Genève sertifikası taşıyor.

Vacheron-Constantin-Metiers-d-Art-Elegance-Sartoriale-6.jpg

Bu nefes kesici koleksiyonun butiklere ve diğer satış noktalarına ulaşması biraz zaman alacak da olsa şimdilik fotoğraflarıyla yetinmek bile heyecan verici..

Vacheron-Constantin-Metiers-d-Art-Elegance-Sartoriale-8.jpg

Benzer İncelemeler