alexa Vacheron Constantin | Metiers d’Art | The Legend of the Chinese Zodiac | Year of the Dog
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Vacheron Constantin Metiers d’Art The Legend of the Chinese Zodiac Year of the Dog

Vacheron-Constantin-logo-wordmark.png

Vacheron Constantin, koleksiyonerler kadar Haute Horlogerie meraklılarını da kendine hayran bırakan ürün grubu Métiers d’Art Koleksiyonu’na yeni bir model ekledi.  Çin Takvimi’ne göre 16 Şubat 2018 tarihinde başlayacak Köpek Yılı’na ithafen tasarlanan yeni model, platin ve 18K pembe altın olmak üzere iki farklı versiyon olarak sunuluyor.

Vacheron-Constantin-The-Legend-of-the-Chinese-Zodiac-Year-of-the-Dog-3.jpg

Yeni duyurulan modeller, 40mm x 12.7mm boyutlarında tasarlanmış kasalar içerisinde geliyor. 30M su geçirmezlik değeri sunan kasalar, platin veya 18K pembe altın olarak tercih edilebiliyor. Her iki yüzünde de yansıma önleyici kaplamaya sahip çizilmeye dayanıklı safir kristal camların yer aldığı kasaların kenar kısmında, saatin takvim fonksiyonlarını kontrol eden buton bulunuyor.

Vacheron-Constantin-The-Legend-of-the-Chinese-Zodiac-Year-of-the-Dog-5.jpg

Yeni modellerin 18K altından yapılmış kadranlarında yer alan tüm motifler el işi ile tatbik ediliyor. Kasa malzemesine göre platin veya 18K pembe altın olarak hazırlanan kabartma köpek figürü direkt olarak metal zemin üzerine işlenerek oluşturuluyor. Figürün üç boyutlu görüntüsünü sağlayabilmek için farklı seviyelerde rölyef ve renklendirmelerden faydalanılıyor. Köpek figürünü çevreleyen zemin ise Grand Feu  tekniği kullanılarak emayeden üretiliyor.

Vacheron-Constantin-The-Legend-of-the-Chinese-Zodiac-Year-of-the-Dog-2.jpg

Modelin saat, dakika, gün ve tarih fonksiyonları kadranın dört ayrı noktasına yerleştirilmiş pencerelerden okunabiliyor. Saat ve dakika göstergeleri kayarak ilerlerken, gün ve tarih fonksiyonları ise Jumping Type olarak değişiyor.

Vacheron-Constantin-The-Legend-of-the-Chinese-Zodiac-Year-of-the-Dog-4.jpg

Modellerin içerisinde markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Vacheron Constantin Caliber Ref. 2460 G4 görev yapıyor. 27 taşlı ve otomatik kurgulu tasarlanan mekanizma 28800vph hızında çalışıyor ve tam kurulumda 40 saatlik güç rezervi sunuyor. Markanın sembol detaylarından Malta haçı şeklinde tasarlanmış 22K altın rotorla gelen Hallmark of Geneva sertifikalı mekanizma, arka kapakta yer alan safir kristal cam bölmeden izlenebiliyor.

vc-2460-g4.png

Yeni modeller lacivert veya kahverengi olmak üzere iki farklı timsah derisi kayış ile geliyor. El dikişi ile hazırlanmış ve astar kısmında da timsah derisi kullanılmış kayışlara, kasa malzemesine uygun şekilde eklenmiş platin veya 18K pembe altın katlanır klipsler eşlik ediyor. 

Her iki model de sadece 12 adet ile sınırlı üretiliyor ve yalnızca Vacheron Constantin butiklerinde satışa sunuluyor. Modellerin kutu setinde büyüteç ve takvim fonksiyonlarını ayarlamak için kullanılan butona basmaya yarayan özel aparat yer alıyor.

Benzer İncelemeler