alexa Metiers d’Art | Year of the Tiger | Vacheron Constantin | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Vacheron Constantin Métiers d’Art The Legend of the Chinese Zodiac “Year of the Tiger”

Vacheron Constantin, Çin Yıldız Takvimi - Kaplan Yılı’nı kutlamak üzere, uygulanan el sanatları ile öne çıkan takvimli hi-end modelinin iki yeni versiyonunu tanıttı.

vc-metiers-d-art-the-chinese-zodiac-year-of-the-tiger-1.jpg

Métiers d'Art The Legend of the Chinese Zodiac “Year of the Tiger” platin veya pembe altın olarak iki farklı seçenek ile satışa sunuluyor. Tamamen parlak yüzeylerden oluşan 40mm çapındaki kasaya kadranın rengine uygun timsah derisi kayış ve kasayla aynı değerli metalden yapılmış katlanır toka eşlik ediyor.

vc-metiers-d-art-the-chinese-zodiac-year-of-the-tiger-2.jpg

Klasik Çin ikonografisine dayanan kadrandaki bitkisel motifler, doğrudan kadranın altın tabanına işleniyor. Bu taban daha sonra elle uygulanmış çok sayıda mavi veya bronz tonlu toz katmanıyla grand feu emaye sürecinden geçiyor. Kadran daha sonra cam benzeri bir yüzey elde etmek için 800 ila 900 santigrat derece arasındaki sıcaklıklarda fırınlanıyor. Son olarak, kadranın ortasında yer alan altın veya platin kaplan motifi, elle işlenerek kadrana uygulanıyor.

vc-metiers-d-art-the-chinese-zodiac-year-of-the-tiger-3.jpg vc-metiers-d-art-the-chinese-zodiac-year-of-the-tiger-4.jpg

Yeni modellerin içinde otomatik Calibre 2460 G4 yer alıyor. 40 saat güç rezervine sahip Cenevre Mührü sertifikalı mekanizma, Cenevre çizgileri, perlage, eğimli köprüler ve Malta haçı ambleminden ilham 22K altından yapılmış rotorla donatılıyor.

vc-metiers-d-art-the-chinese-zodiac-year-of-the-tiger-5.jpg

Yalnızca Vacheron Constantin butiklerinde bulunabilen Vacheron Constantin Métiers d'Art The Legend of the Chinese Zodiac “Year of the Tiger”, referans başına 12 parça ile sınırlı üretiliyor.

vc-metiers-d-art-the-chinese-zodiac-year-of-the-tiger-6.jpg

Ref. 86073/000P-B900 Platin

vc-metiers-d-art-the-chinese-zodiac-year-of-the-tiger-7.jpg

Ref. 86073/000R-B901 18K Pembe Altın

Benzer İncelemeler