alexa Overseas Everest | Vacheron Constantin | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Vacheron Constantin Overseas "Everest" Chronograph & Dual Time Limited Editions

Vacheron Constantin, Sport-Chic segmentindeki başarılı model ailesi Overseas koleksiyonuna iki yeni model ekledi. Markanın klasik tarzını sportif unsurlarla yorumlayan yeni modeller, saat dünyasının gündeminde bomba etkisi yarattı.

vacheron-constantin-overseas-everest-1.jpg

İsviçre saat endüstrisinin “Top Four” markaları arasında yer alan Vacheron Constantin, son yıllarda popülaritesi atmosfer seviyesini de geçen lüks spor saat segmentindeki yerini, şık ancak sportif model ailesi Overseas ile temsil etmete devam ediyor. Markanın ürün grubuna yeni eklediği iki limitli üretim model ise, hem tema hem de tasarım/malzeme gibi başlıklarda marka için dönüm noktası kabul edilebilecek detaylar sunuyor.

Yeni model ailesinde iki adet farklı versiyon bulunuyor. Bunlar Overseas "Everest" Chronograph ve Dual Time. Her bir model, sadece 150 adet ile limitli üretiliyor. Yeni modeller, 2019 senesinde dünyaca ünlü fotoğrafçı ve dağcı Cory Richards tarafından kullanılan prototipten esintiler taşıyor.

vacheron-constantin-overseas-everest-3.jpg vacheron-constantin-overseas-everest-4.jpg

Her iki model de paslanmaz çelik ve titanyumun beraber kullanıldığı kasalar ile geliyor. Kasa, bezel, kurma kolu ve butonlar titanyumdan üretilirken, bezelin halka kısmı için paslanmaz çelik kullanılıyor. İki yüzünde de safir kristal camların görev yaptığı kasalar, 150 metreye kadar su basıncına dayanabiliyor.

vacheron-constantin-overseas-everest-5.jpg vacheron-constantin-overseas-everest-6.jpg

Sportif kasalara, entegre tasarımıyla bilekte maksimum konfor vadeden gir Cordura ve gri kauçuk kayışlar eşlik ediyor. Tasarım olarak aynı olan kasaların boyutları ise şöyle; Overseas Chronograph Everest (Ref. 5510V/000T-B923) 42.5mm x 13.7mm, Overseas Dual Time Everest Ref. 7910V/000T-B922 41mm x 12.8mm.

vacheron-constantin-overseas-everest-7.jpg vacheron-constantin-overseas-everest-8.jpg

Her iki model de, hem titanyum malzeme ile hem de modellerin sportif teması ile fevkalade uyumlu bir duruş sergileyen mat gri/mavi kadranlara ev sahipliği yapıyor. Super-LumiNOVA fosfor malzemesi uygulanmış aplik indeksler ve baton kollar hemen her ortamda yeterli okunabilirlik sunuyor. Kayış üzerinde yer alan dikişlerle aynı tonda çalışılan kadran bileşenleri ise sportif tasarıma bütünlük katıyor.

vacheron-constantin-overseas-everest-2.jpg vacheron-constantin-overseas-everest-9.jpg

Yeni modellere, in-house tasarlanıp üretilen otomatik mekanizmalar hayat veriyor. Chronograph versiyonda görev yapan Caliber Vacheron Constantin 5200/2, saat, dakika, küçük saniye, tarih ve 12 saatlik kronograf özelliklerini taşıyor ve tam kurulumda 52 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. Dual Time versiyon ise Caliber Vacheron Constantin 5110 DT/2 mekanizmayla çalışıyor. Saat, dakika, saniye, ikinci zaman dilimi, gece/gündüz ve tarih fonksiyonları bulunan mekanizma tam kurulumda 60 saate kadar güç rezerv süresi sunabiliyor. Hallmark of Geneva sertifikalı mekanizmalar gücünü, 22K masif pembe altın rotordan alıyor.

vacheron-constantin-overseas-everest-10.jpg

2021 sonbahar itibarıyla satışa sunulacak modeller için fiyat bilgisi ise şu şekilde;

vacheron-constantin-overseas-everest-11.jpg

Overseas Chronograph Everest (Ref. 5510V/000T-B923) EUR 36,300

vacheron-constantin-overseas-everest-12.jpg

Overseas Dual Time Everest (Ref. 7910V/000T-B922) EUR 30,700

Benzer İncelemeler