alexa Vacheron Constantin | Patrimony | Moon Phase | Retrograde Date
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Vacheron Constantin Patrimony Moon Phase Retrograde Date

Vacheron-Constantin-logo-wordmark.png

Saat endüstrisinin duayen isimlerinden Vacheron Constantin, klasik ağırlıklı tasarımlarıyla geleneksel İsviçre saatçiliğine dair detaylar sunan Patrimony Koleksiyonu’na yeni dahil olan Moon Phase Retrograde Date model ailesi ile sayfalarımıza konuk oldu.

vacheron-constantin-patrimony-moon-phase-1.jpg

Patrimony Koleksiyonu, 261 yıllık markanın görkemli geçmişinden izler taşıyan modellere yer veren, klasik temalı bir ürün grubu olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle 1950li yıllarda saatseverlerle buluşan modellerden esinlenen tasarımlarıyla dikkat çeken koleksiyon, “luxury dress watch” kategorisinde yer alan şık ve zarif modellere ev sahipliği yapıyor. Koleksiyona en son eklenen örneklerden olan Vacheron Constantin Patrimony Moon Phase Retrograde Date model ailesi de benzer özellikler taşıyor.

vacheron-constantin-patrimony-moon-phase-2.jpg

Model 18K beyaz ve pembe (5N) olmak üzere iki kasa seçeneği ile geliyor. 42.5mm çapıyla -özellikle dress watch kategorisi içerisinde- iddialı bir boyuta sahip olan kasa, sadece 9.7mm’lik toplam yüksekliği ile konfor konusunda da iddialı olmaya devam ediyor. Her iki yüzünde de çizilmeye dayanıklı safir kristal camların görev yaptığı kasa, modelin içinde yer aldığı segment özelinde makul bir rakam olan 30 metre su geçirmezlik değeri sunuyor.

vacheron-constantin-patrimony-moon-phase-3.jpg

Vacheron Constantin Patrimony Moon Phase Retrograde Date, Patrimony Koleksiyonu bünyesinde yer alan ikinci retrograde özellikli model olma özelliğini taşıyor. Koleksiyon dahilinde bu özelliğe haiz olan ancak ay fazı (moon phase) fonksiyonu yerine gün özelliği yer alan bir de Patrimony Retrograde Day-Date versiyonu yer alıyor.

vacheron-constantin-patrimony-moon-phase-4.jpg

İncelememize konu modelin kadranı -her iki versiyon için de- gümüş renkte hazırlanmış. Kasa malzemesine göre beyaz veya pembe altın tonunda tasarlanan kolların ve indekslerin eşlik ettiği kadranın üst yarısı retrograde tarzında çalışılmış tarih göstergesine ev sahipliği yapıyor. Kadranın saat 6 hizasında ise 122 yılda bir gün sapma değeriyle fevkalade hassasiyet sunan ay fazı (moon phase) göstergesi yer alıyor. Ay fazı göstergesine ait diskin, kasa malzemesine uygun şekilde 18K beyaz ve pembe altın olarak üretilmiş olması, markanın tasarım bütünlüğü konusunda gösterdiği özene işaret ediyor.

vacheron-constantin-patrimony-moon-phase-7.jpg

Modelin içerisinde Vacheron Constantin’in kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber Ref. 2460 R31L görev yapıyor. 275 parçadan oluşan 27 taşlı otomatik mekanizma, 28800vph hızında çalışıyor ve tam kurulumda 40 saatlik güç rezervi sunuyor. Sadece 5.4mm toplam yüksekliği ile oldukça kompakt bir mekanizma olan Caliber Ref. 2460 R31L, markanın tüm kalibrelerinde olduğu gibi Hallmark of Geneva sertifikasyonunu taşıyor. Safir kristal cam bölmeli arka kapaktan izlenebilen mekanizma 22K masif altından yapılmış rotoruyla dikkat çekiyor. Zaman tutma fonksiyonu dışında ay fazı göstergesi ve retrograde tarzında tasarlanmış tarih özelliği bulunan mekanizmanın tüm fonksiyonları herhangi bir ekstra aparata gerek duymaksızın, tek ayar kolu vasıtasıyla kontrol ediliyor.

vacheron-constantin-patrimony-moon-phase-5.jpg

Vacheron Constantin Patrimony Moon Phase Retrograde Date modellerinden 18K beyaz altın olan versiyon siyah, 18K pembe altın olan versiyon ise kahverengi timsah derisi kayışlar ile satışa sunuluyor. Her iki kayışın ucunda da kasa materyaline uygun üretilmiş, altın tokalar bulunuyor.

vacheron-constantin-patrimony-moon-phase-6.jpg

Her zaman ki destek ve misafirperverliklerinden ötürü Quadran Boutqiue ailesine teşekkürlerimizi sunarız.

vacheron-constantin-patrimony-moon-phase-8.jpg vacheron-constantin-patrimony-moon-phase-9.jpg

Benzer İncelemeler