alexa Vacheron Constantin | Quai de l’Île | Stainless Steel | İnceleme | HOROBOX
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Vacheron Constantin Quai de l’Île Stainless Steel

vacheron-constantin-logo.jpg

Vacheron Constantin, beğenilen ürün grubu Quai de l’Île koleksiyonuna kattığı paslanmaz çelik versiyonu Ref. 4500S ile beğeni topladı.

İsviçreli ünlü lüks saat üreticisi Vacheron Constantin, yeni ürün grubu Quai de l’Île ile saat severlerin karşısına ilk çıktığında takvimler 2008’I gösteriyordu. Hem marka özelinde hem de saat dünyası genelinde ilginç ve yenilikçi olduğu aşikâr pek çok özellik barındıran Quai de l’Île, çıkar çıkmaz dikkatleri üzerine toplamayı başarmıştı.

10 farklı parçadan oluşan ve her parçasını farklı bir metal kullanarak kişiselleştirmeye imkân veren kompleks kasa tasarımı ile kendinden söz ettirmeyi başaran model, çok katmanlı safir kristal kadranı ile de beğeni toplamıştı. Pasaport üretiminde kullanılan mikro-baskı ve görünmez mürekkep gibi ileri teknoloji ürünü özelliklere de yer veren kadran, saatin özgün ve yenilikçi temasıyla fevkalade uyumluydu.

Vacheron-Constantin-Quai-de-le-Stainless-Steel-5.jpg

Son olarak, garanti kartı yerine geçen ve pasaport şeklinde tasarlanan kitapçığıyla kutu içeriğinde de aynı özen ve uyumu sağlamayı başaran Vacheron Constantin 2008’in yıldızlarından biri olmuştu.

Tüm bu Haute Horlogerie özelliklerine ve ilgi çekici sunumuna rağmen Quai de l’Île, özellikle karmaşık tasarımı nedeniyle her zevke hitap etme konusunda ise biraz mütevazı kalmıştı.

Geçtiğimiz günlerde son derece başarılı bir hamle ile Quai de l’Île ürün grubuna bir de paslanmaz çelik versiyon ekleyen Vacheron Constantin, hem sadeleştirerek yorumladığı yeni tasarımıyla hem de oldukça uygun fiyat etiketiyle bir kez daha dikkatleri üzerine toplamayı başardı.

Vacheron-Constantin-Quai-de-le-Stainless-Steel-1.jpg

İlk versiyonda yer alan dikkat çekici ancak bir nebze karmaşık ve gereksiz duran pek çok özelliği kaldırarak modele fevkalade sade ve versatil bir görüntü kazandırmayı başaran Vacheron Constantin, bu sayede modelin fiyat etiketini de mütevazı bir çizgide tutmaya imkân sağladı.

Bu arada yazdıklarımdan yanlış bir anlam çıkarmanızı da istemem zira yeni paslanmaz çelik Quai de l’Île orijinal versiyonun özgün ve yenilikçi havasını başarıyla taşıyan bir tasarıma sahip.

41mm çapında paslanmaz çelik kasa yine ilk modelde olduğu gibi ‘’ minder ‘’ formunda bir tasarıma sahip. Ancak bu sefer kasaya vidalanan ayrı parçalar yerine kasa ile mono blok tarzda tasarlanan boynuzlar ile daha sade ve yumuşak hatlar elde edilmiş.

Kadran yine orijinal versiyona sadık kalarak Arabik numerator indekse sahip şekilde tasarlanmış. İlk nesil örneklerin aksine tarih diski bu sefer safir yerine şeffaf mineral kristalden üretilmiş.

Vacheron-Constantin-Quai-de-le-Stainless-Steel-2.jpg

Paslanmaz çelik Quai de l’Île modelinin içerisinde otomatik kurgulu Calibre 5100/1 yer alıyor. Tam kurulumda 60 saatlik güç rezervi sunan mekanizma, markanın diğer ürünlerinde olduğu gibi Geneva Seal sertifikası taşıyor.

Vacheron-Constantin-Quai-de-le-Stainless-Steel-3.jpegVacheron-Constantin-Quai-de-le-Stainless-Steel-4.jpeg

Quai de l’Île ailesine yeni katılan paslanmaz çelik versiyon gümüş (ref. 4500S/000A-B195) veya siyah (ref. 4500S/000A-B196) olmak üzere iki farklı kadran seçeneği ile sunuluyor.

16.100 Euro ( Türkiye için ) başlangıç fiyatıyla ilk jenerasyon Quai de l’Île versiyonlarının neredeyse yarı fiyatına satılan modelin saat severler tarafından büyük ilgi göreceğinden hiç şüphemiz yok.

Benzer İncelemeler