alexa Vacheron Constantin | Fiftysix | Traditionelle | Overseas | Metiers | Sihh 2018 | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Vacheron Constantin SIHH 2018 Tüm Modeller

LogoVacheronConstantin-01-400x333.jpg

Dünyanın en prestijli saat üreticilerinden biri olan Vacheron Constantin SIHH 2018 için hazırladığı yeni koleksiyonu “Fiftysix”’in yanı sıra tourbillon’dan, perpetual takvime kadar geniş skalaya yayılmış komplikasyonlar barındıran birçok özel modelinin de tanıtımını gerçekleştirdi.

Vacheron Constantin’in klasik Patrimony ile sportif Quai De L’Ile koleksiyonları arasındaki boşluğu kapatıcı göreviyle birçok tasarım ögesini bünyesine katan yeni koleksiyonu “Fiftysix”, paslanmaz çelikten 18 ayar altına kadar geniş malzeme ve komplikasyon skalasıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. 

vacheron-constantin-fifty-six.jpg

40mm çapındaki kasa ölçüsüyle hem şıklık ve sportiflik arasındaki ince çizgide kalmayı başarabilen Fiftysix modelleri ilk etapta Complete Calender, Day-Date ve Self Winding olmak üzere üç kategori altında satışa sunulacak. Her model 40 saat güç rezervine sahip in-house otomatik kalibrelere sahipler. Ayrıca bütün komplikasyonlara hem 18 ayar pembe altın, hem de paslanmaz çelik kasa alternatifleriyle ulaşmak mümkün.

vacheron-constantin-fiftysix-complete-calendar-1.jpg vacheron-constantin-fiftysix-complete-calendar-2.jpg

vacheron-constantin-fiftysix-day-date-1.jpg vacheron-constantin-fiftysix-day-date-2.jpg

SIHH 2018 kapsamında tanıtılan saatlerden üçü ise “Traditionelle” ailesine mensup. 41mm çapında 18 ayar pembe altın veya limitli üretim platin seçenekleriyle sunulan saatler tam takvim, tourbillon eşapman gibi kompikasyonlarla gösterime çıkıyorlar.

vacheron-constantin-traditionale-1.jpg vacheron-constantin-traditionale-2.jpg

Tourbillon modeller çevresel rotorlarıyla dikkat çekerken her saatin mekanizması “Hallmark of Geneva”(Cenevre Mührü) taşıyor.

Markanın sportif karakterli serilerinden Overseas ailesine de bir ekleme yapılmış. 41mm x 8,1mm ölçülerinde 18 ayar pembe altın kasaya ve 50 metre su geçirmezlik değerine sahip Overseas Ultra Thin Perpetual Calendar modelinin kabinde Geneva Seal sahibi, 40 saat güç rezervine sahip in-house otomatik kalibre 1120 QP/1 bulunuyor.

vacheron-constantin-overseas-dual-time-1.jpg

vacheron-constantin-overseas-perpetual-calendar-1.jpg vacheron-constantin-overseas-perpetual-calendar-2.jpg

Vacheron Constantin’in usta sanatkarlarının elinde özenle hazırlanmış serisi Metiers D’Art Les Aerostiers, 5 farklı kadran seçeneğiyle hazırlanmış çok özel bir koleksiyon. 18. Yüzyılın ikinci yarısında Fransa semalarında gerçekleştirilen sıcak hava balonu deneylerine ithafen hazırlanan seride 40mm çapında 18 ayar altın kasalara ve 40 saat güç rezervli in-house otomatik kalibrelere yer verilmiş.

vacheron-constantin-metiers-d-art-les-aerostiers-paris-1784-1.jpg vacheron-constantin-metiers-d-art-les-aerostiers-paris-1784-2.jpg

vacheron-constantin-metiers-d-art-les-aerostiers-paris-1784-3.jpg vacheron-constantin-metiers-d-art-les-aerostiers-paris-1784-4.jpg

Saatlerin kadranlarındaki diskler aracılığıyla saat, dakika, gün ve tarih bilgilerine ulaşmak mümkün.

Benzer İncelemeler