alexa Vacheron Constantin | Watches & Wonders Yenilikleri | 5100T/000R-B623 | Traditionnelle Tourbillon
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Vacheron Constantin Traditionnelle Tourbillon Chronograph (Ref. 5100T/000R-B623)

Güzelliğiyle ve işlevselliğiyle gönüllerde taht kuran iki komplikasyon, Tourbillon ve kronograf, Vacheron Constantin Traditionnelle Tourbillon Chronograph‘ta bir arada... Bu muhteşem kombinasyonu olağanüstü işçilikle hazırlanmış kasa ve mekanizmada buluşturmaya hazır mısınız?

5100t-000r-b623-vacheron-constantin-traditionnelle-tourbillon-chronograph-1.jpg

2020 Watches & Wonders kapsamında tanıtılan Vacheron Constantin yenilikleri, yılın en etkileyici modelleri arasında çoktan girdiler bile. İnanılmaz komplikasyonlardan sade ve şık modellere kadar birçok yeni saatin tanıtımını gerçekleştiren markanın bir ürünü diğerlerinden çok daha farklı bir etkiye sahip.

5100t-000r-b623-vacheron-constantin-traditionnelle-tourbillon-chronograph-2.jpg

Vacheron Constantin Traditionnelle Tourbillon Chronograph, 42,5mm x 11,7mm ölçülerinde 18 ayar pembe altın kasaya sahip. Bu model için klasik saatlerden alışkın olduğumuzun üstünde bir çap değerine sahip olduğunu düşünsek de kesinlikle abartılı derecede büyük olduğunu söylemeyiz. Saatin ön ve arka yüzeylerinde bulunan safir kristal camların arından göz alıcı kadranı ve mekanizmayı seyretmek mümkün. Modelin su geçirmezlik değeri 30 metre olarak belirlenmiş.

5100t-000r-b623-vacheron-constantin-traditionnelle-tourbillon-chronograph-4.jpg

Traditionelle Tourbillon Chronograph ‘ta 32,8mm x 6,7mm ölçülerinde, tamamıyla in-house üretilmiş kurmalı kalibre 3200’e yer verilmiş. 292 parçadan oluşan mekanizma, 39 taşlı, 18000vph’de çalışıyor ve 65 saatlik güç rezervine sahip. Üstün standartlarda üretildiğini kanıtlayan “Hallmark of Geneva” mühürlü kalibrenin 3Hz’lik Tourbillon balansı ve 45 dakikalık kronograf sayacı nostaljik hisler uyandırıyor. Monopusher özellikli kronografın da saatin kasa proporsiyonlarına fevkalade olumlu bir etki yarattığını eklemek zorundayım. Unutmadan, kadranda bulunan kalan güç rezervi göstergesi de fazlasıyla işlevsel bir detay olarak karşımıza çıkıyor.

5100t-000r-b623-vacheron-constantin-traditionnelle-tourbillon-chronograph-5.jpg

Tüm bunların dışında, kadranı çevreleyen takimetrik bezel, kusursuz bir işçilikle hazırlanmış kahverengi timsah derisi kayış ve 18 ayar pembe altından imal edilmiş katlanır toka, asla eskimeyecek, üzerinden yıllar geçse de ilk günkü ihtişamını koruyacak bir tasarım... Tüm bunların bedeli 197.000 USD olarak belirlenmiş. Evet, ilk bakışta pahalı görünebilir ancak kadranında Vacheron Constantin yazan Tourbillon balanslı bir Monopusher kronografı bu kalite standartlarına daha ucuza bulmanız pek mümkün görünmüyor. Kısaca, prestijin ve yüksek saatçiliğin bedeli banka hesabınızdan birkaç sıfır götürebilir ancak karşılığında sahip olduğunuz ölümsüz sanat eseri, nesiller arası aktarılacak bir arzu objesine dönüşecektir.

5100t-000r-b623-vacheron-constantin-traditionnelle-tourbillon-chronograph-3.jpg

Benzer İncelemeler