alexa Vulcain | Grand Prix | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Vulcain Grand Prix

Geçmiş modelleri başarılı şekilde günümüze uyarlama konusunda başarı grafiğin hızla yükselten Vulcain, yeni bir heritage model ile saat severleri selamlıyor.

vulcain-grand-prix-1.jpg vulcain-grand-prix-2.jpg

Vulcain, tarihsel referanslarından yararlanarak simgesel geçmiş koleksiyonlarını yeniden canlandıracak bir strateji oluşturuyor. 1960'lı yılların zarif Vulcain Grand Prix'si, yeni eklenen seriye ilham veriyor. Orijinal saat, 29 Mayıs 1929 ile 15 Ocak 1930 tarihleri arasında Barselona Uluslararası Fuarı'nda markaya verilen prestijli ödülün anısına tanıtıldı. Kral Alphonso XIII tarafından açılmasıyla dikkatleri üzerine toplayan sergide, 655'i Grand Prix olmak üzere 1.175 ödül sunuldu. Yeni Vulcain Grand Prix serisi bu klasik modelin günümüze uyarlanmış modern bir versiyonu olarak karşımıza çıkıyor.

vulcain-grand-prix-3.jpg

2024 Vulcain Grand Prix, 39 mm çapında ve 12,7 mm kalınlığında, 50 metre su geçirmezliğe sahip, parlatılmış 316L çelik kasayla geliyor. Yeniden üretim bir modelden beklendiği üzere, kasanın ön yüzünde, yansıma önleyici kaplamaya sahip çift kubbeli safir kristal cam bulunuyor. Şık kasanın arka yüzünde de, yine safir kristal cam bölmeli kapak görev yapıyor.

vulcain-grand-prix-4.jpg vulcain-grand-prix-5.jpg

vulcain-grand-prix-6.jpg

Yeni seride her biri yarı parlak ve kubbeli kristalin şeklini takip eden güneş ışığı desenli üç kadran versiyonu yer alıyor; şampanya, açık gri veya siyah. Kadranlar, ana konumlarda çift indeksli, parlatılmış saat imlerine ev sahipliği yapıyor. Merkezi akrep, yelkovan ve saniye ibreleri saatin ince, zarif ve gösterişli klasik tasarımını koruyor. Vulcain logosu ve seri adı merkezin yukarısında konumlandırılmış, alttaki "otomatik" yazısı ve saat 6 indeksinin yanındaki Swiss Made ibareleriyle sade ve dengeli bir duruş sunuyor.

vulcain-grand-prix-7.jpg vulcain-grand-prix-8.jpg

Yeni model, aynı fiyat segmentinde yer alan benzer modellerde kullanılan ETA ve Sellita alternatiflerinden farklı olarak, Landeron L24 mekanizma ile hayat buluyor. Tam kurulumda 40 saate kadar güç rezervi sunabilen otomatik mekanizma, safir kristal cam bölmeli arka kapaktan izlenebiliyor.

vulcain-grand-prix-9.jpg

Yeni Vulcain Grand Prix referansları, paslanmaz çelik pim tokayla bileğe sabitlennen kahverengi veya siyah deri kayışlara (20 mm boynuz aralığı) ile geliyor.

Benzer İncelemeler