alexa Watches & Wonders 2022 | Geneva | Palexpo | Watch Exhibition | Sektörden
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Watches & Wonders 2022

Saat dünyasının nabzını tutan organizasyonların başında gelen Watches & Wonders, geçtiğimiz günlerde 2022 yılını hem fiziksel hem de online bölümlerden oluşan yeni bir konsept ile gerçekleştireceğini duyurmuştu. Organizasyona katılacak markaların ilk listesi, resmi olarak açıklandı.

watches-wonders-2022-1.jpg

Geçtiğimiz günlerde yapılan resmi açıklamaya göre, Watches & Wonders Geneva 2022'nin 30 Mart 2022 - 5 Nisan 2022 tarihleri arasında gerçekleşmesi planlanıyor. Saat endüstrisine yön veren toplam 31 markanın yer aldığı listede saat dünyasının ağır topları da yer alıyor. Elimize ulaşan ilk listeye göre katılımcılar şu şekilde;

watches-wonders-2022-2.jpg

A. Lange & Söhne, Baume & Mercier, Cartier, Chanel, Chopard, Grand Seiko, Hermès, Hublot, IWC Schaffhausen, Jaeger-LeCoultre, Montblanc, Oris, Panerai, Parmigiani Fleurier, Patek Philippe, Piaget, Roger Dubuis, Rolex, TAG Heuer, Tudor, Ulysse Nardin, Vacheron Constantin, Van Cleef & Arpels ve Zenith.

watches-wonders-2022-3.jpg

Bunun yanı sıra bağımsız markaların yer aldığı Carré des Horlogers bölümünde ise şu isimler bulunuyor;

Angelus, Armin Strom, Arnold & Son, Cyrus, Czapek, Ferdinand Berthoud, Grönefeld, H. Moser & Cie., Laurent Ferrier, Louis Moinet, Rebellion Timepieces, Ressence, Rudis Sylva, Speake-Marin ve Trilobe.

watches-wonders-2022-4.jpg

Daha önce SIHH organizasyonun gerçekleştiği Palexpo fuar alanında hizmet vermesi planlanan Watches & Wonders Geneva 2022, pandeminin gölgesinde geçen iki yılın aksine, fiziksel bir bölüme de yer veriyor. Uzun bir aradan sonra yeniden fiziksel bir saat etkinliğinin gerçekleşecek olması sektör genelinde sevinçle karşılanırken katılım gösteren markaların sayısı da endüstrinin böylesi bir organizasyona duyduğu özlemi de gözler önüne seriyor.

Fuara dair diğer önemli detaylar ise; Van Cleef & Arpels bu yıl Richemont Group cephesinde yer alan diğer kardeş şirketlerle birlikte katılım gösterirken, Grand Seiko ise Watches & Wonders Geneva bünyesinde yer alan ilk Japon saat markası oluyor.

Benzer İncelemeler