alexa 103431 | Blue Dial | Octo Finissimo | Bulgari | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Yaz Esintisi: Bulgari Octo Finissimo Automatic Şimdi Mavi Kadranlı

Bulgari’nin ultra ince spor saati, Octo Finissimo Automatic, yeni mavi kadranıyla yazı selamlıyor.

103431-bvlgari-octo-finissimo-blue-dial-in-steel-1.jpg

Lüks saatçiliğin özü cep saatlerine ve klasik elbise modellerine dayansa da lüks spor saat deyince, kabul edelim, hepimizin gözü fal taşı gibi açılıyor. Tam da bu sebepten dolayı markalar bu kategoriye, özellikle spor çelik saat segmentine yatırımlar yaparak yenilikler ve güncellemelerle heyecanımızı ateşli tutmayı başarıyor. Son yılların en çok konuşulan ve akılda kalan modellerinden biri de şüphesiz Bulgari Octo Finissimo. İnceliğiyle bir dizi dünya rekoru kıran modelleri sadece ‘rekortmen’ olarak tanımlamak doğru olmaz. Markanın saat tasarım departmanı o kadar başarılı işler çıkarıyor ki Octo Finissimo yalnızca saat sektöründe değil, moda alanında da bir stil ifadesi olarak geçiyor.

103431-bvlgari-octo-finissimo-blue-dial-in-steel-3.jpg

Ocak ayında Dubai’de tanıtılan stil sahibi Octo Finissimo Automatic’in matlaştırılmış-cilalanmış yeni versiyonu, şimdi mavi renkli kadranıyla yaz aylarını selamlıyor. Hali hazırda siyah kadranlı versiyonu çok sevsek de, bu yeni modelin daha sportif bir duruşu olduğunu söyleyebiliriz.

103431-bvlgari-octo-finissimo-blue-dial-in-steel-4.jpg

Bulgari Octo Finissimo Automatic Steel Satin-Polished (Ref. 103431), 6.40mm inceliğindeki, 40mm çapındaki çelik kasası ve vidalı ayar koluyla 100 metreye kadar su basıncına dayanıklılık gösteriyor. Arka taraftaysa yine safir kristal cam bölmeli kapak bulunuyor.

103431-bvlgari-octo-finissimo-blue-dial-in-steel-2.jpg 103431-bvlgari-octo-finissimo-blue-dial-in-steel-5.jpg

Mavi kadranlı versiyonu da yine 2.23mm inceliğindeki otomatik mekanizma Caliber BVL 138 çalıştırıyor. Mekanizmayı Côtes de Genève motifleri, kavisli köprüler ve dairesel dokular süslüyor. Caliber BVL 138 tam kurulumda 60 saatlik güç rezervi sağlıyor.

103431-bvlgari-octo-finissimo-blue-dial-in-steel-6.jpg

Octo Finissimo Automatic Steel Satin-Polished Blue Dial, matlaştırılmış cilalanmış çelik bilezik ve katlanır klipsle tamamlanıyor.

103431-bvlgari-octo-finissimo-blue-dial-in-steel-7.jpg

Benzer İncelemeler