alexa Dünyanın En İnce Tourbillon Kronograf Saati | 103295 | Octo | Bulgari
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Yeni Bir Rekor Daha: Bulgari Octo Finissimo Tourbillon Chronograph Skeleton Automatic (Ref. 103295)

Dünyanın en ince tourbillon kronograf rekoru, yine ve yeniden Bulgari Octo Finissimo ile kırılıyor.

103295-bulgari-octo-finissimo-tourbillon-chronograph-skeleton-automatic-2.jpg

Rekor rekortmeni Bulgari’nin, bu sıfatı sonuna kadar hak ediyor, ardı ardına incelik rekorları kırmasına alıştık. Bu öyle bir alışmak, sıradanlaşmak anlamında değil ama. Markadan aldığımız her haber, bizi ‘ilk kez’miş gibi heyecanlandırıyor.

103295-bulgari-octo-finissimo-tourbillon-chronograph-skeleton-automatic-3.jpg

Bulgari, yeni modeli Octo Finissimo Tourbillon Chronograph Skeleton Automatic ile altı yılda, altıncı incelik rekorunu kırıyor. Ancak Bulgari’yi yalnızca ‘ince saatler üreten’ ve/veya ‘incelikte rekorlar kıran’ bir marka olarak değerlendirmek oldukça yanlış olur. Modayı horolojiyle en mükemmel şekilde harmanlayan marka, her şeyden önce stilin ve zarafetin köklü simgesi olma özelliği taşıyor.

103295-bulgari-octo-finissimo-tourbillon-chronograph-skeleton-automatic-9.jpg

Hafızaları tazeleyelim, Bulgari ilk incelik rekorunu 2014 yılında dünyanın en ince (5mm) tourbillon saatiyle kırmıştı. O günden bugüne incelik yarışında ipleri göğüslemeye devam eden marka, 2016’da en ince dakika tekrarlayıcı (6.85mm) ve üç kollu otomatik (5.15mm) saat rekorlarını kırdı. Takvimler 2018’i gösterdiğinde, Baselworld fuarı hem en ince otomatik hem de en ince tourbillon saat olan Octo Finissimo Automatic Tourbillon’a sahne olmuştu. Son olarak marka, geçen sene 6.85mm inceliğindeki kronografıyla yeni bir incelik rekoruna imza atmıştı.

103295-bulgari-octo-finissimo-tourbillon-chronograph-skeleton-automatic-1.jpg

Bu yıl Bulgari, ince saatçilik alanındaki üstünlüğünü pekiştirmek için kendine tourbillon kronograf modelini seçmiş. Octo Finissimo Tourbillon Chronograph Skeleton Automatic, 42mm x 7.40mm çapında, kumlama tekniği kullanılmış Grado 5 titanyum kasayla geliyor. Kasanın içinde yer alan mekanizmaysa yalnızca 3.50mm inceliğinde. Mekanizmanın büyüleyici yapısı, safir kristal cam bölmeli arka kapaktan izlenebiliyor. Kasa, 30 metreye kadar su basıncına dayanıklılık gösteriyor. Saat 2 konumunda, üzerinde desen olan buton, kronografı arka arkaya başlatmak, durdurmak ve sıfırlamak için, 4 konumundaki buton, ayar kolu işlevini seçmek için kullanılıyor.

103295-bulgari-octo-finissimo-tourbillon-chronograph-skeleton-automatic-4.jpg 103295-bulgari-octo-finissimo-tourbillon-chronograph-skeleton-automatic-5.jpg

Tourbillon Chronograph Skeleton Automatic’in sanat eseri kasasının içindeki mekanizma, BVL 388, periferik rotorla geliyor. Teknik açıdan markanın ultra ince tourbillon mekanizmasını temel alan yapı, Octo Finissimo Chronograph modelinde bulunandan daha farklı. Zamanı gösterme işlevinin yanı sıra tourbillon’u ve kronografı da çalıştıran mekanizma, tam kurulumda 52 saatlik güç rezervi sağlıyor.

103295-bulgari-octo-finissimo-tourbillon-chronograph-skeleton-automatic-6.jpg

103295-bulgari-octo-finissimo-tourbillon-chronograph-skeleton-automatic-7.jpg 103295-bulgari-octo-finissimo-tourbillon-chronograph-skeleton-automatic-8.jpg

Yalnızca 50 adetle limitli üretilen Bulgari Octo Finissimo Tourbillon Chronograph Skeleton Automatic, kumlama tekniği kullanılmış titanyum bilezik ve tokayla tamamlanıyor.
Benzer İncelemeler