alexa Yeni Hamilton | Khaki Field | Expedition Koleksiyonu
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Yeni Hamilton Khaki Field Expedition Koleksiyonu

Saat dünyasının kült isimlerinden Hamilton, yeni Khaki Field Expedition Koleksiyonunu tanıttı.

Swatch Group bünyesinde faaliyetlerine devam eden köklü marka, özellikle askeri temalı ve field tarzı modelleri ile saat tutkunlarının gözdesi olmaya devam ediyor. Giriş seviye İsviçre mekanik saatlerinin standartlarını yeniden belirleyen kalitesi ve rakipsiz fiyat/performans oranı ile dikkat çeken geniş bir ürün grubu sunan Hamilton, bu keşif (expedition) temalı yeni koleksiyonu ile bir kez daha saat severler ile buluşuyor.

hamilton-khaki-field-expedition-collection-1.jpg hamilton-khaki-field-expedition-collection-2.jpg

Markanın görkemli geçmişinin ve tool watch konseptindeki engin tecrübesinin, modern zamanların teknolojileri ile harmanlandığı yeni model ailesine gelin, yakından bakalım. 

hamilton-khaki-field-expedition-collection-3.jpg hamilton-khaki-field-expedition-collection-4.jpg

Yeni koleksiyonda 37mm ve 41mm kasa ebatlarıyla sunulan toplam 8 yeni referans yer alıyor. 37mm x 10.45mm ebatlarıyla serinin küçük alt grubunu oluşturan modeller, son yıllarda saat sektöründe etkisini arttıran downsizing trendine uygun bir profil çizerken, hemen her bilekte konforlu bir deneyim garanti ediyor. 41mm x 11mm ebatlarında tasarlanan büyük modeller ise, koleksiyonun sportif temasını öne çıkarıyor. Paslanmaz çelikten üretilen kasaların ön ve arka yüzlerinde safir kristal camlar görev yapıyor. Kasaların ön yüzünde bir de, pusula işaretlemesine sahip, bezel yer alıyor. Ana yönlerle işaretlenmiş çift yönlü dönebilen bezel, Güneş'in yardımıyla rotanızı saptamanıza yardımcı oluyor. Yaklaşık pusula konumlarını belirlemek için akrebi Güneş yönüne ayarlamanız ve ardından Güney “S”yi saat 12 konumu ile akrep arasındaki orta noktaya ayarlamanız yeterli ancak bu fonksiyon yalnızca Kuzey yarımkürede ve normal saat uygulamasında (Yaz Saati uygulamasında değil) kullanılabiliyor. Kilitli kurma kolunun tamamladığı sportif kasalar, 100 metreye kadar su geçirmiyor.

hamilton-khaki-field-expedition-collection-5.jpg hamilton-khaki-field-expedition-collection-6.jpg

Koleksiyonda siyah, mavi ve beyaz kadran seçenekleri yer alıyor. Super-LumiNOVA fosfor uygulaması sayesinde hemen her ortamda hızlı ve net okunabilirlik vadeden kadranda zaman, nikel kaplamalı kollar ve büyük rakam indeksler ile takip ediliyor. 

hamilton-khaki-field-expedition-collection-7.jpg hamilton-khaki-field-expedition-collection-8.jpg

Tüm modellere Swatch Group giriş ve orta segment markalardan aşina olduğumuz, Powermatic80 tabanlı, Caliber H10 hayat veriyor. 3Hz (21.600vph) salınım frekansının yardımıyla tam kurulumda 80 saate ulaşan güç rezerviyle son zamanların en başarılı otomatiklerinden kabul edilen kalibre, safir kristal cam bölmeli arka kapaktan izlenebiliyor. 

hamilton-khaki-field-expedition-collection-9.jpg hamilton-khaki-field-expedition-collection-10.jpg

Yeni modeller, pin tipi çelik tokanın eşlik ettiği, yeşil veya kahverengi dana derisi kayış ve bunlara ilave olarak metal bilezik opsiyonu ile satışa sunuluyor. Modellere dair referans bilgileri ise şöyle;

hamilton-khaki-field-expedition-collection-11.jpg

H70225830 - 37mm, siyah kadran, deri kayış

hamilton-khaki-field-expedition-collection-12.jpg

H70225130 - 37mm, siyah kadran, bilezik

hamilton-khaki-field-expedition-collection-13.jpg

H70225510 - 37mm, beyaz kadran, deri kayış

hamilton-khaki-field-expedition-collection-14.jpg

H70225540 - 37mm, mavi kadran, deri kayış

hamilton-khaki-field-expedition-collection-15.jpg

H70315830 - 41mm, siyah kadran, deri kayış

hamilton-khaki-field-expedition-collection-16.jpg

H70315130 - 41mm, siyah kadran, bilezik

hamilton-khaki-field-expedition-collection-17.jpg

H70315510 - 41mm, beyaz kadran, deri kayış

hamilton-khaki-field-expedition-collection-18.jpg

H70315540 - 41mm, mavi kadran, deri kayış

Benzer İncelemeler