alexa Rolex 2021 Yenilikleri | Watches & Wonders 2021 Yenilikleri | Yeni Rolex Explorer | Explorer
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Yeni Rolex Explorer Mı Geliyor?

7 Nisan 2021 tarihinde yeni Rolex modelleri tanıtılacak. Markanın web sitesinde yayınladığı tanıtım filmi, birkaç gün sonra tanıtılacak yeni modellerden birine dair ipuçları barındırıyor.

Tanıtım filminde yer alan kuzey ışıklarını, dağları ve mağaraya iniş yapan bir maceracıyı gösteren doğa görüntüleri, yeni tanıtılacak modelin bir Explorer versiyonu olma ihtimalini güçlendiriyor. Ayrıca kısa videoda yer alan çift kilitli Oysterclasp bilezik tokası ve 100 metreye kadar su geçirmezlik değeri sunan saatlerde kullanılan Twinlock tepe de yine, Explorer iddialarını pekiştirir nitelikte.

new-rolex-explorer-coming-1.jpg new-rolex-explorer-coming-2.jpg

Bilindiği üzere hali hazırda satışta bulunan Explorer modelleri, Ref. 214270 ve Ref. 216570, 39mm ve 42mm olmak üzere iki farklı paslanmaz çelik kasa seçeneğine sahipler. Eğer tahminler doğru çıkarsa, 42mm kasalı Explorer 2 modelinde, güncellenmiş detaylarıyla güç rezervi artırılmış, GMT-Master 2 modellerinde de görmeye alışık olduğumuz mekanizmaya rastlayabiliriz. Buna ilaveten, seramik mineli bezel eklentisi de olası değişiklikler arasında bulunuyor.

new-rolex-explorer-coming-3.jpg

Son olarak, saatlerin kasa ölçülerinde bir değişiklik olur mu, tahmin etmek oldukça güç. Explorer 2’nin 42mm’lik ebadı, zaten Rolex standartları için büyük olarak nitelendirilebilecek bir boyut. Kasa formuna uygulanacak birtakım detay değişiklikleri ise, daha olası görünüyor. Özellikle Explorer 2 modelinin turuncu renkli GMT kolu eski rengini muhafaza edecek mi, birkaç gün içinde hep birlikte öğreneceğiz.
Benzer İncelemeler