alexa 243-20-3/43 | 243-20-3/42 | 242-20/43 | Yeni Dual Time Koleksiyonu | Ulysse Nardin
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Yeni Ulysse Nardin Dual Time 42mm Koleksiyonu

Ulysse Nardin, klasik Dual Time model ailesinin modern yüzünü temsil eden üç yeni versiyon ile boy gösterdi.

the-new-ulysse-nardin-dual-time-42mm-collection-1.jpg

Özellikle son beş yıl zarfında tanıttığı modellerle saat dünyasında adından bir hayli söz ettiren Ulysse Nardin, sık seyahat eden kullanıcıları hedefleyen Dual Time model ailesini yeniledi. İkinci zaman dilimi özellikli modeller arasında özellikle kullanıcı dostu yorumuyla dikkat çeken koleksiyon, modern versiyonları göz kamaştırıyor.

the-new-ulysse-nardin-dual-time-42mm-collection-3.jpg

Yeni model, paslanmaz çelik veya 18K pembe altın alternatifleri ile sunulan, 42mm çapında tasarlanmış kasa ile geliyor. Görsel açıdan markanın yakın zamanda tanıttığı modelleriyle benzer bir dil kullanan kasaların her iki yüzünde de çizilmelere dayanıklı safir kristal camlar görev yapıyor. Kasanın sol tarafında yer alan butonlar, pratik ikinci zaman dilimi fonksiyonunu ayarlamak için kullanılıyor. Üç çıkıntılı boynuz tasarımı ile dikkat çeken kasanın ön yüzünde, kadran rengine göre mavi veya siyah olarak kaplanmış bezel yer alıyor. İki model için de belirtilen su basıncına dayanıklılık değeri 50 metre.

the-new-ulysse-nardin-dual-time-42mm-collection-4.jpg the-new-ulysse-nardin-dual-time-42mm-collection-5.jpg

Modellere güneş ışını zemin deseniyle süslenmiş mavi veya siyah kadranlar eşlik ediyor. Aplik tarzı saat markörlerinin ve yarı-iskelet kolların yer aldığı kadranın saat 2 yönünde tarih penceresi, saat 6 yönünde küçük saniye sayacı ve saat 9 yönünde ikinci zaman dilimine ait saat göstergesi bulunuyor. Kadranın orta yerinde ise markanın son dönem modellerinde yer verdiği dikdörtgen form göze çarpıyor.

the-new-ulysse-nardin-dual-time-42mm-collection-6.jpg

Tüm modeller, tamamen marka bünyesinde tasarlanıp üretilmiş Caliber UN-24 mekanizma ile hayat buluyor. 34 taşlı otomatik mekanizma 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 42 saatlik güç rezerv süresi sunuyor.

the-new-ulysse-nardin-dual-time-42mm-collection-7.jpg

Yeni modeller, mavi veya siyah renklerde hazırlanmış timsah derisi veya kauçuk kayış seçenekleri ile geliyor. Tüm kayışlara, kasa malzemesine uygun üretilmiş, Ulysse Nardin imzalı standart toka eşlik ediyor.

the-new-ulysse-nardin-dual-time-42mm-collection-2.jpg

Modeller için referanslar ise şu şekilde;

the-new-ulysse-nardin-dual-time-42mm-collection-9.jpg

243-20-3/43 - çelik/mavi

the-new-ulysse-nardin-dual-time-42mm-collection-10.jpg

243-20-3/42 - çelik/siyah

the-new-ulysse-nardin-dual-time-42mm-collection-8.jpg

242-20/43 – pembe altın/mavi

Benzer İncelemeler