alexa Zenith 2023 Yenilikler | Watches and Wonders 2023 Yenilikler
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Yeni Zenith Pilot Koleksiyonu

Zenith, El Primero dokunuşlarıyla yeniden hayat bulan, yeni pilot saatleri koleksiyonu ile mercek altında.

Zenith, modern havacılığın saat dünyasıyla dirsek temasının güçlenmeye başladığı yıllardan bu yana pilot saatleri üretiyor. 1888’de Fransızca "PILOTe" terimi ve 1904'te İngilizce versiyonu "PILOT" için ticari marka tescili başvurusunda bulunan markanın ürettiği saatlerle yola çıkanlar arasında, tek kanatlı uçağı ile Manş Denizi’ni geçen Louis Blériot da bulunuyor. 

2012 yılında tanıtılan ve geniş kasasının yanı sıra kubbe formlu kurma kolu ile klasik pilot saati temasını günümüze taşıyan Zenith Pilot Type 20 ile büyük başarı yakalayan marka, yakın zamanda ürün grubuna eklediği yeni pilot saatleriyle bu başarısını devam ettirecek gibi duruyor.

Üç kollu ve kronograf olmak üzere iki tipte tasarlanan yeni modeller, paslanmaz çeliğin yanı sıra siyah seramik kasalı opsiyonlar da sunuyor.

Zenith Pilot Automatic

Yeni model, 40mm çapında tasarlanmış kasa ile geliyor. Güçlü boynuz yapısı ve düz bezeli ile hem sportif hem de tool-watch tarz bir karaktere bürünen kasa, paslanmaz çelik veya siyah seramik olarak tercih edilebiliyor. Paslanmaz çelik model fırçalanmış yüzey formu ile gelirken, siyah seramik model mikro-kumlama yüzeyiyle daha tactical bir görüntü sunuyor. Ön ve arka yüzünde safir kristal camların görev yaptığı kasa, 100 metre su geçirmezlik değeri ile standart su aktiviteleri için de yeşil ışık yakıyor.

the-new-zenith-pilot-collection-2023-1.jpg

Zenith Pilot Automatic, enine çekilmiş ince çizgilerin kullanıldığı, siyah renk bir kadrana ev sahipliği yapıyor. Opal malzemeden üretilen çarpıcı kadrana, içi SLN dolgulu büyük rakam indeksler ve kılıç tipi kalın kollar eşlik ediyor. Modelin yegane ekstra özelliği olan tarih göstergesi saat 6 markörünün içine yerleştirilmiş siyah disk ile şık ve işlevsel bir görüntü sunuyor. Hemen her ortamda mükemmel okunabilirlik vadeden kadranın saat 6 hizasında ise, geçmiş Zenith pilot modellerinden hatırladığımız, “PİLOT” yazısı bulunuyor.

the-new-zenith-pilot-collection-2023-3.jpg the-new-zenith-pilot-collection-2023-2.jpg

Yeni model gücünü El Primero kalibre ailesinin üç-kollu uyarlamalarından Caliber 3620’den alıyor. 5Hz (36.000vph) frekansında salınım yapan Hi-Beat kalibre, tam kurulumda 60 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. 

the-new-zenith-pilot-collection-2023-4.jpg

Sportif modeller, Zenith imzalı katlanır tokalarla tamamlanan, iki farklı tipte kayış ile satışa sunuluyor. Paslanmaz çelik model CHF 8,400, siyah seramik model ise CHF 10,640 fiyat etiketi taşıyor.

Zenith Pilot Chronograph

Zenith Pilot Chronograph, Automatic modeli ile aynı tasarım unsurlarını paylaşan, 42.5mm çapında hazırlanmış kasa ile geliyor. Yine paslanmaz çelik ve siyah seramik seçenekleri bulunan kasanın ön ve arka yüzünde çizilmelere dayanıklı safir kristal camlar görev yapıyor. Sportif model, 100 metreye kadar su geçirmiyor.

the-new-zenith-pilot-collection-2023-5.jpg the-new-zenith-pilot-collection-2023-7.jpg

Automatic modeli ile benzer özelliklerde hazırlanmış kadran, Bi-Compax kronograf dizimle geliyor. Saat 3 ve 9 konumlarına yerleştirilmiş kronograf sayaçlarının yanı sıra, kadranda bir de iki basamaklı diske yer veren büyük tarih penceresi yer alıyor.

the-new-zenith-pilot-collection-2023-6.jpg

Yeni model gücünü, Caliber 3652 mekanizmadan alıyor. 5Hz (36.000vph) frekansında çalışan otomatik kronograf mekanizma, tam kurulumda 60 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. 

the-new-zenith-pilot-collection-2023-8.jpg

İki farklı tipte kayış ve Zenith imzalı katlanır toka ile gelen modellerden paslanmaz çelik olan CHF 12,770 siyah seramik olan ise CHF 15,000 liste fiyatı ile satışa sunuluyor.

Benzer İncelemeler