alexa Omega | Beyaz Kadranlı | Speedmaster | Moonwatch | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Zarafetin Sırrı Açığa Çıkıyor: OMEGA, Parlatılmış Beyaz Kadranlı Speedmaster Moonwatch'u Tanıtıyor

Lüks saatçilik dünyasında, OMEGA son çıkardığı Speedmaster modeliyle sınırları zorlamaya devam ediyor: Parlatılmış beyaz kadranlı Speedmaster Moonwatch. Efsanevi kronograf serisinin büyüsünü yaşatan bu yeni versiyon, uzayın derinliklerine duyulan merak ve keşif arzusuna saygı duruşunda bulunurken, koleksiyonun geçmişten günümüze uzanan mirasını da yansıtıyor.

omega-beyaz-kadranli-speedmaster-moonwatch-1.jpg

Yeni modele dair duyulan büyük heyecan, Kasım 2023’te, Daniel Craig'in OMEGA marka elçisi olarak New York'taki Planet OMEGA Sergisi'nde bileğinde ilk kez görüldüğünden bu yana doruk noktasına ulaşmıştı. Şimdi ise perdeler kalktı ve saat meraklıları artık dünya çapında bileklerini süsleyecek bu saatin büyüsüne kapılabilecekler.

omega-beyaz-kadranli-speedmaster-moonwatch-2.jpg omega-beyaz-kadranli-speedmaster-moonwatch-3.jpg

Tasarımın kalbinde, geleneksel siyahın aksine, beyaz bir kadran yatıyor. Parlatılmış lak kaplama, adeta yörüngesinde döndüğü gök cisimlerini çağrıştırarak görsel çekiciliğini artırıyor.

omega-beyaz-kadranli-speedmaster-moonwatch-4.jpg

İlhamını daha derinlemesine incelediğimizde, OMEGA, NASA'nın kusursuz uzay saati tasarımı için yaptığı gizli ALASKA I prototipinden izler taşıyor. Beyaz kadranın tercihi, üstün termal yansıma katsayısıyla ayrıntılara olan dikkati ve en zorlu ortamlarda bile performansı garanti etme taahhüdünü yansıtıyor. Kırmızı Speedmaster yazısının eklenmesi, orijinal ALASKA I'in koruyucu kılıfına bir gönderme yaparak, saatin geçmişe ve detaylara olan bağlılığına vurgu yapıyor.

omega-beyaz-kadranli-speedmaster-moonwatch-5.jpg

Estetik ihtişamının ötesinde, yeni Speedmaster Moonwatch kusursuz işçiliğe ve çok yönlülük de sunuyor. 42 mm paslanmaz çelik kasaya, zamansız bir zarafet sergilerken, vintage esintili bilezik ve kordon seçenekleri bireysel zevklere uygun bir seçki sunuyor.

omega-beyaz-kadranli-speedmaster-moonwatch-6.jpg

Dakiklik meraklıları için, saat, tachymeter ölçeğindeki ikonik "Dot Over Ninety" ile süslenmiş siyah anotlanmış alüminyum bezel ile geliyor. Modelin kalbinde, ay görevlerinde astronotlar tarafından güvenilen efsanevi Calibre 321'in evrimi olan Co-Axial Master Chronometer Calibre 3861, eşsiz performans ve güvenilirlik sağlıyor.

omega-beyaz-kadranli-speedmaster-moonwatch-7.jpg

Lüksün yeniliğe dönüştüğü bir dünyada, OMEGA Speedmaster Moonwatch with Lacquered White Dial, mükemmelliğin ve yüksek işçiliğin bir kanıtı olarak duruyor. 

Benzer İncelemeler