alexa Zenith | Chronomaster | El Primero | Grande Date | Full Open | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Zenith Chronomaster El Primero Grande Date Full Open

Zenith, ürün grubuna 2017 senesinde eklenen ve iskelet tasarımı kadar özenle hazırlanmış ay fazı göstergesi ile de beğeni toplayan modeli Chronomaster El Primero Grande Date Full Open ile mercek altında.

Zenith’in efsanevi El Primero ürün grubu içerisinde yer alan model, Baselworld 2017 kapsamında saat severlerin beğenisine sunulan yenilikler arasında yer alıyor. Markanın Jean-Claude Biver yönetiminde değişen felsefesine güzel bir örnek olan modeli ön plana taşıyan özellik ise, detaylı hazırlanmış ay fazı diski olarak karşımıza çıkıyor.

Zenith-Chronomaster-El-Primero-Grande-Date-Full-Open-3.jpg

Model için El Primero ürün grubundan aşina olduğumuz ve Jean-Claude Biver önderliğinde kült statüsü kazanan Hublot Big Bang Koleksiyonu’yla benzer özellikler taşıyan bir kasa tarzı tercih edilmiş. 45mm çapında ve 15.6mm yüksekliğinde hazırlanan kasa paslanmaz çelikten üretilmiş. Mat yüzeylerle tasarlanan geniş boynuz yapısıyla kolda heybetli bir duruş sunan kasanın her iki yüzünde de yansıma önleyici kaplamaya sahip, çizilmelere dayanıklı safir kristal camlar kullanılmış. 100 metre / 10 bar su geçirmezlik değeri ile sportif kullanıma da yeşil ışık yakan kasanın ön kısmında yer alan düz bezel ve ayar kolu/buton seti parlak yüzeyli paslanmaz çelikten üretilmiş.

Zenith-Chronomaster-El-Primero-Grande-Date-Full-Open-6.jpg Zenith-Chronomaster-El-Primero-Grande-Date-Full-Open-7.jpg

Open Works tarzı hazırlanan kadran, mekanizmaya ait bileşenlerin sade dekorasyonu sayesinde endüstriyel bir görüntü sunuyor. Küçük saniye kolunun saat 9 yönüne, 30 dakika kronograf sayacının ise saat 3 hizasına konumlandırıldığı kadran, saat 6 pozisyonuna yerleştirilmiş ay fazı göstergesiyle dikkatleri üzerine topluyor. İki farklı kısımdan oluşan disk, normal ay fazı görevinin yanı sıra gece/gündüz göstergesi görevini de yerine getiriyor. Modelin genel endüstriyel tarzı göz önüne alındığında biraz fazla geleneksel bir görüntü sunan ay fazı diskinin üzerinde yer alan renkli illüstrasyon , modelin çarpıcı özelliklerinin başında geliyor. Kadranın saat 2 hizasında ise yine iskelet formda hazırlanmış tarih penceresi bulunuyor.

Zenith-Chronomaster-El-Primero-Grande-Date-Full-Open-5.jpg

Modelin içerisinde markanın kendi tasarımı ve üretimi olan El Primero 4047B mekanizma görev yapıyor. Özgün rotoruyla dikkat çeken otomatik mekanizma ürün grubunun imza detaylarından kabul edilen 5Hz (36.000vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 50 saatlik güç rezervi sunuyor. Toplam 332 parçadan oluşan mekanizma manyetik ortamlara ve ısı değişikliklerine dirençli silikon bileşenleri ile göz dolduruyor.

Zenith-Chronomaster-El-Primero-Grande-Date-Full-Open-8.jpg

İnceleme için seçtiğimiz versiyonun üzerinde timsah derisi siyah kayış ve Zenith logolu paslanmaz çelik katlanır klips yer alıyor. Güncel koleksiyonda aynı modelin paslanmaz çelik bilezik seçeneği de bulunuyor.

Zenith-Chronomaster-El-Primero-Grande-Date-Full-Open-9.jpg

Model 10,600 EUR etiket fiyatı ile satışa sunuluyor.

Zenith-Chronomaster-El-Primero-Grande-Date-Full-Open-11.jpg
Benzer İncelemeler