alexa 51.2080.4061/69.C494 | Zenith | Chronomaster | El Primero | Open | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Zenith Chronomaster El Primero Open 51.2080.4061/69.C494

Sektörün köklü isimlerinden Zenith, efsanevi El Primero koleksiyonunda yer alan Chronomaster Open (Ref. 51.2080.4061/69.c494) modeli ile bir kez daha inceleme köşemize konuk oldu.

zenith-chronomaster-el-primero-open-42-5-.jpg

Zenith’in lokomotif ürün grubu El Primero Koleksiyonu bünyesinde yer alan model için, paslanmaz çelik ve 18K pembe altın kombinasyonuyla hazırlanmış güncel El Primero tarzı kasa tercih edilmiş. Mat ve parlak yüzeylerin birlikte kullanıldığı kasa, paslanmaz çelikten üretilmiş. 18K pembe altından imal edilmiş bezelin eşlik ettiği kasanın hem ön (yansıma önleyici kaplamaya sahip) hem de arka yüzünde çizilmeye dayanıklı safir kristal camlar kullanılmış. Kilitsiz tasarlanmış kurma koluna rağmen 100M su geçirmezlik değeri sunan kasanın çapı, koleksiyonda yer alan diğer modellerden de aşina olduğumuz şekilde 42mm ebadında tasarlanmış. Eğimli hazırlanmış kalın boynuzları sayesinde bilekte konforlu bir kullanım sunan kasanın toplam yüksekliği ise 14mm olarak ayarlanmış.

zenith-chronomaster-el-primero-open-42-1-.jpg zenith-chronomaster-el-primero-open-42-6-.jpg

Modelin kadranı için açık metalik gri zemin tonu tercih edilmiş. Bi-Color konsepte uygun olarak pembe altın tonunda kolların ve indekslerin eşlik ettiği kadranın, saat 8 ile saat 12 arasında kalan bölümüne modele adını veren Open Heart tarzı perfore pencere eklenmiş. Balans çarkının yanı sıra silikon eşapmanın da izlenebildiği pencerenin çerçevesi de pembe altın tonunda hazırlanmış. Saat 6 ve 9 hizalarına yerleştirilen kronograf alt kadranları için ise mavi ve antrasit renkler kullanılmış. Saat 11 hizasında markanın ünlü yıldız logosunun yer aldığı kadranın dış kısmında ise takometrik skala yerleştirilmiş.

zenith-chronomaster-el-primero-open-42-3-.jpg zenith-chronomaster-el-primero-open-42-4-.jpg

Zenith El Primero Chronomaster Open modelinde, ürün grubunda diğer pek çok modele de hayat veren, Caliber Ref. 4061 kullanılmış. Markanın efsane otomatik kronograf mekanizması E Primero temel alınarak hazırlanan kalibre, orijinal versiyonda olduğu gibi 36000vph hızında çalışacak şekilde tasarlanmış. Arka kapakta yer alan safir kristal cam bölme sayesinde, 282 parçadan oluşan 31 taşlı otomatik mekanizmanın izlenmesi mümkün kılınmış. C.O.S.C sertifikası, silikon eşapman ve tarih özelliğinin iptali gibi güncellemeler sunan mekanizmanın güç rezervi ise tam kurulumda 50 saat olarak ayarlanmış.

zenith-chronomaster-el-primero-open-42-7-.jpg

İncelememize konu Zenith El Primero Chronomaster Open (Ref. 51.2080.4061/69.c494) modeli için koyu kahverengi timsah derisi kayış tercih edilmiş. Saatin genel renk paleti ile fevkalade uyumlu bir duruş sergileyen kayışın ucunda ise Zenith imzalı paslanmaz çelik katlanır klips kullanılmış.

zenith-chronomaster-el-primero-open-42-8-.jpg zenith-chronomaster-el-primero-open-42-9-.jpg

Zenith El Primero Chronomaster Open (Ref. 51.2080.4061/69.c494), hem spor hem de klasik kullanıma eşlik edebilecek, çok başarılı bir model. Markanın sektöre kazandırdığı Open Heart temasına dengeli bir dozda yer veren model, koleksiyonda yer alan Power Reserve ve Moon Phase özellikli modellere nazaran daha sade tasarlanmış kadranıyla da bizlerden tam not alıyor.

zenith-chronomaster-el-primero-open-42-10-.jpg

Her zamanki destek ve yardımlarından dolayı Konyalı Saat Ailesi’ne teşekkürlerimizi sunarız.

Benzer İncelemeler