alexa Zenith | Defy | Extreme E | Copper X | Prix | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Zenith Defy Extreme E Copper X Prix

Zenith, elektrikli ralli yarış şampiyonasından ilham alan üçüncü limitli üretim modelini tanıttı.

Markanın hem görsel hem de teknolojik açıdan en çok ses getiren modelleri arasında yer alan Zenith Defy Extreme, bu özellikleri ile birçok özel model için kusursuz bir temel teşkil ediyor. Bu özel modellerin en yenisi, Defy Extreme E Copper X Prix, dünyanın uzak bölgelerinde elektrikli SUV kullanan off-road yarış serisi Extreme E’den ilham alıyor. Aynı zamanda rallinin resmi zaman tutucusu ve kurucu ortağı olan Zenith, bu model ile Extreme E’ye adanmış modellerinin sayısını üçe çıkarmış oluyor. 

zenith-defy-extreme-e-copper-x-prix-1.jpg

2022 Extreme E şampiyonasının en son yarışı için takımlar, elektrikli ralli yarış şampiyonasında bir ilk olan Güney Amerika'ya giden yolun çok ötesine gidiyor. Dünyanın önde gelen bakır madenciliği alanlarından biri ve operasyonlarına yenilikçi ve sürdürülebilir bir yaklaşım benimseyen Şili, Atacama Çölü, markanın Extreme E yarışına ithaf edilmiş üçüncü özel üretim saatinin açılışını yapmak mükemmel ortamı sunuyor. Model ailesinde kullanılan yenilikçi malzemeler bu model için bölgenin bakır madenlerini hatırlatan toprak tonlarıyla eşleştirilirken, şampiyonadan geri dönüştürülmüş ve ileri dönüşüm öğelerini içeriyor.

zenith-defy-extreme-e-copper-x-prix-2.jpg

Yeni model 45mm çapında tasarlanmış güncel Defy Extreme tarzı kasa ile geliyor. Karbon ve mikro-kumlama yüzeyli titanyum malzemelerinin birlikte kullanıldığı kasanın her iki yüzünde de safir kristal camlar yer alıyor. Vidalı kurma kolu ve geniş kronograf butonları karbon fiberden üretilirken, buton koruma çıkıntıları ve on iki kenarlı bezel titanyumdan imal ediliyor. Sportif kasa, 200 metreye kadar su geçirmiyor. 

zenith-defy-extreme-e-copper-x-prix-3.jpg

Göz alıcı modele, temaya uygun renklerle tasarlanmış, perfore bir kadran eşlik ediyor. Karartılmış safir kristal zemin üzerine eklenen bakır tonu bileşenler, Şili çölünün kuru, kayalık arazisini ve bakır madenlerine gönderme yapıyor. Super-LumiNOVA dolgulu kollar ve indeksler, kadranın ilk bakışta karmaşık görünen tasarımının aksine, hemen her ortamda optimal okunabilirlik vadediyor.

zenith-defy-extreme-e-copper-x-prix-4.jpg

Sportif model markanın birçok Defy Extreme modeline de hayat veren, Caliber El Primero 9004 mekanizma ile çalışıyor. Otomatik kronograf özellikli mekanizma, El Primero konseptinim sembol detayı kabul edilen 5Hz (36.000vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda ise 50 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. 1/100 sn. hassasiyetinde ölçüm yapabilen kronograf fonksiyonu ise bu özelliğini, 50Hz (360.000vph) gibi dudak uçuklatan bir hızla çalışan kronograf eşapmanından alıyor.

zenith-defy-extreme-e-copper-x-prix-5.jpg

Yeni model, ilk sezonun yarışlarında kullanılan ileri dönüşümlü Continental CrossContact lastiklerinin malzemeleriyle aşılanmış kauçuk kayış ile bileğe sabitleniyor. Model ayrıca, hızlı bir kayış değiştirme mekanizmasıyla kolayca değiştirilebilen siyah kauçuk ve siyah Velcro'dan iki ek kayışla birlikte geliyor.

zenith-defy-extreme-e-copper-x-prix-6.jpg

Sadece 20 adet ile sınırlı üretilen model için belirlenen liste fiyatı CHF 26,900

.

Benzer İncelemeler