alexa Zenith | Defy | Extreme | E | Energy X Prix | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Zenith Defy Extreme E "Energy X Prix"

Zenith, ileri teknolojiyi horoloji ile aynı çatı altında toplayan yenilikçi model ailesi Defy Extreme’i yeni bir model ile genişletiyor. Limitli üretilen Zenith Defy Extreme E "Energy X Prix" dünyanın en hafif ve en sağlam 1/100sn ölçüm yapabilen kronografı unvanının da sahibi oluyor.

zenith-defy-extreme-e-energy-prix-1.jpg

Hem form hem de işlev açısından mükemmeli hedefleyenler için tasarlanan DEFY Extreme E "Energy X Prix", dünyanın en uzak noktalarındaki ekstrem ortamlara göğüs germek için tasarlanmış bir model olarak öne çıkıyor.

zenith-defy-extreme-e-energy-prix-2.jpg

Yeni model, 45mm çapında tasarlanmış güncel Defy Extreme tarzı kasa ile geliyor. Ultra hafif ve dayanıklı karbon malzemeden üretilen kasanın her iki yüzünde de safir kristal camlar yer alıyor. Vidalı kurma kolu ve geniş kronograf butonlarının eşlik ettiği sportif kasa, 200 metreye kadar su geçirmiyor. 

zenith-defy-extreme-e-energy-prix-3.jpg

Göz alıcı modele, temaya uygun renklerle tasarlanmış, perfore bir kadran eşlik ediyor. Karartılmış safir kristal zemin üzerine eklenen bileşenler, Super-LumiNOVA fosfor malzemesinin de yardımıyla, kadranın ilk bakışta karmaşık görünen tasarımının aksine, hemen her ortamda optimal okunabilirlik vadediyor.

zenith-defy-extreme-e-energy-prix-4.jpg

Sportif model markanın birçok Defy Extreme modeline de hayat veren, Caliber El Primero 9004 mekanizma ile çalışıyor. Otomatik kronograf özellikli mekanizma, El Primero konseptinim sembol detayı kabul edilen 5Hz (36.000vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda ise 50 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. 1/100 sn. hassasiyetinde ölçüm yapabilen kronograf fonksiyonu ise bu özelliğini, 50Hz (360.000vph) gibi dudak uçuklatan bir hızla çalışan kronograf eşapmanından alıyor.

zenith-defy-extreme-e-energy-prix-5.jpg

Sadece 20 adet ile sınırlı üretilen yeni model, geri dönüştürülmüş lastiklerden elde edilen, siyah ve mor temalı velcro kayış ile bileğe sabitleniyor. Model ayrıca, hızlı bir kayış değiştirme mekanizmasıyla kolayca değiştirilebilen ekstra kayışla birlikte geliyor. Tüm kayışlara mikro-kumlama yüzeyli titanyum katlanır toka eşlik ediyor.

Benzer İncelemeler