alexa Zenith | Defy | Extreme | Felipe Pantone
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Zenith Defy Extreme Felipe Pantone

Zenith, görsel sanatların modern temsilcilerinden Felipe Pantone ile iş birliği içerisinde tasarladığı yeni Defy Extreme modelini saat severlerin beğenisine sundu.

Zenith bu kez Felipe Pantone'un tuvali olarak Defy Extreme'i seçti. "Planned Iridescence" serisinden ilham alan Pantone, optik illüzyonlar oluşturmak ve saate heykelsi bir derinlik kazandırmak için cesur renkleri ve metalik öğeleri Defy Extreme'in keskin çizgileriyle bir araya getirdi.

zenith-defy-extreme-felipe-pantone-1.jpg

Yeni Defy Extreme Felipe Pantone, Defy Extreme'in mimarisinin yönlü hatlarını vurgulayan, tamamen parlak paslanmaz çelikten hazırlanmış bir kasa ile geliyor. Buna karşılık, on iki köşeli çerçeve ve kronografın butonlarının koruyucuları, sentetik safire benzer kristal bir cam malzeme olan yarı saydam mavi YAS (itriyum alüminosilikat) kullanılarak üretiliyor. 45mm x 15.4mm boyutlarında tasarlanan kasanın her iki yüzünde de safir kristal camlar görev yapıyor. Sportif kasa, 200 metre su basıncına dayanım da sunuyor. 

zenith-defy-extreme-felipe-pantone-2.jpg

Kadran, Pantone'un imza stilini degrade renkler, desenler, şeffaflık ve ışığın etkileşimiyle vurgulayarak, saat yapımında şimdiye kadar yapılmış hiçbir şeye benzemeyen kromatik bir görüntüyle tamamlıyor. Bu yanardöner etki, kadranın tabanı olarak şeffaf bir safir disk ve yenilikçi bir fizyo-kimyasal süreç kullanılarak oluşturuluyor.

zenith-defy-extreme-felipe-pantone-3.jpg

Özgün modelin kalbinde çift eşapman sistemiyle saat dünyasının yenilikçi kalibreleri arasında yer alan El Primero 9004 görev yapıyor. Otomatik kronograf özellikli mekanizma, El Primero konseptinim sembol detayı kabul edilen 5Hz (36.000vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda ise 50 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. 1/100 sn. hassasiyetinde ölçüm yapabilen kronograf fonksiyonu ise bu özelliğini, 50Hz (360.000vph) gibi dudak uçuklatan bir hızla çalışan kronograf eşapmanından alıyor.

zenith-defy-extreme-felipe-pantone-4.jpg zenith-defy-extreme-felipe-pantone-5.jpg

Yeni model, yarı saydam mavi silikon kayışın yanı sıra tamamen parlatılmış çelik bilezik ve siyah Velcro kayış seçenekleri ile tamamlanıyor. 

zenith-defy-extreme-felipe-pantone-6.jpg

Defy Extreme Felipe Pantone, sadece 100 adetle sınırlı sayıda üretiliyor ve 27 Ekim saat 14:00 CET’den itibaren Zenith butiklerinde ve Zenith'in web sitesinde satışa sunulacak. Model için belirlenen fiyat ise CHF 29,900.

Benzer İncelemeler