alexa Zenith | Elite | Lady | Moonphase | 18K | Rose Gold
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Zenith Elite Lady Moonphase 18K Rose Gold

zenith-logo-son-2.jpg

Lüks kadın saatleri söz konusu olduğunda ilk akla gelen markalardan biri olan Zenith, beğenilen ürün grubu Elite kapsamında yer alan Lady Moonphase 18K Rose Gold modeli ile mercek altında…

Zenith-Elite-Lady-Moonphase-18K-Rose-Gold-3.jpg

Özellikle son birkaç yıldır saat endüstrisindeki pek çok markanın kadın koleksiyonlarını güncellediğini, hatta sektörün nabzını tutan organizasyonlarda kadınlar için tasarlanan ürün gruplarını öne çıkarttığına şahit oluyoruz. Farklı segmentlerde yer alan saat markalarını aynı paydada bir araya getiren bu yeni trendin yegane sebebi de -her ne kadar bize hala biraz garip gelse de- saat merakının artık eskisi kadar erkek egemen bir hobi olmadığı diyebiliriz. Horobox’ın yayın hayatına ilk başladığı günden itibaren hızla artan ve geçtiğimiz günlerde 30% gibi önemli bir orana yaklaşan kadın okuyucularını da hesaba katarsak, yaptığımız tespitlerin gayet yerinde olduğunu görmemiz işten bile değil…

Bugünkü incelememize konu olan modelimiz, lüks kadın saatleri denildiğinde ilk akla gelen isimlerden olan Zenith’ten geliyor. Markanın kataloglarında uzun zamandır kendisine yer bulan ürün grubu Elite Koleksiyonu altında yer alan model, geleneksel saatçiliğin en estetik komplikasyonları arasında yer alan ay fazı indikatörü ile, saatlere meraklı kadın kullanıcıları hedef alıyor.

Zenith-Elite-Lady-Moonphase-18K-Rose-Gold-7.jpg

İnceleme için seçtiğimiz Ref. 18.2330.692/01.C713 modeli 18K pembe altından yapılmış bir kasa ile sunuluyor. Modelin geneline hakim zarif tasarıma uygun şekilde hazırlanan kasa için, günümüzde standartlarında gayet dengeli bir ebat olan 33mm tercih edilmiş. Tamamı parlak yüzeylerden oluşan kasanın kalınlığı da sadece 9,25mm olarak ayarlanmış. 50M su geçirmezlik değeri ile gelen kasanın ön yüzünde çift taraflı yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal cam kullanılmış. Ultra Thin (ultra ince) tarzında tasarlanan kasanın arka kapağında da yine safir kristal cam bir pencereye yer verilmiş. Zarif bir ayar tepesinin eşlik ettiği kasanın ince yapısı ve dengeli çap ölçüsü sayesinde bilekte oldukça konforlu durduğunu söylemek mümkün.

Zenith-Elite-Lady-Moonphase-18K-Rose-Gold-8.jpg Zenith-Elite-Lady-Moonphase-18K-Rose-Gold-10.jpg

Kadın kullanıcılara yönelik koleksiyonların önem açısından zirve yaptığı şu günlerde pek çok farklı marka, bu yeni trendi takip etmek için ellerinden geleni yapıyor. Köklü geçmişi ve arkasına aldığı LVMH Group’un da desteğiyle birbirinden güzel modellere imza atan Zenith de bu markaların arasındaki yerini muhafaza ediyor.

Modelin kadranı da zarif ve geleneksel detaylar kullanılarak tasarlanmış. Hafif gri yüzey üzerinde saatin kasası ile uyumlu pembe altın indekslere ve kollara yer verilmiş. Klasik detaylardan küçük saniye alt-kadranının saat 9 hizasına konumlandırıldığı kadranda, modele ismini veren ay fazı indikatörü de saat 6 hizasında yerini almış. Küçük saniye kolunun renginin ay fazı diskinin zemini ile aynı tonda hazırlanması, kadrana hafif bir hareket katmış. Yazı konusunda oldukça minimalist bir tasarım sunan kadranda Zenith yazısı dışında başka herhangi bir ibare kullanılmamış.

Zenith-Elite-Lady-Moonphase-18K-Rose-Gold-2.jpg

Zenith Elite Lady Moonphase 18K Rose Gold modelinin içerisinde markanın kendi üretimi ve tasarımı olan Caliber Elite 692 tercih edilmiş. Sadece 3.97mm kalınlığıyla markanın Ultra Thin tarzı kasalarıyla teknik açıdan mükemmel uyumlu olan mekanizma 195 parçadan oluşuyor. 27 taşlı otomatik mekanizma 28,800vph (4 Hz) hızında çalışıyor ve tam kurulumda 50 saatlik güç rezervi sunuyor. Klasik Cotes de Geneve desenleri ile dekore edilmiş mekanizma, safir kristal cam bölmeli arka kapaktan izlenebiliyor.

Zenith-Elite-Lady-Moonphase-18K-Rose-Gold-9.jpg

Zenith Elite Lady Moonphase ürün grubu şık tasarımı ve ay fazı özellikli in-house mekanizması kadar model çeşitliliği ile de dikkat çekiyor. Kasa malzemesi, deri kayış/metal bilezik seçenekleri, kıymetli taş eklemesi ve farklı renk alternatifleri gibi seçenekler sunan koleksiyonun alışveriş konusunda en kararsız müşterilerini bile memnun edeceğine şüphemiz yok. İnceleme için seçtiğimiz model, 18K pembe altın kasayla fevkalade uyumlu bir görüntü sunan kahverengi timsah derisi kordon ve pembe altın toka ile geliyor.

Zenith-Elite-Lady-Moonphase-18K-Rose-Gold-11.jpg Zenith-Elite-Lady-Moonphase-18K-Rose-Gold-12.jpg

Kadın kullanıcılara yönelik koleksiyonların önem açısından zirve yaptığı şu günlerde pek çok farklı marka, bu yeni trendi takip etmek için ellerinden geleni yapıyor. Köklü geçmişi ve arkasına aldığı LVMH Group’un da desteğiyle birbirinden güzel modellere imza atan Zenith de bu markaların arasındaki yerini muhafaza ediyor. 

Zenith-Elite-Lady-Moonphase-18K-Rose-Gold-6.jpg

Benzer İncelemeler