alexa Bulgari | Diagono | Octo | Serpenti | Baselworld 2016 | Novelties | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bulgari 2016 Koleksiyonu

BVLGAR-LOGO-1024x436-1.jpg

Geçtiğimiz yıllarda Octo Finissimo serisi ile büyük başarılara imza atan Bulgari, dünyanın en ince tourbillon kalibresinden sonra Baselworld 2016’da yine bir ilke imza attı ve bu kez dünyanın en ince minute repeater kalibresini saat severlere tanıttı.

Bvlgari-Octo-Finissimo-Baselworld-2016-1.jpg

BVL362 referansı ile tanıtılan kalibrenin kalınlığı sadece 3.12 mm. Octo Finissimo Repetition Minutes isimli modelin kalınlığı ise 6.85 mm olarak ölçülmüş. Ultra hafif bir titanium kasanın içerisine yerleştirilen kalibrenin saati tekrarlarken çıkardığı ses ise hayret verici. Daha önce inceleme şansı bulduğum minute repeater saatlerden çok daha farklı bir tonda ses veren modelin detaylı incelemesini kısa bir süre sonra Horobox’ta bulabilirsiniz.

Bvlgari-Octo-Finissimo-Baselworld-2016-2.jpgBvlgari-Octo-Finissimo-Baselworld-2016-3.jpg

Bulgari, efsanevi bayan koleksiyonu Serpenti’ye de göz alıcı eklemeler yapmış. Incantati adı ile sunulan modeller mekanik saatçilik için üst düzey bir teknoloji örneği olmasının yanı sıra mücevher sanatının da tüm inceliklerinin sergilendiği harika parçalar olarak göze çarpıyor.

Bvlgari-Serpenti-ncantati-Baselworld-2016-1.jpgBvlgari-Serpenti-ncantati-Baselworld-2016-2.jpg

Bvlgari-Serpenti-ncantati-Baselworld-2016-3.jpgBvlgari-Serpenti-ncantati-Baselworld-2016-4.jpg

Geçtiğimiz yıl Baselworld 2015’de tanıttığı Magnesium serisini bu yıl kronograf eklentisi ile geliştiren marka modeli biraz büyültmüş. Farklı renk seçenekleri ile sunulan saatler değişik renk seçenekleri ile saat severler için kendi fiyat segmentinde güzel bir alternatif olacak gibi gözüküyor.

Bvlgari-Diagono-Magnesium-Chronograph-1.jpg

Bvlgari-Diagono-Magnesium-Chronograph-2.jpgBvlgari-Diagono-Magnesium-Chronograph-3.jpg

Benzer Haberler