alexa Kailash | Suunto | Etkinlik | Serdar Kılıç | Kanyon | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Maceraperestlerin Yeni Tutkusu

suunto-logo-new.jpg

İçinde bulunduğumuz yıl akıllı saatler için çok yoğun geçti diyebiliriz. Giderek artan trend, markaları bu akımı takip etmeye zorladı. Bununla beraber piyasada birçok akıllı saat görmeye başladık ama tüketiciler hala bu küçük ama kabiliyetli cihazların günlük hayatlarında kendilerine ne gibi faydalar sağlayacağını sorgulamaya devam ediyorlar.

Suunto_kanyon_etkinlik_11.jpg

Suunto’nun yeni modeli Kailash bu soruların cevabını net bir şekilde verebilmek için hazırlanmış. Genel olarak sık seyahat eden macera tutkunları için tasarlandığını söyleyebileceğimiz saat yüksek teknolojiye sahip benzersiz özellikler sunuyor.

Suunto_kanyon_etkinlik_15.jpg

Kailash’ı diğer akıllı saatlerden ayıran en önemli nokta tüm özelliklerinin başka bir cihaza bağımlı kalmadan kullanılabiliyor olması. Bununla beraber akıllı saatlerdeki en kabiliyetli GPS antenlerinden birine sahip olması da önemli bir detay. Rusya’nın uydu navigasyon sistemi olan GLONASS’ı da destekleyen Kailash, bluetooth özelliği sayesinde akıllı telefonlarla da haberleşebiliyor. ( Şimdilik sadece Iphone ile)

Markanın sahibi Amer Sports’un Türkiye İş Geliştirme müdürü Sayın Ceylan MERGEN, Kailash’ın kendi segmentinde rakipsiz olduğuna dikkat çekiyor. Kısa zamanda benzer ürünlerin piyasaya sürüleceği ve pastanın paylaşılacağının bilincinde olduklarını da belirten MERGEN, saatin ilk çıktığı günden beri beklenilenin de üzerinde ilgi gördüğünü söylüyor.

Suunto_kanyon_etkinlik_2.jpg Suunto_kanyon_etkinlik_3.jpg

Suunto_kanyon_etkinlik_5.jpg

Sosyal medya platformlarının her geçen gün gelişiyor olması Suunto’nun da ürünlerini geliştirirken bu trende paralel düşünce içerisinde olduğu da bir gerçek.

Suunto’nun Türkiye müdürü değerli dostum Sayın Deniz ADA ise tam bir outdoor sporcusu. Kısa bir süre önce koştuğu 60 kilometrelik yarış sırasında çektiği fotoğrafları markanın Iphone aplikasyonu olan 7R üzerinden bizlerle paylaşırken Kailash’ın teknik özelliklerinden biraz bahsediyoruz.

Suunto_kanyon_etkinlik_3.jpg

Dört farklı kasa seçeneği ile sunulan saatin Suunto’nun diğer saatleri ile kıyaslanmaması gerektiğini belirten başarılı yönetici, Kailash’ın tamamen yeni bir model olduğunu söylüyor. Alıştığımız Suunto kalitesini bu modelde de eksiksiz bulacağımızın üzerinde duran Sayın ADA iphone ile eşleştirildiğinde telefonunuza gelen mesaj ve aramaları da Kailash üzerinden takip edebileceğimiz konusunda da bizi bilgilendiriyor. Aplikasyon üzerinden katılacağınız test ile nasıl bir maceracı olduğunuzun yanıtını da alabiliyorsunuz.

Suunto_kanyon_etkinlik_7.jpg Suunto_kanyon_etkinlik_8.jpg

100 metre su geçirmezlik özelliğine sahip saat yaklaşık 70 gram ağırlığında. Kötü hava şartlarına dayanıklı, anodize edilmiş siyah alüminyum kutusu sayesinde de saatiniz ve seyahat sırasınca yanınızdaki bir çok eşyanızı güvenle taşımanıza olanak veriyor.

İlerleyen günlerde detaylı incelemesini yapacağımız Kailash’ın teknik özelliklerini aşağıda bulabilirsiniz :

Suunto_kanyon_etkinlik_12.jpg

Automatic global time and location updates (includes Day Light Savings)

World time and home time views

Up to 10 days of battery life with GPS/GLONASS* (10 minute fix rate)

Altimeter, barometer, FusedAlti™, compass

Sunrise/Sunset time, weather trend indicator, storm alarm

Step counter

Flashlight mode

Vibration alerts

Countdown timer, stopwatch, dual time, alarm clock

7R Logbook - collects key travel stats

Numbers of countries visited

Number of cities visited

Distance traveled

Days traveled

Average daily steps

Furthest location from home traveled

Integrated GPS/GLONASS* for accurate direction and distance to home, starting point or POI (find back option)

Adventure Timeline™ -- innovative watch display with intuitive information overlays

Animated display shows current time with customizable additional information such as altitude, sunrise/sunset time, step count, etc.

Smart mobile connection with Bluetooth Smart for iPhone

Allows push notifications and on-the-go watch adjustments through the 7R app

Made in Finland

Bezel made of space grade titanium, sapphire crystal glass, silicone strap, special 7R sapphire crystal button

Weight 2.5oz

Water resistant up to 100m

Rechargeable battery

Waterproof cylinder case made of black, anodized aluminum

Benzer Haberler