alexa Butik | Ziyareti | Ankara | ROTAP | HOROBOX
Horobox

Dk. Okuma Süresi

ROTAP Ankara

Rotap-ASM1-250x250.png

Türkiye’de lüks saatçiliğin başrol oyuncularından Rotap’ın Ankara’nın en seçkin bölgelerinden biri olan Arjantin Caddesi üzerinde bulunan butiğine konuk olduk.

20’ye yakın markanın bir arada satışa sunulduğu ferah mekan, tasarımı ve bilgili çalışanları sayesinde şehirde lüks alışveriş için ziyaret edilecek en güzel noktalardan biri haline gelmiş.

Rotap-Ankara-Butik-8-.jpg

Uzun yıllardır sektörün içinde olan Rotap, Türkiye’nin 3 büyük şehrinde işlettiği butikleri ile lüks saat dünyasının vazgeçilmez isimlerinden biri olmuş durumda. Tecrübeli yönetim kadrosunun zamanın gereksinimlerine göre şekillendirdiği firma Montblanc, Montegrappa, Davidoff ve Pequignet markalarının Türkiye distribütörlüğünü yapıyor. Bununla beraber kendi segmentlerinde zirveye oynayan Omega, Blancpain, Longines, Chopard, Jacquet Droz ve Sevenfriday gibi markaların da yetkili bayisi olarak İstanbul, Ankara ve İzmir’de faaliyetine devam ediyor.

Rotap-Ankara-Butik-4-.jpgRotap-Ankara-Butik-14-.jpg

İlk bakışta mütevazi görüntüsüyle dikkat çeken butiğe girdiğinizde kendinizi samimi bir ortamın içinde buluyorsunuz. Sanki yıllardır ziyaret ettiğiniz, defalarca alışveriş yaptığınız mekana rutin ziyaretlerinizden biriymiş hissine kapılıyorsunuz. Böyle düşünmemin en önemli sebebinin, açık renklerin kullanıldığı abartısız tasarım detayları ve butik personelinin samimi tavırları olduğunu söyleyebilirim.

Rotap-Ankara-Butik-9-.jpg

Ziyaretimiz süresince bizlere eşlik eden sevgili Arif KELEŞ’in söyledikleri de bu fikrimi destekliyor. Genç ve dinamik görüntüsünü satışını yaptığı ürünlere dair sınırsız bilgisiyle gayet güzel harmanlayan Arif Bey, aynı yüzleri kısa aralıklarla sürekli gördüklerini söylüyor. Sadece alışveriş yapmaya değil sektördeki gelişmeleri tartışmaya ve kahvesini içerken saat sohbetleri yaparak günün yorgunluğunu unutmaya çalışan birçok sadık müşterileri olduğunu da öğreniyoruz.

Rotap-Ankara-Butik-11-.jpgRotap-Ankara-Butik-16-.jpg

Butik hakkında bilgiler almaya devam ediyoruz. Bulundukları konum itibariyle yabancı müşterilerinin de oldukça fazla olduğunu belirten Arif KELEŞ, bu durumdan fazlasıyla memnun.

Alışverişe gelenler hakkındaki sorularımızı yanıtlarken Arif KELEŞ’in yüzündeki ifade görülmeye değer. Butik ziyaretçileri ile yaptığı uzun ve hararetli sohbetleri abartarak bizlere anlatırken yaptığı işi ne kadar benimsemiş olduğunu net olarak görebiliyoruz. Bilinçli ve ne istediğini bilen kişilere servis vermenin ne kadar keyifli olduğunu bizlerle paylaşırken Omega ve Blancpain’in kendisi için farklı bir yeri olduğunu da itiraf ediyor.

Rotap-Ankara-Butik.jpg

Saat alma fikriyle gelen ziyaretçilerin büyük bir bölümünün kalemlerle ilgilenmeden hatta satın almadan dışarı çıkmadığını da öğreniyoruz. Son dönemdeki yoğunluklarını ellerindeki geniş marka yelpazesine ve yüksek stok adetlerine bağlayan Arif KELEŞ, Rotap olarak bu detaylara çok önem verdiklerini belirtiyor.

Rotap-Ankara-Butik-5-.jpg

Ankara’daki kısa turumuzun en ilgi çekici noktası olan Rotap, alışveriş yapsanız da yapmasanız da ziyaret etmekten keyif alacağınız bir ortam. Güler yüzle karşılanarak aklınızdaki ürüne yönelik doyurucu bilgileri dinleyip, zevk alacağınız bir alışveriş tecrübesi yaşamak istiyorsanız Arjantin Caddesindeki butiği ziyaret edebilirsiniz.

Sonsuz enerjisiyle mağazayı daha da keyifli hale getiren Ahmet DİKMEOĞLU’nun gelen telefonları cevaplayışını dinlemek bile sizler için özel bir tecrübe olacaktır.

Benzer Haberler