alexa Baume&Mercier | Celestin Baume | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Mükemmellik İçin Varolan Marka : BAUME & MERCIER

BM-logo.jpg

İsviçre saatçiliğinin vazgeçilmezlerinden biri olmayı başarmış, 100 yıldan fazla geçmişe sahip olan marka, hem erkek hem bayan modelleriyle kendi segmentinin zirvesini zorlamaya devam ediyor. 

Louis-Victor ve Célestin Baume kardeşlerin, “Sadece mükemmelliği kabul ederek en yüksek kalitede saatler üret” sloganı ile yola çıkarak, İsviçre’de bir köy olan Les Bois’de ilk dükkânlarını açmalarının üzerinden tam 185 yıl geçmiş. 

1830 yılında kurulan marka İsviçre Saat Endüstrisi’nin en eski yedinci firması unvanını elinde bulunduruyor.

Bayanların da saatlere olan ilgisini hisseden ve kızı Melina’ya altın bir cep saati hediye ederek yepyeni bir akıma öncülük eden Louis-Victor, firmayı kendisinden sonraki nesillere, zirveye çok yakın yerlerde teslim etmeyi başarabilmiş.

1-40yeni-.jpg

1973 yılında piyasaya sürdüğü “Riviera” serisi saatçilik tarihinin ilk sportif çelik saatlerinden biri olarak kabul edilen marka, 1988 yılında sektörün en büyüklerinden Richemont  Grup bünyesine dahil olmuş.

Güncel koleksiyonunda gayet uygun fiyatlar ile satışa sunduğu “Cifton”, “Classima”, “Hampton” ve “Capeland” serileri ile adından söz ettiren marka, bayanlar için ürettiği “Linea” modelleriyle de sektöre ayrı bir dinamizm getiriyor.

_DSC6527-yyen.jpg

Baume & Mercier’nin koleksiyonunu bir arada görebilmek ve yakın gelecekte beklenen yenilikler hakkında fikir alabilmek için Richemont’un ofisine kısa bir ziyaret yaptık.

Kısa bir süre sonra Horobox’ta detaylı incelemesini bulabileceğiniz  CAPELAND SHELBY® COBRA COLLECTION: LIMITED EDITION dahil bir çok modeli yakından görme şansımız oldu ve markanın Türkiye satış ve pazarlama müdürü Sayın Sezen Kiracı ile çok keyifli zaman geçirdik.

_DSC6559.jpg _DSC6554.jpg

Satış kanalı olarak “multi brand” yani birçok markanın bir arada satıldı mağazaları tercih eden Baume & Mercier, geniş koleksiyonun içinde bayan modellerine ayrı bir özen göstermiş.

Beş farklı seride onlarca bayan modeli ile kendi segmentini domine eden markanın, özellikle Promesse koleksiyonuna ayrı bir paragraf açmak lazım.

Özgün kasa tasarımı ile uzak mesafelerden bile varlığını belli eden Promesse’nin değerli taşlarla süslenmiş modelleri bayanlar için saat olmaktan öte şıklığı tamamlayan bir aksesuar görüntüsü veriyor.

Baume-et-Mercier-Promesse.jpg

Erkekler için ise koleksiyon dört seride sunuluyor. “Classima” modelleri ile daha ciddi ve klasik bir görüntü veren Baume & Mercier özellikle “Capeland” ve “Clifton” serileriyle de yediden yetmişe her yaş grubu için sportif ruhu şıklıkla birleştirmeyi başarmış. 

_DSC6525yeni.jpg

Capeland serisinin 10106 referanslı, dünya saatleri fonksiyonuna sahip modeli, sohbetimize kısa bir ara vermemize sebep oldu.  Tek kelimeyle harika bir tasarıma sahip saati kolunuza taktıktan sonra çıkarmak pek de kolay olmuyor.

_DSC6546.jpg

_DSC6534.jpg _DSC6545.jpg

Dikdörtgen kasa tasarımı ile hatırlayacağımız Hampton serisi de farklılık isteyen saat severler için güzel bir alternatif olarak koleksiyondaki yerini almış.

Baume-et-Mercier-sihh-2012-Hampton-10047-48-mood.jpg

İsviçre saatleri içerisinde orta segmentte yer alan Baume & Mercier, kaliteden ödün vermeyen işçiliği ve geniş ürün yelpazesi ile birçok kullanıcıya otomatik saatler dünyasına giriş için önemli bir alternatif olacaktır.

Etiket fiyatları, sunulan ürüne göre gayet uygun olan Baume & Mercier’nin, hediye almayı düşünenler için web sitesindeki tavsiye bölümü de gayet başarılı ve kullanışlı.

Benzer Haberler