alexa Siyah Saatler | Longines | Tudor | IWC | Omega | Audemars Piguet | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Alabileceğiniz En İyi 5 Siyah Saat

horobox_amblem.png

Özellikle gelişen teknolojik olanaklar sayesinde her zamankinden daha dayanıklı bir yapıya kavuşan siyah saatler, saat meraklıları tarafından en çok ilgi gören ürün grupları arasında yer alıyor. PVD ve DLC gibi kaplama tekniklerinin yanı sıra, karbon fiber veya seramik gibi yeni nesil malzemeler ile de hayat bulan siyah saatlerden en beğendiğimiz 5 modeli sizler için bir araya topladık.

Longines Legend Diver Black

Listemizin birinci sırasında yer alan model, saat sektörünü kasıp kavurmaya devam eden Heritage akımının isim babası Longines’ten geliyor. İlk defa tanıtıldığı 2007 yılından bu yana popülaritesini kaybetmeyen Longines Legend Diver, eski modellerim tekrar tasarlanması olarak tanımlayabileceğimiz Heritage saatler en başarılı örneklerden biri kabul ediliyor.

l3-774-2-50-9-the-longines-legend-diver-watch-1.jpg l3-774-2-50-9-the-longines-legend-diver-watch-2.jpg

Baselworld 2018 fuarında simsiyah yüzüyle saat severlere bir kez daha merhaba diyen model, 42mm çapında tasarlanmış ve üzeri siyah PVD kaplanmış paslanmaz çelik kasa ile sunuluyor. 300 metre / 30 bar su basıncına dayanıklılık değeri ile safkan bir dalgıç saati olan model, 68 saatlik güç rezerviyle dikkat çeken otomatik kurgulu ETA A31.L01 mekanizma ile hayat buluyor.

Tudor Black Bay Dark

İkinci sıradan listemize giren bir diğer Heritage model ise, son yılların en görkemli yeniden doğuş hikâyelerine konu olan Tudor’dan geliyor. Rolex himayesinde başlayan serüvenini, sektörde bomba etkisi yaratan Heritage Black Bay Koleksiyonu ile günümüze taşıyan marka, geçtiğimiz yıllarda başarılı ürün grubuna bir de siyah model eklemişti.

m79230dk-0004-tudor-heritage-black-bay-dark-1-.jpg m79230dk-0004-tudor-heritage-black-bay-dark-2-.jpg

Tudor Black Bay Dark 41mm çapında hazırlanmış ve paslanmaz çelik üzerine siyah PVD kaplanmış, 200 metre / 20 bar su geçirmezlik özelliği sunan kasa içerisinde geliyor. Bezelindeki kırmızı detaylar ile hareket kazanan siyah ağırlıklı renk paleti ile oldukça taktik bir görüntü sunan model, markanın kendi tasarımı ve üretimi olan otomatik kurgulu Caliber MT5602 mekanizmaya ev sahipliği yapıyor.

IWC Pilot’s Chronograph “Top Gun”

Listemizin üçüncü sırasında ise, kült tanımlamasını sonuna kadar hak eden IWC Pilot’s Chronograph Top Gun yer alıyor. İsviçreli köklü marka IWC Schaffhausen’in ikonik ürün grupları arasından Pilot Saatleri Koleksiyonu’nda yer alan model profesyonel görüntüsü ile dikkat çekiyor.

iw389001-iwc-pilot-s-watch-chronograph-top-gun-1-.jpg iw389001-iwc-pilot-s-watch-chronograph-top-gun-2-.jpg

Havacılık temasından esinlenerek tasarlanmış model, 44mm gibi iddialı bir boyutta tasarlanmış ve son dönemde saat endüstrisinin favori malzemelerinden seramik kullanılarak üretilmiş siyah bir kasada sunuluyor. 60 metre / 6 bar su geçirmezlik değeri ile altın rengi kumsallardan ziyade masmavi gökyüzü için tasarlandığını belli eden modelin içerisinde ise, markanın kendi tasarımı ve üretimi olan 89XXX mekanizma grubundan otomatik kronograf özellikli Caliber Ref. 89361 görev yapıyor.

Omega Speedmaster Co-Axial “Black Black”

Listemizin dördüncü sırasında ise, İsviçre Saat Endüstri’sinin köklü markalarından Omega ve Ay’a Giden İlk Saat olma özelliği ile tüm saat tutkunları tarafından markanın en başarılı ürün gruplarından kabul edilen Speedmaster Koleksiyonu’na ait bir model yer alıyor.

311-92-44-51-01-005-omega-speedmaster-co-axial-black-black-1-.jpg 311-92-44-51-01-005-omega-speedmaster-co-axial-black-black-2-.jpg

Model ailesinin başarılı üyesi “Dark Side of the Moon” modelinden sonra “siyah saat” imajını perçinleyen tasarımı ile büyük beğeni toplayan model 44.25mm’lik dev boyutuyla dikkat çeken siyah seramikten üretilmiş bir kasa ile geliyor. Sadece kollar ve indekslerle değil, kadranda kullanılan Super LumiNOVA fosfor malzemesine kadar siyah detaylarla üretilen model, markanın otomatik kronograf özellikli Omega Co-Axial 9300 mekanizmasıyla hayat buluyor ve 50 metre / 5 bar su geçirmezlik sunuyor.

Audemars Piguet Royal Oak Perpetual Calendar

Listemizde yer alan son isim ise lüks spor saat kavramının kilometre taşlarından biri olarak görülen Audemars Piguet Royal Oak Koleksiyonu’ndan geliyor. Geleneksel lüks saatçiliğin yüksek komplikasyonları arasında yer alan Perpetual Calendar özelliği ile donatılan model, siyah kasası kadar simsiyah seramik bileziği ile de bakışları üzerinde topluyor.

26579ce-oo-1225ce-01-1-audemars-piguet-royal-oak-perpetual-calendar-1-.jpg 26579ce-oo-1225ce-01-1-audemars-piguet-royal-oak-perpetual-calendar-2-.jpg

Modelin 41mm çapında hazırlanmış kasası siyah seramikten üretilmiş. Kült tasarımı ile bilinen kasanın keskin hatlarını en ince detaya kadar kullanıcısına sunan modelin su geçirmezlik değeri ise sadece 20 metre / 2 bar. Audemars Piguet Royal Oak Perpetual Calendar otomatik kurgulu ve Perpetual Calendar özellikli Caliber 5134 mekanizma ile hayat buluyor. Saat dünyasının en başarılı bilezik tasarımları arasında yer alan bileziğin yapımı için 30 saatlik mesai harcandığını da belirtelim.

Benzer Haberler