alexa Clifton Club Indian Legend | Baume Mercier | Sihh 2018 | moa 10403 | moa 10402 | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Baume & Mercier Clifton Club Indian Legend Limited Edition

00_bm_logo.jpg

SIHH öncesi tanıtılan Clifton Club Burt Munro modelinin ardından tanıtılan yeni model saat severlerin beğenisine sunuldu. Indian Motorcycles ile olan iş birliklerine devam eden markanın yeni modellerine gelin yakından bakalım.

baume-mercier-clifton-club-indian-motorcycle-2.jpg

Yeni modellerin her ikisi de 44mm x 13.3mm ölçülerinde ve paslanmaz çelik malzemeden üretilmiş. 50 metre su geçirmezlik değeri sunun modellerin arka yüzlerinde Indian Motorcycle yazısı ve logosu yer alıyor.

baume-mercier-clifton-club-indian-motorcycle-1.jpg

Modellerden MOA 10403 referans koduna sahip model “Chief” adını almış. Kadran tasarımları ile birbirinden ayrılan modellerden “Chief” modeli siyah renk ve kapalı bir kadran tasarımına sahip. MOA 10402 modeli ile “Scout” ismi ile karşımıza çıkıyor. “Scout” modeli kısmen iskelet kadranı ile diğer modelden ayrılıyor.

Her model için de güzel bir detaya yer verilmiş, saat 9 konumunda yer alan tarih penceresinde 19 rakamının yanına “01” rakamı küçük bir şekilde yazılmış. Bu sayede Indian Motorcycle’ın kuruluş yılına gönderme yapılmış.

baume-mercier-clifton-club-indian-motorcycle-3.jpg

Yeni modeller güçlerini Valjoux kalibre 7750’den alıyor. Son derece yakından tanıdığımız mekanizma 4Hz frekansında çalışıyor ve tam kurulumun ardından 48 saatlik güç rezerv süresi sunuyor.

Her biri 1901 adet ile limitli olan modeller Baume & Mercier websitesinden 15 Ocak tarihinde ön satışa çıkacak, Nisan ayında ise Dünya genelindeki satış notalarından temin edilebilecek.

baume-mercier-clifton-club-indian-motorcycle-4.jpeg

MOA 10403 “Chief” modeli için Amerika Liste Fiyatı $3,900,  MOA 10402 “Scout” modeli için ise $3,750 olarak belirlenmiş.
Benzer Haberler