alexa Alpine Eagle | Horobox Limited Edition | Chopard | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Chopard Alpine Eagle - Horobox Limited Edition

Kurulduğu günden bu yana saat dünyasının nabzını tutan Horobox, üçüncü Special Edition modelini tanıtmanın gurur ve heyecanını, gerçek saat tutkunlarını aynı çatı altında toplayan dostluk kulübü Horobox Inside üyeleri ile paylaştı.

chopard-alpine-eagle-horobox-limited-edition-18.jpg

chopard-alpine-eagle-horobox-limited-edition-1.jpg chopard-alpine-eagle-horobox-limited-edition-3.jpg

Saatten ve etkinlikten detaylara geçmeden önce sizleri Chopard Alpine Eagle Horobox Limited Edition için, ülkemizin görsel sanatlardaki dünyaca ünlü yeteneklerinden Eray DİNÇ yönetmenliğinde çekilen kısa tanıtım filmi ile baş başa bırakalım.

4 Mart Perşembe gecesi, Horobox ekibi olarak bizler için yine gurur ve heyecanla dolu bir etkinliğe sahne oldu. Üçüncü Special Edition saat projemiz Chopard Alpine Eagle Horobox Limited Edition modelleri sahiplerine teslim edildi.

chopard-alpine-eagle-horobox-limited-edition-13.jpg chopard-alpine-eagle-horobox-limited-edition-14.jpg

chopard-alpine-eagle-horobox-limited-edition-2.jpg chopard-alpine-eagle-horobox-limited-edition-9.jpg

Arnold & Son Globetrotter ile başlayıp HYT H5 ile devam eden serüveninin üçüncü durağı saat ve mücevherat konularında uzmanlaşmış duayen marka Chopard oldu. Yeni Horobox Special Edition modelini tasarlamak için seçtiğimiz platform ise, son yılların en çok rağbet gören segmentleri arasına giren lüks spor saat (Sport-Chic) konseptinin özgün üyesi, Alpine Eagle model ailesiydi.

arnold-son-globetrotter-horobox-limited-edition-1-.jpg -hyt-h5-horobox-limited-edition-1-.jpg

Yeni modeller, Tektaş Saatçilik ve Horobox ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlik ile yeni sahiplerine teslim edildi. Moet Hennessy Türkiye’nin Nida Kule’deki görkemli merkezinde gerçekleşen geceye Tektaş Saatçilik’ten Shelly OVADIA da katıldı. Yeni Horobox Special Edition modellerinin yarattığı heyecana, derin saat sohbetlerinin karıştığı keyifli etkinlikten karelere geçmeden önce, yeni modelden de kısaca bahsedelim.

chopard-alpine-eagle-horobox-limited-edition-17.jpg chopard-alpine-eagle-horobox-limited-edition-36.jpg

chopard-alpine-eagle-horobox-limited-edition-10.jpg

2019 yılında tanıtılan Alpine Eagle koleksiyonu, Chopard’ın eş başkanı Karl-Friedrich SCHEUFELE’nin tasarladığı ilk saat olan St. Moritz’den ilham alıyor. St. Moritz, altın ve pırlantalı altın saatlerde uzmanlaşmış olan markanın hem ilk spor hem de ilk çelik saati olma özelliğini taşıyordu. Oldukça riskli bir girişimle büyük başarı yakalayan tasarım, sonraki on yıl boyunca Chopard’ın en çok satılan modeli olmuştu.

298600-3001-chopard-alpine-eagle-1-.jpg 298600-3002-chopard-alpine-eagle-1-.jpg

Sadece 10 adet ile sınırlı üretilen Chopard Alpine Eagle Horobox Limited Edition, model ailesinin 41mm kasa çapına sahip, üç kollu versiyonu temel alınarak tasarlandı. Kasa ve entegre bilezik, markanın patentli paslanmaz çelik alaşımı ‘Lucent Steel A223’ malzemeden üretildi. Yaklaşık dört yıllık bir Ar&Ge sürecinin ürünü olan alaşım, 223 Vickers sertlik değeri ile standart çeliğe nazaran 50% daha fazla aşınma direnci sunuyor.

chopard-alpine-eagle-horobox-limited-edition-26.jpg

chopard-alpine-eagle-horobox-limited-edition-6.jpg chopard-alpine-eagle-horobox-limited-edition-7.jpg

Horobox için özel olarak tasarlanıp üretilen limitli modelin en büyük ayırt edici özelliği ise, şüphesiz kadran rengi. Model ailesine adını veren Alpine Eagle (Alp Kartalı)’ın göz bebeğindeki desenlerden ilham alınarak tasarlanan kadran, ilk defa ve sadece Horobox için Burgundy (bordo) tonunda üretildi. Fotoğraflardan ifade etmekte güçlük çektiğimiz bu özel renk tonu, Horobox ve Chopard’ın ortak çalışması ile tasarlandı.

chopard-alpine-eagle-horobox-limited-edition-4.jpg chopard-alpine-eagle-horobox-limited-edition-5.jpg

chopard-alpine-eagle-horobox-limited-edition-31.jpg

Chopard Alpine Eagle Horobox Limited Edition markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber 01.01-C ile görev yapıyor. 207 parçadan oluşan otomatik mekanizma tam kurulumda 60 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor.

chopard-alpine-eagle-horobox-limited-edition-8.jpg chopard-alpine-eagle-horobox-limited-edition-33.jpg

Modelin arka kapağındaki çelik kısımda “LTD FOR HOROBOX” işlemesi, kapağın safir kristal cam bölmesi üzerinde ise Horobox logosu ve “ONE OUT OF 10” yazısı yer alıyor. Chopard Alpine Eagle Horobox Limited Edition, içerisinde Karl-Friedrich SCHEUFELE tarafından imzalanmış sertifikanın da yer aldığı, özel kutu ile sunuluyor.

chopard-alpine-eagle-horobox-limited-edition-11.jpg chopard-alpine-eagle-horobox-limited-edition-12.jpg

chopard-alpine-eagle-horobox-limited-edition-23.jpg chopard-alpine-eagle-horobox-limited-edition-24.jpg

chopard-alpine-eagle-horobox-limited-edition-28.jpg

chopard-alpine-eagle-horobox-limited-edition-25.jpg chopard-alpine-eagle-horobox-limited-edition-27.jpg

Keyifli anlara sahne olan geceden kareler sizlerle...

chopard-alpine-eagle-horobox-limited-edition-21.jpg chopard-alpine-eagle-horobox-limited-edition-22.jpg

chopard-alpine-eagle-horobox-limited-edition-34.jpg

chopard-alpine-eagle-horobox-limited-edition-30.jpg chopard-alpine-eagle-horobox-limited-edition-29.jpg

chopard-alpine-eagle-horobox-limited-edition-32.jpg

Benzer Haberler