alexa H5 | Horobox Limited Edition | HYT | Kısa Film
Horobox

Dk. Okuma Süresi

HYT H5 Horobox Limited Edition & Kısa Film Çalışması

Horobox, gerçek saat tutkunlarını aynı çatı altında topladığı Horobox Inside grup üyeleri için hazırladığı beş adet ile limitli HYT H5 Horobox Limited Edition modelini, ülkemizin yetenekli sanatçılarından Eray DİNÇ’in yönettiği kısa film çalışması ile taçlandırıyor.

Saat tutkunları bir araya geldiğinde ortaya çıkan sohbetleri tahmin edebiliyorsunuzdur. Saatler alınır, saatler satılır... İlk Baselworld ziyaretimden sonra, içimizdeki saat sevgisini farklı bir boyuta taşımamız gerektiğini adeta hissetmiştim. Döner dönmez bir buluşma ayarladım. Sevgili Burak ve Doruk ile bu kez sohbetimizin konusu her zamanki gibi saatler değil, saatlere ithaf edilmiş bir platformdu. İlk başlarda kimse ne yaptığımızı anlamasa da, ilerleyen günlerde saat tutkunlarının vazgeçilmez ortamlarından biri olmayı başarabildiğimizi düşünüyorum.

-hyt-h5-horobox-limited-edition-1.jpg hyt-h5-horobox-limited-edition-1.jpg

Editoryal anlamda gelişirken, web sitemize aldığımız trafik de her geçen gün artmaya devam ediyordu. Ses getirecek bir değişiklik yapalım derken, 2018 Baselworld fuarında gördüğüm bir saat bize aradığımız aksiyon için kapıyı araladı. Türkiye’deki kontakları D-Saat’in de sınırsız desteğiyle hayata geçirdiğimiz ilk limitli saat projesinde ortağımız, Arnold&Son markası olmuştu.

arnold-son-globetrotter-horobox-limited-edition-7.jpg arnold-son-globetrotter-horobox-limited-edition-1.jpg

Yaşadığımız müthiş keyifli tecrübenin ardından hiç vakit kaybetmeden ikinci projemiz üzerinde çalışmaya başladık. Horobox Inside üyeleri ile HYT’nin üretim atölyesine yaptığımız seyahatte bizleri büyük bir sürpriz bekliyordu.

Markanın CEO’su Gregory DOURDE bizlere bizzat yaptığı sunumun sonunda, markanın yakın zaman içerisinde yayınlayacağı yeni modeli bizlerle paylaştı. Saat dünyasında marka çalışanları dışında modeli ilk kez görme onuru, Horobox Inside üyelerinin olmuştu ki bu detay bir sonraki limitli saat projemizin ne olacağının adeta teyidi idi.

-hyt-h5-horobox-limited-edition-8.jpg hyt-h5-horobox-limited-edition-5.jpg

-hyt-h5-horobox-limited-edition-4.jpg -hyt-h5-horobox-limited-edition-5.jpg

hyt-h5-horobox-limited-edition-6.jpg

Patentli sıvı gösterim teknolojisi ile İsviçre saatçiliğine bambaşka bir soluk getiren HYT, H5 modeli ile sanat eseri kıvamındaki yeni mekanizması Caliber 501’i saat dünyasına tanıtıyordu. Manuel kurmalı mekanizmaya sahip H5 modeli, 65 saatlik güç rezervi ile dikkat çekiyordu. Horobox Inside ekibi olarak, vidalı tepesi sayesinde 50 m su geçirmezlik değerine sahip olan saatten fazlasıyla etkilenmiştik. Seyahat dönüşünde acil olarak yapılabilecek kişiselleştirmeler hakkında görüşmeye başladık ve ortak noktada buluşarak ikinci limitli saat projemiz için düğmeye bastık.

-hyt-h5-horobox-limited-edition-11.jpg -hyt-h5-horobox-limited-edition-7.jpg

hyt-h5-horobox-limited-edition-7.jpg -hyt-h5-horobox-limited-edition-15.jpg

HYT, mavi renkli sıvıyı H5 modelinde ilk kez Horobox Limited Edition için kullanmaya karar verdi. Bizler için büyük ayrıcalık olan bu detayın yanı sıra, kasanın yan kısmında yer alan saat markörleri içerisinde limit numarasını kırmızı olarak üretebilmeleri, limitli saatimizin değerini başka bir seviyeye taşımış oldu. Kasa arkasındaki Horobox ismi ve logosu, projeye özel H5 logomuzla beraber yer alacaktı. Caliber 501’i net olarak görmemizi sağlayan cam kapağın üzerindeki Horobox detayları da, projemizin keyfini arttıran sebeplerden biri oluyordu. Özel kutu ve sertifikamızla teslim aldığımızdan beri belki de en çok bilek zamanı gören saatimiz, HYT H5 Horobox Limited Edition oldu.

-hyt-h5-horobox-limited-edition-2.jpg -hyt-h5-horobox-limited-edition-6.jpg

-hyt-h5-horobox-limited-edition-9.jpg -hyt-h5-horobox-limited-edition-12.jpg

Horobox olarak geldiğimiz noktada, HYT gibi önemli ve yenilikçi bir marka ile limitli saat yapabiliyoruz. İşte bu bizim için gerçek bir gurur kaynağı. Bunun yanı sıra, bu kadar özel bir projenin içinde yer almanın, hem benim hem de bu tecrübeyi paylaştığım diğer dostlarım için, paha biçilmez bir heyecan olduğunu söylemek isterim. Üçüncü limitli saatimiz için yine çok özel bir markayla anlaştığımız bu günlerde, sizleri değerli dostum Eray DİNÇ’in yönetmenliğinde çektiğimiz ve HYT H5 Horobox Limited Edition saatimize ithaf ettiğimiz kısa filmimizi seyretmeye davet ediyorum.

-hyt-h5-horobox-limited-edition-3.jpg -hyt-h5-horobox-limited-edition-13.jpg

hyt-h5-horobox-limited-edition-2.jpg

Benzer Haberler