alexa Frederique Constant | Highlife | Horobox Limited Edition
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Frederique Constant Highlife Automatic COSC Horobox Limited Edition

"Saati satın almak için tıklayınız".

Beklenen an geldi, çattı… Horobox’ın yeni limitli saati açıklandı. Lüks saatçiliğin genç isimlerinden Frederique Constant’ın başarılı koleksiyonu Highlife temel alınarak tasarlanan beşinci limitli saat projemize dair detaylar sizlerle.

Yayın hayatımızda sekizinci senemize yaklaşıyoruz. Sizlerle birlikte geçen bu zaman zarfında, saat dünyasına dair tüm gelişmeleri en kısa zamanda sizlerle buluşturabilmek için gayret sarf ederken, hızla artan bilinirliğimizin bize yüklediği en önemli sorumluluk olan ülkemizi uluslararası platformlarda en iyi şekilde temsil etme mecburiyetimizi hiçbir zaman unutmadık. 

Saat dünyasıyla olan dirsek temasımızı geliştirmeye devam ederken, hem ülkemizi layığıyla temsil etmek hem de haklı gururumuzu bizlere hatırlatacak birer eser bırakabilmek için çok çalıştık. Bu konudaki gayret ve özverimizin birer yansıması olarak gördüğümüz limitli saat projelerimiz, Horobox’ın ne kadar önemli ve kabul gören bir medya olduğunun da kanıtı oldu. Bugün sizlerle beşinci limitli saatimizi paylaşmanın gururunu yaşıyoruz. Huzurlarınızda Frederique Constant Highlife Automatic COSC Horobox Limited Edition.

frederique-constant-highlife-automatic-horobox-limited-edition-1.jpg

Yeni modelimiz, lüks saatçiliğin parlayan yıldızlarından Frederique Constant’ın imzasını taşıyor. Beşinci limitli modelimiz için, markanın çok yönlü kullanım kadar son yılların yükselen trendlerinden entegre bilezikli lüks saat konseptine getirdiği özgün bakış açısı ile de beğeni toplayan Highlife Automatic COSC koleksiyonunu seçtik.

frederique-constant-highlife-automatic-horobox-limited-edition-2.jpg

Sadece 100 adet ile limitli üretilen saatimiz, paslanmaz çelikten üretilmiş, 39mm çapında kasa ile geliyor. Kompakt boyutu kadar Highlife tasarım diline yakışır proporsiyonlarıyla da öne çıkan kasanın her iki yüzünde de yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal camlar görev yapıyor. Arkada yer alan safir camın üzerinde Horobox logosu, cam bölmeyi çevreleyen çelik halkanın üzerinde ise her saate özel verilen üretim adet numarası yer alıyor. FC amblemiyle süslenmiş kurma koluna ev sahipliği yapan şık kasa, 50 metreye kadar su geçirmiyor.

frederique-constant-highlife-automatic-horobox-limited-edition-3.jpg

Modelin kişiselleştirme konusunda en dikkat çekici özelliği, bir saatin belki de en önemli bileşeni olan kadranda bizleri karşılıyor. Model ailesinin sembol detaylarından üç boyutlu dünya figürüne ev sahipliği yapan kadran, capcanlı sarı rengiyle göz kamaştırıyor. Sadece Horobox Limited Edition için özel olarak üretilen bu renk, başka hiçbir Frederique Constant modelinde yer almıyor. Baton kolların ve indekslerin zamanı gösterdiği şık kadranın saat 3 hizasında tarih göstergesi yer alıyor. Saat 6 konumunda bulunan Certified Chronometer yazısı, modele hayat veren kalibrenin COSC sertifikasyonuna vurgu yapıyor.

frederique-constant-highlife-automatic-horobox-limited-edition-5.jpg

Şık model, markanın Caliber FC-303 referansını taşıyan, otomatik mekanizma ile hayat buluyor. 4Hz (28.800vph) frekansında çalışan COSC sertifikalı mekanizma, tam kurulumda 38 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. Modelin sportif temasına uygun şekilde sade kozmetik detaylara ev sahipliği yapan mekanizma, safir kristal cam bölmeli kapaktan zevkle izlenebiliyor.

frederique-constant-highlife-automatic-horobox-limited-edition-4.jpg

Frederique Constant Highlife Automatic COSC Horobox Limited Edition, içinde bulunduğu entegre bilezikli lüks spor saat segmentine uygun şekilde tasarlanmış, metal bilezik ile geliyor. Paslanmaz çelikten üretilen bilezik, mat ve parlak yüzeylere ev sahipliği yapıyor. Kasanın hatlarını takip eden çizgileriyle tasarımsal bütünlüğü muhafaza eden bilezik, bileğe şık ve güvenli katlanır klips ile sabitleniyor. Modele özel hazırlanan kutu setinin içerisinde, kadran rengine uygun sarı dikişlerle süslenmiş siyah kauçuk kayış da yer alıyor.

Sadece 100 adet ile limitli üretilen Frederique Constant Highlife Automatic COSC Horobox Limited Edition, içerdiği kişiselleştirmelere ve son derece düşük üretim adedine rağmen, 2150 CHF gibi oldukça avantajlı bir fiyat etiketi taşıyor. İlk 50 adet saatin şanslı sahipleri saatleriyle birlikte, sadece 50 adet ile limitli üretilen, Piguet marka dolma kalemin ve deriden yapılmış iki bölmeli saat taşıma çantasının sahibi oluyor. İkinci 50 adet saati alma ayrıcalığını yakalayan saat tutkunları ise, yeni saatleriyle birlikte, kadran rengine uygun güderiden üretilmiş, saat sunum tepsisinin sahibi oluyor.

Benzer Haberler