alexa Georges KERN | Christoph J. Grainger-HERR | IWC | Interciew | CEO | SIHH 2017
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Georges KERN & Chris GRAINGER-HERR

iwclogo.png

IWC’nin başarılı CEO’su Georges Kern’in, SIHH 2017 bünyesinde farklı ülkelerden davet edilen basın mensuplarını kendi odasında misafir ettiği ve kısa bir süre görevi devredeceği genç yönetici Christoph J. Grainger-HERR’in kendisiyle beraber olduğu özel sohbette Horobox da vardı. 

İsviçre saat endüstrisinde son yıllarda ismini sıkça duyduğumuz Georges Kern’in başarılarla dolu kariyerine yeni bir sayfa açılmak üzere. 2000 yılında katıldığı Richemont Group’taki ilk yıllarını, o dönemde grup bünyesine katılan A.Lange & Söhne, Jaeger-LeCoultre ve IWC’nin entegrasyonu ile geçirmişti. 36. yaşını kutladığı 2002 yılında IWC’nin başına geçen Kern, grup bünyesindeki en genç CEO unvanını da alıyordu. Yenilikçi ve cesur kararlarıyla IWC’yi farklı bir noktaya taşıyan Kern, şimdilerde ise yeni görevine hazırlanıyor. 

Grainger-Herr_Kern-iwc-round-table.jpg

Chris GRAINGER-HERR - Georges KERN

1 Nisan 2017 itibarıyla Richemont Group yönetim kurulunda görev alacak olan Kern, grup bünyesinde saat üretim, pazarlama ve dijital aktivitelerden sorumlu olacak. 

Koltuğu devralacak Christoph Grainger-Herr ise aileye kariyerinin hızla yükseldiği 2006 yılında katılmış. 2010-2011 yılları arasında pazarlamanın başına geçen genç yönetici, 2015’te markanın Stratejik Planlama Müdür Yardımcısı görevine getirilmiş. Herr, bir sene sonrasında ise Parakende/Uluslar Arası Pazarlama Müdür Yardımcısı olarak devam etmiş. 

Yaklaşık iki saat süren sohbetimiz, her iki değerli yöneticinin samimi tavırları ve her soruya verdikleri detaylı cevaplarla çok daha keyifli hale dönüştü diyebilirim.

iwc-round-table-sihh-2017-1.jpg

Kendileriyle tekrar görüşme şansını yakalamak umuduyla toplantının dikkat çekici bölümlerini sizlerle paylaşıyoruz.

Horobox: Gördüğümüz kadarıyla Da Vinci koleksiyonunun yeniden gündeme gelmesi biraz zaman aldı. Bu durumun sebeplerinden bahsedebilir misiniz..?

Christoph J. Grainger-HERR: Öncelikle bizim ürün gruplarını dört veya beş senede bir yenileme gibi standart bir stratejimiz yok. Önümüzdeki yıllara bakıyoruz ve hangi koleksiyonu yenilemek istersen onu seçerek devam ediyoruz. Örneğin geçen sene Pilot koleksiyonunu yeniledik çünkü pazarın o yönde hareket ettiğini gördük ki doğru bir tercihti. Bu sene de Da Vinci koleksiyonu doğru tercih oldu.

iwc-round-table-sihh-2017-2.jpg

Horobox: Da Vinci koleksiyonunda tekrar yuvarlak kasalar görüyoruz. Perpetual Calendar Chronograph modeline baktığımızda 1985 senesinde tanıtılan versiyon ile benzerlikler gösteriyor. Geçen 30 yılın ardından bu iki model arasındaki önemli farklar ve güncelleştirmeler nelerdir..?

Georges Kern: 911 (Porsche)’in son 30 yılda geçirdiği değişiklik ve güncelleştirmeler gibi diyebiliriz. İyi bir tasarıma sahip olduğunuzda onu klasik haline getirmek için geliştirirsiniz. Boynuz tasarımının kilit nokta olduğunu düşünüyorum çünkü bariz farklı. Kadın koleksiyonu da değişti bu arada. Mekanizma olarak yeniliklerimiz var; iki yeni kalibreye sahip modellerimiz var. Perpetual Calendar Chronograph, Tourbillon ve Laureus modellerimiz var. Kasalarımız da fıçı formundan yuvarlak forma döndü. Biz burada moda ürünleri tasarlamıyoruz. Devamı olan ürünler yapıyoruz. Da Vinci koleksiyonu karakter olarak hep çok güçlüydü, bugün de öyle. 

iwc-round-table-sihh-2017-3.jpg

Horobox: IWC’nin yeni CEO’su olarak sizi(Christoph) bekleyen en büyük zorluk nedir..?

Christoph J. Grainger-HERR: Geçtiğimiz on yıldır Georges ile yakın temas halinde çalıştığımdan dolayı çok şanslıyım. Sanırım markaya olan sunumum daha iyi olamazdı. Ayrıca devir açısından da daha yumuşak bir geçiş düşünemiyorum. İnanılmaz güçlü bir markayı, müthiş ürünleri ve çok güçlü bir ekibi devir alıyorum. Dolayısıyla karşılaşacağım yegâne zorluk endüstrinin içerisinde hepimizi yıllardır meşgul eden şey yani gelişmeye devam etme çabası olabilir. 

Benzer Haberler