alexa 2FOAS.B01A | 2FOAS.U01A | Fortress Monopusher | Graham | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Graham Fortress Monopusher Limited Edition Modeller

Cesur ve iddialı tasarımları kadar Vintage unsurlara yer veren özgün detaylarıyla da saat dünyasının nevi şahsına münhasır isimleri arasına girmeyi başaran Graham, yeni tanıttığı iki limited edition model ile bir kez daha saat severlerle buluşuyor.

graham-fortress-monopusher-limited-edition-1.jpg

İsmini İngiliz saat ustası George Graham’dan alan marka, görece genç yaşına rağmen saat dünyasının özgün isimleri arasında yer alıyor. Kasanın sol tarafına yerleştirilmiş tetik formlu kronograf başlatma butonu (Bomb Timer tarzı) ile donatılmış modelleri ile kendini ilk bakışta belli eden marka, bugün standart modellerden Tourbillon gibi komplikasyonlara uzanan geniş bir ürün yelpazesine de ev sahipliği yapıyor.

Markanın ürün grubuna yeni eklenen modeller, Graham DNA’sını taşımakla birlikte geçmiş modellere nazaran biraz daha mütevazı tasarımlarıyla dikkat çekiyor.

graham-fortress-monopusher-limited-edition-5.jpg graham-fortress-monopusher-limited-edition-6.jpg

Yeni modeller, 47mm çapında tasarlanmış, paslanmaz çelik bir kasa ile geliyor. Mat ve parlak yüzeylerin birlikte kullanıldığı kasanın ön yüzünde iç bükey bezel ve bombeli safir kristal cam, arka yüzünde ise safir kristal bölmeli kapak yer alıyor. 100 metreye kadar su geçirmeyen kasaya, modelin tek tuş kronograf özelliğini de kontrol eden, kubbe formlu kurma kolu eşlik ediyor.

graham-fortress-monopusher-limited-edition-2.jpg

Model ailesinde yer alan iki versiyon birbirlerinde kadran renkleri ile ayrılıyor. Büyük rakam indekslerin ve kalın kolların eşlik ettiği kadran, siyah (2FOAS.B01A) ve mavi (2FOAS.U01A) renk seçenekleri ile sunuluyor. Pütürlü zemin deseni ve merkezden dışarı doğru koyulaşan degrade tonlarıyla yine Retro unsurlara yer veren kadranların saat 9 noktasında tarih penceresi yer alıyor. Saat 3 ve 6 konumunda yer alan alt-kadranlarıyla alışılmışın dışında bir Bi-Compax kronograf dizilimi sunan kadranlarda, Fortress yazısı ve merkez saniye kolunun ucunda kırmızı renk detayı dikkat çekiyor.

graham-fortress-monopusher-limited-edition-3.jpg

Yeni modellere Caliber G1750 mekanizma hayat veriyor. Valjoux 7750 temelli otomatik kronograf mekanizma 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 48 saate kadar güç rezerv süresi sunabiliyor.

graham-fortress-monopusher-limited-edition-4.jpg

Her biri sadece 100 adet ile limitli üretilen modellere bej dikişli siyah dana derisi kayış ve paslanmaz çelik toka eşlik ediyor. Yeni modeller EUR 6,450 liste fiyatı ile satışa sunuluyor.

Benzer Haberler