alexa Yılbaşı Hediyesi | Türk Ünlüler | Kenan Sofuoğlu | Mustafa Sandal | Arda Turan | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Ünlü İsimlere Yılbaşı Hediyesi

horobox_amblem.png

Gün geçmiyor ki tanınmış isimleri bileklerinde yeni bir saatle görmeyelim. Çok yakışanlar da oluyor ama bazıları hiçte sahibini yansıtmıyor. Horobox olarak ünlü isimlere kendilerinde görmek istediğimiz saatleri “sanal olarak” hediye ettik.

MUSTAFA SANDAL

Musti5980-3.jpg

Horobox sayfalarına defalarca konuk olan Sevgili Mustafa Sandal’a bir önerimiz olacak. Her seferinde bileğinde farklı saatle gördüğümüz ve geniş bir saat koleksiyonu olduğunu bilinen ünlü sanatçıya uygun model bulmak bizim için kolay olmadı.

Seiko Giuigaro Design Limited Edition SCED035

sced035-1.jpg

İlki 1979 yılında vizyona giren ve bilim-kurgu dalında sinema tarihine ismini yazdıran ünlü Alien film serisinde başrol oyuncusu Sigourney Weaver’ın bileğinden hatırlayacağımız saatin, 2015 Kasım ayında duyurulan yeni versiyonu 3.000 adet üretilecek.

ARDA TURAN

arda-turan.jpg

2015 yılı içerisinde ülkemiz spor gündeminde en çok konuşulan ve şüphesiz hepimizi en çok gururlandıran olay, Arda Turan’ın Barcelona’ya transferi oldu. Giyim tarzı ile de çoğu zaman medyada kendine yer bulan Arda için önerim ise özellikle futbol ve Barcelona bağlantısından ötürü İsviçre’nin köklü markalarından Maurice & Lacroix’un Pontos FC Barcelona modeli oluyor.

Maurice-Lacroix-FC-Barcelona-Special-Edition-Watch-Collection-Pontos-2.jpg

43mm çapa sahip paslanmaz çelik kasasıyla modern spor saatler için ideal sayılabilecek ebatta gelen modelin şüphesiz en önemli detayları kadranındaki Barcelona logosu ve takımın renklerinde tasarlanmış kanvas kayışı.. Arda Turan’ın renkli giyim tarzıyla da birebir örtüşüceğini düşündüğüm bu modelin köklü bir İsviçre markasına ait olması da yine öne çıkan özelliklerinden. Saatin, Arda’nın yakın zamanda giyeceği FC Barcelona formasıyla beraber mükemmel uyumlu olacağı da aşikar.

AZİZ SANCAR

aziz-sancar.jpeg

ABD’de yaşayan Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar ‘DNA onarımı’ üzerine yaptığı çalışmaları nedeniyle İsveçli Tomas Lindahl ve Amerikalı Paul Modrich ile birlikte 2015 Nobel Kimya Ödülü’ne layık görüldü. Sancar, Nobel Kimya Ödülü’nü kazanan ilk Türk olurken Türkiye, 2006 yılında Türk yazar Orhan Pamuk’un Nobel Edebiyat Ödülü’nü kazanmasının ardından ikinci kez Nobel ödülüyle buluştu.

13_rolex_v5_wallpaper_1920x1080_m116400gv-0002.jpg

Başarılı bilim adamımız için uygun gördüğümüz saat ise ROLEX Milgauss Ref. 116400 GV. Bu saati seçmemizin birkaç nedeni var. En önemli nedenlerden bir tanesi saatin manyetik ortamlara olan dayanıklılık derecesi.. Fizik laboratuvarlarındaki manyetik ortamdan etkilenmeden çalışabilecek şekilde tasarlanan Milgauss bu özelliğiyle vaktinin önemli bir kısmını laboratuvar ortamında geçiriyor olması muhtemel bilim insanımız Sn.Sancar için kullanışlı bir saat olacaktır.

Bunun yanında paslanmaz çelik kasa ve bileziği sayesinde yine oldukça kullanışlı bir model olan Milgauss, 40mm kasa çapıyla spor kıyafetlerle fevkalade uyumlu bir saat. Gösterişten uzak kadran tasarımı ve parlatılmış kasa ve bilezik kısımlarıyla takım elbise saati olarak da rahatlıkla kullanılabilen Milgauss’un bilim dünyasından esinlenen tasarımı ve çok yönlü kullanım imkanı nedeniyle değerli bilim insanımız Prof. Dr. Aziz Sancar için uygun bir saat olacağına inanıyoruz.

CEM BOYNER

cem-boyner.jpg

Adı bir dönem siyaset perdesinde de geçen başarılı iş adamı Cem Boyner, son zamanlarda başladığı dalış hobisiyle de çeşitli mecralarda kendinden bahsettiriyor. Eşiyle beraber katıldığı Endonezya gezisi esnasında aldığı balık adam dersleri neticesinde yeni bir hobi edinen Boyner için tavsiyemiz ise, ismi prestij kavramı ile beraber anılan Rolex markasından DeepSea D-Blue modeli.

Rolex-Deepsea-Sea-Dweller-D-Blue-Dial-Edition-Watch-620x495.jpg

James Cameron’un Trieste adını verdiği minyatür denizaltısıyla dünyanın en derin noktası olan Mariana çukuruna yaptığı dalışa ithafen üretilen saat, Trieste ile aynı yeşil tonuna sahip Deep Sea yazısı ve lacivertten siyaha doğru degrade şekilde değişen kadran rengiyle standard modellerden ayrılıyor. 3900M su basıncına dayanıklılık değeriyle doğaya meydan okuyan saatin Cem Boyner’in hem yeni merak sardığı su altı hobisi hem de maceracı kişiliği için yerinde bir tercih olacağını düşünüyoruz.

KENAN SOFUOĞLU

kenan-sofuog-lu.jpg

31 yaşındaki başarılı sporcumuz Kenan Sofuoğlu 2015 yılı FIM Supersport Dünya Şampiyonu oldu. Oldukça zorlu bir sezon geçiren Kenan Sofuoğlu ve ekibi, disiplin ve azimle çalışmanın sonucunu dünya şampiyonluğunu kazanarak taçlandırdı.

HYT-H2-watch.jpg

Kendisine uygun gördüğümüz saat ise motorsporlarının büyüleyici teknik dünyasından ilham alınarak oldukça üst düzey bir mühendislikle üretilmiş HYT H2, 48,8mm çapında DLC kaplama titanyum kasaya ve in-house üretilmiş, silindirik pompalar vasıtasıyla kılcal boru içerisinde ilerleyerek saati gösteren sıvı gösterge sistemine sahip. Motosiklet ve araba merakıyla bilinen Sofuoğlu’nun yeni aldığı Ferrari 488 Berlinetta’sıyla da uyumlu bir seçenek olacağını düşünüyoruz.

MEHMET ÖZ

mehmet-o-z.jpeg

1960 ABD, Cleveland doğumlu Mehmet Öz, ülkesini yurtdışında başarılı şekilde temsil edenlerden. Columbia Üniversitesindeki başkan yardımcısı ve cerrahi profesör sıfatlarının yanında o aynı zamanda bir sunucu. ABD’de izlenme rekorları kıran DR.OZ isimli bir televizyon programına sunuculuk yapıyor. Kalp cerrahisi ve ilaç kullanımı üzerine uzmanlıkları bulunan Mehmet Öz ülkesinde ve ABD’de oldukça sevilen bir isim.

Vacheron-Constantin-Harmony-Chronograph-Calibre-3300-1.jpg

Biz de bu başarılı doktora mesleği ile paralel bir saat seçtik. 2015 SIHH’de duyurulan Vacheron Constantin Harmony Monopusher Chronograph Cal 3300. Limitli bir model olan saat kronograf özelliği ile tansiyon ölçmeye imkan tanıyor.

42 mmlik kasa çapı ve fonksiyonu ile Mehmet Öz’ün doktor kişiliğini tamamlayan saat pembe altın kasası ve Vacheron Constantin ismiyle ünlü kişiliğini de öne çıkarıyor.

Benzer Haberler