alexa 641.EX.5129.LR | Spirit of Big Bang Blue | Big Bang | Hublot | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Hublot Spirit of Big Bang Blue Ref. 641.EX.5129.LR

Hublot-logo.png

Hublot, 2014 ürün grubuna dahil olan Spirit of Big Bang Koleksiyonu için tasarladığı yeni Spirit of Big Bang Blue (Ref. 641.EX.5129.LR) modelini tanıttı. Sadece 100 adet ile limitli üretilen model, yalnızca Hublot Boutique mağazaları aracılığıyla satışa sunuluyor.

641-ex-5129-lr-hublot-spirit-of-big-bang-blue-1-.jpg

Markanın lokomotif ürün gruplarından Big Bang Koleksiyonu altında yer alan Spirit of Big Bang model ailesi, Hublot kataloglarında ilk defa 2014 senesinde boy göstermişti. Geçen zaman zarfında markanın dört ana koleksiyonundan biri haline gelen Spirit of Big Bang, Tonneau (fıçı) formundaki kasasıyla saat tutkunlarından aldığı kutuplaşan yorumlarla gündemi meşgul etmişti.

641-ex-5129-lr-hublot-spirit-of-big-bang-blue-3-.jpg

Koleksiyona yeni eklenen Spirit of Big Bang Blue (Ref. 641.EX.5129.LR) modeli ise, Akdeniz’den ve Côtes d’Azur’un eşsiz güzellikteki sahillerinden ilham alan mavi konseptini yazın coşkusuyla buluşturuyor.

641-ex-5129-lr-hublot-spirit-of-big-bang-blue-4-.jpg

Modelin kasası Spirit of Big Bang Koleksiyonu’nun imzası kabul edilen Tonneau (fıçı) şeklinde tasarlanmış. 42mm çapında ve 14.1mm yüksekliğinde hazırlanan kasanın bileşenlerine baktığımızda markanın Art of Fusion mottosunun izlerini görmek mümkün.

641-ex-5129-lr-hublot-spirit-of-big-bang-blue-8-.jpg

Kasanın ana gövde kısmı ve bezeli, mikro-kumlama ile matlaştırılmış ve parlatılmış bölümlerden oluşan, mavi seramik alaşımından imal edilmiş. Boynuz ve yan taraflarda yer alan beyaz parçalar için ise kompozit malzeme kullanılmış. Hublot’un klasik materyalleri arasında yer alan titanyum alaşımı ise, markanın sembol detaylarından kabul edilen 6 adet H şeklindeki vidada ve beyaz kauçuk parçalarla süslenmiş kronograf butonları ile ayar kolunda karşımıza çıkıyor.

641-ex-5129-lr-hublot-spirit-of-big-bang-blue-5-.jpg

100 metre / 10 bar su basıncına dayanıklı üretilen kasanın ön yüzünde yansıma önleyici kaplamaya sahip çizilmelere dayanıklı safir kristal cam yer alıyor. Kasanın arka yüzünde yer alan safir kristal cam kapağın üzerinde ise modelin sadece markanın butikleri ile satın alınabileceğine vurgu yapan Boutique Exclusive yazısı bulunuyor.

641-ex-5129-lr-hublot-spirit-of-big-bang-blue-7-.jpg

Tri-Compax kronograf tarzında dizilime sahip kadranın zeminden şeffaf safir kristal cam kullanılmış. Rodyum kaplamalı aplik saat markörleri ve kollarda kullanılan Super LumiNOVA fosfor malzemesi sayesinde karanlık ortamlarda da yeterli okunabilirlik sağlanmış. Şeffaf bir diskle gösterilen tarih fonksiyonuna ait pencere saat 4 ile 5 arasına, safir kristal cam kadranın üstüne baskı ile uygulanan Hublot logosu ise saat 12 yönüne yerleştirilmiş.

641-ex-5129-lr-hublot-spirit-of-big-bang-blue-2-.jpg

Modelin içerisinde markanın yine LVMH Group bünyesinde yer alan ünlü saat markası Zenith’in efsanevi Caliber El Primero mekanizması temel alınarak tasarlanan Ref. HUB 4700 mekanizma görev yapıyor. Tri-Compax kronograf ve tarih özellikleri bulunan mekanizma 36.000vph (hi-beat) hızında çalışıyor ve tam kurulumda 50 saatlik güç rezerv süresi sunuyor. COSC sertifikalı otomatik mekanizma, safir kristal cam kadran ve arka kapak sayesinde zevkle izlenebiliyor.

Hublot Spirit of Big Bang Blue (Ref. 641.EX.5129.LR), konseptin genel renk paletine uygun şekilde hazırlanmış, beyaz kauçuk astarlı mavi timsah derisi bir kayış ile geliyor. Kayışın uç kısmında ise markanın pek çok farklı modelinden aşina olduğumuz Hublot imzalı titanyum katlanır klips yer alıyor.

641-ex-5129-lr-hublot-spirit-of-big-bang-blue-6-.jpg
Benzer Haberler