alexa Hublot | Taraftar Saatleri | King Power | Fenerbahçe | Beşiktaş | Galatasaray | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Hublot Taraftar Saatleri

horobox_amblem.png

Sevdiklerimizle paylaşmaktan büyük zevk aldığımız anlardan biri de şüphesiz yeni yılı girdiğimiz o özel saniyelerdir. 5..4..3..2..1.. diye geri sayarak karşıladığımız yeni yılın bize mutluluk, sağlık ve başarı getirmesini dileriz. İşte o özel anlarda bir hediye almak ya da vermek şüphesiz ki yaşanılan heyecanı birkaç kat arttırmaktadır.

Horoloji dünyasının flaş isimlerinden Jean Claude Biver yönetimi devraldığı günden beri başarılı çalışmalara imza atıyor. Tüm dünyada bilinen ve aranılan bir marka haline gelen Hublot sadece tasarımlarıyla değil kasalarında kullandığı özel malzemeler ve ileri teknoloji içeren komplikasyonları ile de adından söz ettiriyor. Bununla beraber farklı isim ve kurumlara ithafen yaptığı limitli üretim modelleriyle de saat dünyasına enerji ve heyecan katan markası olmuş durumda.

“Hublot Loves Football” sloganıyla ses getiren, dünyanın ünlü futbol takımlarının yanı sıra FIFA ile yaptığı sponsorluk çalışmalarıyla da bilinen markanın kısa bir süre önce Türkiye’nin üç büyük takımına ithafen çıkarttığı saatleri daha önce Horobox’ta duyurmuştuk.

Hublot_King_Power_Fenerbahce_716-NX-0119-RX-FCF14_0023.jpeg Hublot_King_Power_Besiktas_0048.jpg

Hublot_King_Power_Galatasaray_716-NQ-0139-RX-FCG14_0032.jpeg

Büyük ilgi gören modeller kısa süre içerisinde saat severlerin koleksiyonlarında yerini almaya başladı. Sadece koleksiyonerlerin değil, tuttuğu takımın logo ve renklerini bileğinde taşımak isteyenlerin de ilgi odağı haline gelen saatler günlük kullanım içinde güzel bir alternatif olmuş durumda. Dikkat çekici tasarımının yanı sıra nadir bulunuyor olması da kullanıcıların seçiminde önemli bir kriter olmaya devam ediyor.

Yeni yıl için güzel bir hediye olabileceğini düşündüğüm saatlere biraz daha yakından bakmak istedim ve her modelin taşıdığı logoya özel farklılıklarına göz atmak istedim.

Hublot_King_Power_Fenerbahce_716-NX-0119-RX-FCF14_0025.jpeg Hublot_King_Power_Besiktas_0049.jpg

Hublot_King_Power_Galatasaray_716-NQ-0139-RX-FCG14_0040.jpeg

Her üç versiyonun da teknik özellikleri aynı. Hublot bu modellerde de King Power serisini kullanmış. 48 mm lik kasaların malzemesi titanyum. Markanın en çok tercih edilen serilerinden biri olan King Power dünyadaki diğer futbol takımlarıyla yapılan projelerde de kullanılmış.

Büyük ve dikkat çeken görünümüne rağmen hafifliği ile kullanıcısına konforlu bir kullanım sunan saatler teknik detaylar açısından da başarılı. HUB4245 referanslı iskelet kronograf kalibre 42 saatlik güç rezervine sahip.

Hublot_King_Power_Fenerbahce_716-NX-0119-RX-FCF14_0024.jpeg

Hublot_King_Power_Besiktas_0041.jpg Hublot_King_Power_Galatasaray_716-NQ-0139-RX-FCG14_0033.jpeg

Modelleri detaylı incelediğimizde takımların renklerinin dengeli kullanımı göze çarpıyor. Saat 3 hizasına konumlandırılmış logolar ise sahipleri için en önemli nokta oluyor. Galatasaray ve Beşiktaş modellerindeki logolarda takım renkleri kullanılmışken Fenerbahçe’de ise beyaz metal tercih edilmiş.

Saatlerin arka yüzünde de renksiz logolar kullanılmış ama Beşiktaş modelinde kullanılan ve takımın simgesi olan Kara kartal görülmeye değer bir detay.

Hublot_King_Power_Besiktas_0045.jpg

Hublot_King_Power_Galatasaray_716-NQ-0139-RX-FCG14_0036.jpeg Hublot_King_Power_Fenerbahce_716-NX-0119-RX-FCF14_0029.jpeg

Tasarım aşamasında futbol takımlarıyla ortak çalışmalar yapılmış ve modeller beraberce oluşturulmuş. Saatlerin her iki yüzünde kullanılan safir camlar sayesinde kadran ve iskelet kalibrenin işçilik detayları rahatça görülebiliyor. Ön cama içten ve dıştan uygulanan antirefle işlemi sayesinde saat sorunsuz şekilde okunabiliyor.

Görünen detaylar içerisindeki en büyük farklardan biri ise Fenerbahçe modelinde titanyum bezel kullanılmasına rağmen Galatasaray ve Beşiktaş modellerinde karbon bezel tercih edilmiş.

Hublot_King_Power_Fenerbahce_716-NX-0119-RX-FCF14_0026.jpeg

Hublot_King_Power_Galatasaray_716-NQ-0139-RX-FCG14_0033.jpeg Hublot_King_Power_Besiktas_0042.jpg

Bir başka özelleştirme de kronograf fonksiyonunu başlatıp durdurmaya yarayan üst butonda yapılmış. Fenerbahçe ve Galatasaray modellerinde takımların koyu renkleri kullanırken Beşiktaş bu detayda ezeli rakiplerine göre daha şanslı. Alttaki buton hali hazırda siyah iken üst buton için takımın diğer rengi olan beyaz tercih edilmiş.

Hublot_King_Power_Fenerbahce_716-NX-0119-RX-FCF14_0027.jpeg Hublot_King_Power_Besiktas_0043.jpg

Hublot_King_Power_Galatasaray_716-NQ-0139-RX-FCG14_0034.jpeg

Kayışlara göz attığımızda da farklılıklar göze çarpıyor. Galatasaray ve Fenerbahçe modellerinde kullanılan kauçuk kayışlar aynı. Sadece ortadan geçen renk detayı takıma uydurulmuş. Beşiktaş modelinde ise “rubberised” diye tabir edilen, kauçuk hissi veren deri kayış kullanılmış.

Her üç modelde de katlanır klips kullanılmış. Üzerinde marka ve modelin ismini barındıran PVD kaplı titanyum klips saatlerin bilekte konforlu olmasının en önemli sebeplerinden biri.

Hublot_King_Power_Besiktas_0046.jpg Hublot_King_Power_Galatasaray_716-NQ-0139-RX-FCG14_0037.jpeg

Hublot_King_Power_Fenerbahce_716-NX-0119-RX-FCF14_0028.jpeg

Üç takım arasındaki ezeli rekabet sahalardan sonra kol saatlerine de taşınmış durumda. Üçü de kendine özel detaylarla dikkat çeken modellere İstinye Park’taki Hublot butikte ve bayilerde incelemek mümkün. Saatlerle beraber takımların imzalı güncel formalarının da verildiği hatırlatalım.

Fanatik taraftarlar için güzel bir hediye olmasının yanı sıra sadece 100 adet üretilmiş olmasından ötürü koleksiyonerler için de güzel bir seçim olacağı kesin.

Benzer Haberler