alexa Important Watches | Christie’s | 21 Ekim 2015 | Audemars Piguet | Rolex | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Important Watches, 21 Ekim 2015, Dubai

Dünyanın en büyük müzayede evlerinden Christie’s suskun geçen yaz döneminin ardından 21 Ekim’de Dubai’de düzenleyeceği açık arttırma ile saat severlere heyecanlı anlar yaşatmaya devam edecek.

Birçok özel parçanın satışa sunulacağı açık arttırmaya katılımın çok yüksek olması bekleniyor. Düzenlenen son müzayedelerde satışa sunulan bütün parçaların satılmasının ardından Dubai’de de aynı performansın tekrarlanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Koleksiyonerlerin sabırsızlıkla beklediği “Important Watches” isimli müzayedenin kataloğundan dikkatimizi çeken parçaları sizlerle paylaşmak istedik.

Teknolojiyi yakından takip ederek avantajlarından faydalanabilen kişiler için dünya artık iyice küçülmüş durumda. Dijital hayat basit dokunuşlarla kolaylıkları kapımıza kadar getirdiği gibi dünyanın diğer ucunda yapılan bir müzayedeye de eşzamanlı katılım imkânını da bizlere sunabiliyor.

Özellikle Christie’s ekibinin başarılı organizasyonu sayesinde binlerce kilometre öteden sanki salonunun içindeymişsiniz gibi müzayedeye katılabiliyor ve adeta çekicin sesini duyabiliyorsunuz.

Bütün yapmanız gereken web sitelerinde yayınlanan listelerden katılım yapmak istediğiniz parçalara karar vermek ve müzayede evinin yetkilileri ile temasa geçmekten ibaret.

21 Ekim’de Dubai’de satışa sunulacak saatlerin tamamına aşağıda linkten ulaşabilirsiniz. 

Christies-mpotantwatches-dubai.jpg

Christie’s "Impotant Watches" 21 Ekim 2015 Dubai

Detaylı bilgi ve yardım için Horobox ekibine bir e-posta göndermeniz yeterli olacaktır. Taleplerinizi Christie’s yetkililerine ulaştırılacak olup ek kısa sürede sizlerle temasa geçmeleri sağlanacaktır.

Gelelim müzayededen bizim dikkatimiz çeken saatlere.

Audemars Piguet Royal Oak 14802ST

Listemizin başında 1972 yılında Gerald Genta tarafından yaratılan Royal Oak efsanesinin başlangıç modeli olan namı diğer Jumbo’nun 14802ST referanslı modeli var.

-mportant-Watches-Audemars-Piguet-14802ST-14802ST-3.jpg

-mportant-Watches-Audemars-Piguet-14802ST-14802ST.jpg -mportant-Watches-Audemars-Piguet-14802ST-14802ST-2.jpg

1992 yılında Royal Oak serisinin 20. Yılına ithafen 1.000 adet limitli olarak üretilmiş saat “Jubilee” ismi ile biliniyor. Çıktığı ilk tarihten günümüze kadar hep 39 mm olarak üretilen saatin içinde horolojide ayrı bir yeri olan 2121 referanslı kalibre bulunuyor. Klipsli çelik bileziği ile gayet kullanışlı olan saatin satılması beklenen fiyat aralığı 10.000 ila 20.000 USD aralığında.

F.P. Journe Chronometer Optimum

Ürettiği sanat eseri kıvamındaki saatlerle piyasaya ciddi bir ivme kazandırmayı başarmış F.P. Journe firmasının ‘Chronometer Optimum’ modeli yine dikkatimizi çekenlerden biri. 2005 yılında üretilmiş olmasına rağmen 2014 yılında satışı gerçekleştirilmiş olan modelin tüm kutu içeriği saatle beraber geliyor.

-mportant-Watches-F-P-Journe-Chronometer-Optimum.jpg

-mportant-Watches_F-P-Journe-Chronometer-Optimum-2.jpg

18 ayar pembe altından yapılma 1510 referanslı kalibresi camdan yapılmış arka kapak sayesinde net olarak izlenebiliyor. 42 mm lik Platinum kasanın içerisindeki kadran dizilimi, özellikle marka ile özdeşleşmiş kollar sayesinde F.P. Journe için bir imza niteliği taşıyor. Günümüzde yılda sadece 850 adet saat üreten markanın piyasada çok az bulunan bu modelinin 25.000-45.000 USD aralığında bir fiyata satılması bekleniyor ki gelecekte bunun çok üzerinde bir ederi olacağı düşüncesindeyiz.

Patek Philippe 5130P Mekke 

Müzayedelerde kırılan satış rekorlarının birçoğunda adı geçen Patek Philippe’den yine özel bir parça Dubai’de satışa sunuluyor. Markanın güncel koleksiyonunda hala satılmakta olan 5130 referanslı modelin 2011 yılında İslam dünyasına atıfta bulunan yeşil kadranlı versiyonu 100.000 -150.000 USD’ye alıcı bulacakmış gibi görünüyor.

-mportant-Watches-Patek-Philippe-Worltime-Mecca-3.jpg

-mportant-Watches-Patek-Philippe-Worltimer-Mecca-2.jpg -mportant-Watches-Patek-Philippe-Worltime-Mecca.jpg

Piyasada örnekleri çok sık görünmeyen saatin kasası platinum. Patek Philippe mühürü taşıyan saat 150 adet limitli olarak üretilmiş. 24 farklı saat dilimini takip edebildiğiniz modelin şehir isimleri kısmında ait olduğu boylamı tanımlamak için yeşil harflerle yazılı “Mecca” (Mekke) kullanılmış.

Rolex GMT-Master 1675

Müzayedelerin diğer bir vazgeçilmez ismi de tartışmasız Rolex. Özellikle vintage modelleri ile açık arttırmalara heyecan katan markanın iki modeli gözümüze takıldı.

-mportant-Watches-Rolex-GMT-Master-1675.jpg

12.000-20.000 USD aralığında satılması beklenen 1675 referanslı GMT-Master modeli bunlardan ilki. 1965 de üretilmiş olan saatin 39 mm çapındaki çelik kasasının mükemmel kondisyonda olduğu söyleniyor. Orijinal sertifika ve aksesuarları ile satılan saatin kasa, bilezik, kadran ve kalibresinin orjinalliği garanti ediliyor.

Efsanevi 1675 referansın son yıllarda görülen en temiz örneklerinden biri olan bu saatin de ilerleyen yıllarda çok daha yüksek fiyatlara alıcı bulması mümkün.

-mportant-Watches-Rolex-GMT-Master-1675-2.jpg -mportant-Watches-Rolex-GMT-Master-1675-3.jpg

Rolex Explorer II “Steve McQuenn”

Listemizdeki 2. Rolex ise “Steve McQuenn” takma ismiyle bilinen Explorer II modeli. 1972 yılına ait saat hafif oksitlenmiş kolları tam bir vintage görüntüsü veriyor. 15.000-25.000 USD lik bir satış beklentisi olan saatin kasası yine 39 mm ve çelikten yapılmış. Vidalı kurma koluna sahip model orijinal kutusu ve sertifikası ile satışa sunuluyor.

-mportant-Watches-Rolex-explorer-Steve-McQueen.jpg

Corum Golden Bridge

Müzayede içeriğinde süper lüks bayan saatleri de mevcut. Corum’un Golden Bridge modeli de bunlardan bir tanesi. 18 ayar pembe altın kasasına monte edilmiş elmaslar, iskelet yapıdaki görünüm sayesinde dikkat çekiyor.

-mportant-Watches-Corum-Golden-Bridges.jpg

-mportant-Watches-Corum-Golden-Bridges-2.jpg

İlginç kalibresi ve kasa şekli ile bayanlar için mükemmel bir mücevher olabilecek saatin beklenen satış rakamı 9.000-15.000 usd aralığında. 

Toplamda 160 parçanın satışa sunulacağı müzayede de birbirinden önemli parçalar sahiplerini bekliyor. Horobox olarak canlı katılım sağlamayı planladığımız açık arttırmayla ilgili geniş bilgiyi daha sonra yine bu sayfalarda bulabilirsiniz.

Benzer Haberler