alexa Vacheron Constantin Overseas Dual Time | İncelemesi | HOROBOX
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Vacheron Constantin Overseas Dual Time İncelemesi

Vacheron-Constantin-logo-wordmark.png

Vacheron Constantin, SIHH 2017 fuarı bünyesinde Overseas Koleksiyonu’na yeni dahil olan modelleri tanıtmış ve markanın bayrak gemisi ürün gruplarından olan bu koleksiyonu daha güçlü bir hale getirmişti. Yıl içerisinde eklediği yeni versiyonlarla koleksiyonu çeşitlendirmeye devam eden Vacheron Constantin, yaklaşan SIHH 2018 öncesinde tanıttığı yeni modellerle dikkatleri bir kez daha Overseas Koleksiyonu üzerine topladı.

vacheron-constantin-overseas-dual-time-4.jpg

Saat dünyasının önemli organizasyonlarından Dubai Watch Week’i geride bıraktığımız şu günlerde, markaların Pre-SIHH 2018 kapsamında tanıttığı yeni modeller saat endüstrisinin gündemini meşgul etmeye devam ediyor. Bunlardan birisi de Vacheron Constantin Overseas Dual Time modeli. Overseas Koleksiyonu lüks spor saat pazarının lider ürün gruplarından birisi olarak kabul ediliyor. Vacheron Constantin de bu önemli statüyü korumak için, koleksiyona her sene modeller/versiyonlar eklemeyi ihmal etmiyor.

vacheron-constantin-overseas-dual-time-6.jpg

Ofiste Burak Bayram ile bu sene SIHH ve Baselworld’den neler beklediğimize dair bir konuşma yapmıştık. Kendisi, son yıllarda high-end markaların lüks spor modellere ağırlık verdiğini ve bu sene de benzer modeller görebileceğimizi söylemişti. Haksız da çıkmadı... Lüks segmentin lider markalarından Vacheron Constantin, lüks spor ürün grubu Overseas Koleksiyonu’na eklediği üç yeni model ile boy gösterdi. 

Güncel koleksiyonun geri kalan üyelerinden aşina olduğumuz 41mm’lik kasa çapına sahip yeni model, iki farklı kasa materyali ile vitrinlerde yer almaya hazırlanıyor. Paslanmaz çelik ve 18K pembe altın opsiyonu bulunan kasa, 150 metre su geçirmezlik değeri sunuyor. 12.8mm kalınlığa sahip kasada, ürün grubunun sembol detaylarından malta haçı şeklinde tasarlanmış bezel de yer alıyor. Kasanın her iki yüzünde de çizilmelere dayanıklı safir kristal camlar yer alıyor.

vacheron-constantin-overseas-dual-time-3.jpg

Modele adını veren Dual Time özelliği, kadrandaki ikinci bir akrep kolu ve saat 9 konumunda yer alan gece/gündüz göstergesi ile okunuyor. Tarih fonksiyonunun saat 6 noktasında yer aldığı kadrana eşlik eden indeks ve kollarda, karanlık ortamlarda okunabilirliği destekleyen SuperLuminova fosfor malzemesi yer alıyor. Paslanmaz çelik model mavi ve gümüş renk kadran alternatifleri ile gelirken, 18K pembe altın model sadece gümüş renk kadran ile sunuluyor.

vacheron-constantin-overseas-dual-time-1.jpg

Vacheron Constantin Overseas Dual Time gücünü, markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber Ref. 5110 DT mekanizmadan alıyor. Markanın geçen sene tanıttığı Ref. 5100’un ikinci zaman dilimi fonksiyonu için modifiye edilmiş hali olan otomatik kalibre, 234 parçadan oluşuyor ve tam kurulumda 60 saatlik güç rezerv süresi sunuyor. Arka kapakta yer alan safir kristal cam bölmeden izlenebilen mekanizma 18K altın rotor ile kuruluyor ve Geneva Seal sertifikasyonu taşıyor.

vacheron-constantin-overseas-dual-time-5.jpg

Yeni model, üç farklı kordon opsiyonu ile tercih edilebiliyor. Modelin sportif yanını ön plana çıkarmak isteyenler için paslanmaz çelik ve kauçuk kordon tercih edilebilirken, daha klasik olmak isteyen kullanıcılar için bir de timsah derisi seçeneği yer alıyor. Markanın 2017 SIHH fuarında ilk defa tanıttığı kolay kordon değişimine imkân veren sistem modelde de mevcut. Dolayısıyla günlük plan ve rutininize göre kordon değişimi yapmak birkaç saniyeden fazla sürmüyor. 

Modeli oldukça başarılı bulmama rağmen yine de Overseas Koleksiyonu dahilinde ilk tercihim Dual Time fonksiyonlu bir model olmazdı. Bu tercihime sebep olarak bu fonksiyona aslında pek de ihtiyaç duymamam ve fonksiyon nedeniyle kadrana hakim olan asimetrik tasarım diyebilirim. Eğer gerçekten çok sık seyahat eden biriyseniz, lüks spor saat grubunda bir model arayışınız varsa ve simetri konusunda benim kadar hassas da değilseniz Vacheron Constantin Overseas Dual Time gerçekten sizin için biçilmiş kaftan olabilecek bir model.

vacheron-constantin-overseas-dual-time-2.jpg

İşin bir de bütçe kısmı olduğunu da hatırlatmakta fayda var zira Şubat 2018 itibarıyla butiklere ulaşması planlanan modellerden paslanmaz çelik olanı 24700,00 USD, 18K pembe altın olanı ise 35900,00 USD fiyat etiketi taşıyor (ABD listesi).

Benzer Haberler