alexa Hakkımızda | HOROBOX
HAKKIMIZDA
serdar-oal.JPG

Serdar OAL

Bazıları için sadece zamanı gösteren bir alet olmaktan öteye gidemiyor saatler. Mekanik ya da pilli olması hiçbir önem taşımıyor. Arada basit bir kol hareketiyle saatin kaç olduğuna bakılıyor ve öyle kalıyor. Başka bir kesim için ise sadece bir aksesuar. Çoğu zaman ayar yapma gereği bile duyulmuyor.

Bizler ise saatlere tutku ile bağlanmış kişiler olarak zamanın vazgeçilmezliğini bileğimizdeki ufak objelerle birleştirmiş bir ekibiz. Bu tutkuyu sizlerle paylaşmak, bilgi ve tecrübelerimizi aktarmak için bir araya geldik. Bunu yaparken öğrenmek ve kendimizi geliştirmek de en önemli amaçlarımızdan biri. Horobox bizim için çok önemli bir oluşum. Ciddiyetimizi profesyonellikle birleştirerek sizler için de önemli hale getirmeye çalışacağız.

Tamamen özgün içeriklerle, objektif ve samimi yorumlarımızı buradan paylaşıp güncel sektör haberlerini anında sizlere ulaştırarak Horobox’ı alışkanlıklarınız arasına sokmak istiyoruz.

2005 yılında başlayan mekanik saat maceramı Horobox ile hobi olmaktan daha ileriye taşıyabilmek benim içinde büyük bir heyecan olacak. Tüm Horobox severlere destekleri ve ilgileri için çok teşekkür ediyorum.

burak-bayram.jpg

Burak BAYRAM

Küçük yaşlarda başlayan saat merakım, lise ve üniversite yıllarında özellikle vintage mekanik saatlere olan ilgilm sayesinde gelişti. Kendi adıma ilk önemli alışverişim 1997 senesinde satın aldığım Seiko otomatik kronograf saatim oldu. İlerleyen yaş, imkan ve olanakların olumlu yönde seyri gibi durumların benim araştırıp öğrenmeye olan merakımla birleşmesi neticesinde ilgim lüks saatlere doğru kaydı. Özellike ROLEX markasından pek çok saat sahibi oldum. Panerai de yine severek kullandığım markalardan biridir. Saat dışında vintage Hi-Fi ekipmanları, retro muzik, sinema ve otomobil diğer ilgi alanlarım diyebilirim. Elektronik ve ağır sanayi konusunda faliyet gösteren kurumlarda, dış ticaret ile ilgili bölümlerde görev aldım. Şimdi ise www.horobox.com sayesinde en çok vakit ayırdığı hobisini profesyonel olarak da yaşayabilen sanslı insanlardan biri olduğumu düşünüyorum.

dorukan-turkmen.JPG

Doruk ÇELEBİ

Hikaye, lise yıllarında kendime “ciddi” bir saat almayı istememle başlıyor. Aldığım saatin vereceğim paraya değip değmeyeceğini araştırmaya başlamamla kendimi bu büyülü dünyanın içinde buluyorum.

Çevremin ne var şu saatlerde bu kadar ilgilenecek bakışları ve sözleri içinde geçen uzun yılların ardından nihayet anladılar ki, saatler gelip geçici bir meraktan çok daha öte bir hobi, ilgi, birikim ve kültür işi. Saatlerin yanı sıra içinde mekaniğin olduğu her şey özel ilgi alanıma giriyor.

serdar-oal.JPG

Emre ŞİŞMAN

Kendimi şanslı hissettiğim bir durum varsa o da mesleğim ve hobimin yollarının Horobox da kesişmesi olmuştur. 8 yıl önce başladığım profesyonel fotoğrafçılık kariyerim ağırlıklı olarak fashion ve still life üzerine devam ediyor. Bugüne geldiğimizde ise enerjimin büyük kısmını still life ile beraber saat imajları çekmeye harcıyorum. Girdiğimiz yolda alanında uzman ekibin parçası olmak benim için ayrı bir mutluluk. Dinamik yapısı ile Horobox yayında olduğu sürece en güncel ve en özgün içeriği sizlerle paylaşmaya devam edecek ve ben de bu konuda üzerime düşen görevi en iyi şekilde icra edeceğim.

cenk-oncu.jpg

Cenk ÖNCÜ

Mekanik saatlere olan merakım küçük yaşlarda kendimi saatçi vitrinlerinde vakit geçiriyorken bulmamla başladı. Lise yıllarında ilk otomatik saatimi almamla saat sevgim katlanarak arttı.

Üniversiteye başladıktan sonra birkaç saat sahibi daha oldum ve kendimi bu işe gönül vermiş insanlarla beraber buldum. Halen Istanbul Teknik Üniversitesinde Jeoloji Mühendisliği üzerine eğitimime devam ediyorum. Bir süredir de Horobox.com internet sitesine yazılarımla katkı sağlamaya başladım.

Travis.jpg

Travis PATEL

Gençlik yıllarımdan bu yana, saat endüstrisine meraklıyımdır. Bu durumun esas suçlusu ( aslında mimarı ) ise sıkı bir saat koleksiyoneri olan büyükbabamdır. Zamanı ölçmeye yarayan enstrümanlar ile sürekli içli dışlı oldum ve bu durum haliyle beni de meraklı hale getirdi.

Bazı insanlar boş zamanlarında golf oynar, ben araştırır ve yazarım. Saatlere karşı bir ilgim olduğu gibi endüstrinin tamamına da bir ilgim var Baselworld ile ilgili haberleri izlemek benim için Dünya Kupası’nı seyretmek gibidir. SalonQP adeta benim için Ulusal Futbol Ligi’dir. Umarım Horobox’ta paylaşacağım makale ve fotoğraflarım, sabah kahvenize eşlik eder.