alexa BR0351-GMT-CA | BR 03-51 | GMT Carbon | Bell & Ross | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bell&Ross BR 03-51 GMT Carbon

bell-and-ross-logo.png

Kendine özgü tasarımı ile çok uzak mesafelerden bile kendine belli edebilen "Aviation" serisini piyasaya sürdüğü 2005 yılından bu yana, Bell&Ross, marka bilinirliğini tüm dünyada arttırmakla beraber havacılık ve donanımlarından esinlenerek tasarlanan saatlerin de horoloji dünyasındaki trendini yüksek seviyelere taşıdı.

wp-Bell-Ross-Aviation-BR-01-92.jpg

BR 01 serisinin yakaladığı büyük başarının ardından, farklı eklemelerle pekiştirilen Aviation serisi Basel 2015 fuarının da yıldızlarından biriydi. Bell&Ross, heyecan verici stand tasarımı ve koleksiyona eklediği egzotik modellerle en çok ilgi gören markalardan biri olmayı başardı.

bell_ross_vintage_ww1_edicion_limitada_02.jpg

Bell_and_Ross_BR-X1_Skeleton_Chronograph_Carbon_Forge_3.jpg home-rafale.jpg

Horobox ekibi olarak " BR03-51 GMT CARBON " modeline bir göz atıp incelemek istedik ve Türkiye’nin en güzel tasarıma sahip multi brand, yani farklı markaları aynı çatı altında toplamış butiklerinden biri olan Quadran’a kısa bir ziyaret yaptık.

Modelin ismini gördüğümüzde aklımıza hemen kasa malzemesi olarak Karbon kullanıldığı gelmişti ama aslında incelediğimiz saatin kasası paslanmaz çelikten yapılmış ve üzerinde PVD uygulaması var.

_DSC5379.jpg

BR03-51 GMT, hafif olması ve yuvarlatılmış köşeli tasarımı sayesinde bileğinizde konforu fazlasıyla hissettiriyor.

_DSC5383.jpg

Büyük tarih göstergesi ve iki farklı zamanı takip etme şansı veren GMT fonksiyonu ile özellikle sık seyahat edenlere uygun bir model niteliği taşıyan BR03-51, barındırdığı bu komplikasyonlara rağmen saatin okunabilirliğinden hiç ödün verilmemiş. 

_DSC5360.jpg

Büyük tarih ve ikinci zamanın okunabildiği GMT göstergesi, 42 mm çapındaki kasanın içine yerleştirilen kadranda mükemmel konumlandırılmış. 

_DSC5371.jpg

Markanın klasiği haline gelen siyah ve beyaz renklere ek olarak, 3 farklı noktada turuncu detaylar kullanılmış kadrana, yansımayı önlemek için anti-refle uygulaması yapılmış safir camın üzerinden net bir görüş sağlanıyor ve her baktığınızda saate olan sempatiniz daha da artıyor. 

_DSC5362.jpg

Turuncu kanvas ve siyah kauçuk kayışlarla sunulan saatin arka kapak ve tokasına da kasa ile bütünlük sağlaması açısından PVD uygulaması yapılmış.

_DSC5367_.jpg _DSC5374.jpg

BR03-51, 40 saate varan güç rezervini Soprod TT651 referanslı otomatik kalibreden sağlıyor. Bu zamana kadar incelediğimiz saatlerin içinde en sessizlerinden biri olan modelin kasa kalınlığı da içindeki kalibrenin inceliği sayesinde makul boyutta tutulabilmiş.

_DSC5369.jpg

İncelediğimiz model Bell&Ross almak isteyen birçok yeni saat sever için başlangıç modeli olarak düşünülebilir. Farklı fonksiyonlar içermesine rağmen giriş seviye bir otomatik saat fiyatı ile sunulan BR03-51 GMT CARBON’u görüp incelemek isteyenleri, Quadran Butik’in sıcak ve samimi ortamına davet ediyoruz.

Benzer İncelemeler