alexa Skeleton | Aerogt | Bell & Ross | Baselworld 2016 | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bell & Ross AEROGT İncelemesi

bell-and-ross-logo.png

Her yıl koleksiyonuna yeni model eklemeleri yapan Bell & Ross, bu sene de oldukça güzel işler ortaya çıkarmış. Baselworld 2016 süresince tanıtılması planlanan modelleri daha önce sizlere ulaştırmıştık. Linke tıklayarak 2016 koleksiyonuna göz atabilirsiniz. Fakat bu saat için ayrı bir parantez açmak istedik. Dilerseniz bu saati bu kadar farklı ve özel kılan detaylara birlikte göz atalım.

Markanın tasarım ekibinin başındaki Bruno Belamich durumu şöyle izah ediyor “ Her yıl yeni modeller tasarlıyoruz… Bu yıl yeni bir ilham kaynağına ihtiyaç duyduk… “. Buradan yola çıkan marka, yeni saati için ilham kaynağını da yine kendisi üretmiş. Tasarlanan konsept arabadan ilhamını alan saat her noktasında özel detaylar içeriyor.

bell-ross-aerogt-2.jpg

2016 yılında otomobil dünyasına odaklanan marka, bu istikrarını Renault F1 takımı ile yaptıkları sponsorluk anlaşması ile de göstermişti. Ortaya çıkan aracın aşağıda yer verdiğimiz teknik detaylarına bakarak, ne kadar özel bir parça olduğunu anlamak işten bile değil. Hatırlatmakta fayda var, araç seri üretim ürünü değil… Sadece konsept…

Motor: V8 Bi-Turbo

              4200 cc

              620 hp

Şanzıman: Çift kavrama 8 ileri vites

Performans: 0-100 hızlanma 2,9 s

                   Maksimum sürat 315 km/h

Materyal: Karbon-Alüminyum karışımı

Tasarımı bir yıldan fazla süren bu araçtan ilham alan saat takdir edersiniz ki en az araç kadar özel olacaktır.

bell-ross-aerogt-1.jpg

Saat dünyasına yakın olanların çok iyi bileceği üzere kare formlu saatler üreten marka, çizgisinden çıkmayarak bu özel model içinde aynı kasa yapısını kullanmış. Sonuçta ortaya son derece özel iki model çıkmış. Bunlardan ilki BR 03-94 AEROGT diğeri ise BR 03-92 AAEROGT.

Bell-and-Ross-Aerogt-Baselworld-2.jpg

İncelemeye konu olan saatlere ait kasalar her iki modelde de 42mm çapında ve paslanmaz çelikten üretilmiş. Saatlerin su geçirmezlik değerleri ise WR100M. Safir kristale sahip saatlerde Bell & Ross yazısı ve logosu iskelet kadran yapısı dolayısıyla cama işlenmiş.

Bell-and-Ross-Aerogt-Baselworld-1.jpg

Spor bir otomobilden ilham alan saatlerde kırmızı renk detayı oldukça yerinde olmuş. Her iki modelin de kadran ve kordonunda kırmızı detaylara yer verilirken BR 03-94 kronograf modelinde butonlardan birisi için kırmızı renk tercih edilmiş.

Konsept araçta gördüğümüz üzere aracın arkasında transparan yerleştirilen motor ünitesi saatin de ilham aldığı unsurlardan biri olmuş ve model iskelet formunda tasarlanmış.

Bell-and-Ross-Aerogt-Baselworld-3.jpg

BR 03-94 referans numarasına sahip kronograf saatte BR-CAL319 otomatik mekanizmaya yer verilmiş. Saat 12 noktasından küçük saniye çarkını izlemenin mümkün olduğu modelin bezeline de tachymeter skalası yerleştirilmiş. Saat 3 noktasında ise büyük bir tarih çarkı konumlandırılmış.

Bell-and-Ross-Aerogt-Baselworld-4.jpg

BR 03-92 AEROGT modelinde ise otomatik BR-CAL318. mekanizma kullanılmış.

Bell-and-Ross-Aerogt-Baselworld-5.jpg

Saatin kordonu için ayrı bir parantez açmak istiyorum. Oldukça yumuşak dana derisinden üretilen ve son derece şık tasarlanan kordon için siyah renk tercih edilmiş. Saatin genel görüntüsünde yer alan detaylara uygun olarak kırmızı eklemeler ile renklendirilen kayışın tokası ise fırçalanmış paslanmaz çelikten imal edilmiş.

Bell-and-Ross-Aerogt-Baselworld-6.jpg

Hatırlatmakta fayda var her iki modelde 500’er adet ile limitli üretim.

Uzun süren tasarım çalışmalarının sonunda üretilen her iki model de başta markanın sadık kullanıcıları olmak üzere tüm saat severleri oldukça heyecanlandıracağa benziyor. Baselworld 2016’dan en güncel haberleri takip etmek için HOROBOX’tan ayrılmayın.

Bell-and-Ross-Aerogt-Baselworld-7.jpg

Benzer İncelemeler