alexa Bell & Ross 2016 Yenilikler | BR 03-92 | BR03-94 | BR 123 Aeronavale | Baselworld 2016 | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bell & Ross Yeni Modeller

bell-and-ross-logo.png

Neredeyse her saat severin fazlasıyla ilgisini çeken kare kasa formu ile uzak mesafelerden bile kendini belli eden Bell&Ross, bu yıl da yenilikleri ile ses getirecekmiş gibi duruyor.

Yeniliklerini “Earth”, “Sky” ve “Sea” adı altında 3 farklı temada sunan marka kendi tarzından ödün vermeden hem klasik hem de sportif bir görüntü sunan modellerle Baselworld 2016’da boy gösteriyor.

BR DESERT TYPE ismi ile sunulan modelleri gördüğünüzde fazla düşünmeye gerek kalmadan “Earth” temasında sunulduğunu anlıyorsunuz.

Bell-and-Ross-Baselworld-1.jpg

BR03-94 referanslı model 42 mm çapında ve otomatik kronograf kalibre ile çalışıyor. Tüm Bell&Ross modellerinde olduğu gibi üst düzey görünürlük hedeflenmiş ve sonuç gayet başarılı.

BR03-94-ceramic-Desert-Type.jpg

Bilekte gayet konforlu olan modelin kronograf butonları yumuşak olmasına rağmen basma hissi gayet kaliteli. Serinin her 3 modeli için seçilen renk gerçekten göz alıcı. Kanvas kayışlar için ise bu modeller için yapılabilecek en iyi seçim diyebilirim.

Serinin ikinci modeli olan BR 03-92 ise yine klasik bir Bell&Ross tasarımı.

Bell-and-Ross-Baselworld-3.jpg

Üçüncü ve son model ise pilli kalibreye sahip ve diğer iki modele göre daha küçük olan 39 mm çapında. Biraz daha bayanlara yönelik gibi de görünse, birçok erkek için uygun bir model olduğunu söyleyebiliriz.

BRS-CERAM-C-Desert-Type.jpg

BR 123 AERONAVALE adı ile sunulan seri yuvarlak kasa formu ile dikkat çekiyor. Kadran ve bezel için seçilen mavi tonu çok başarılı. 43 mm çapında iki farklı modelle karşımıza çıkan seride yine kronograf seçeneği mevcut. İki farklı kayış seçeneğiyle gelen saatlerin bilekte verdiği görüntü çok başarılı.

Bell-and-Ross-Baselworld-15.jpg

Bell-and-Ross-Baselworld-16.jpgBell-and-Ross-Baselworld-17.jpg

Horobox özel sunumu sırasında gördüğüm en başarılı ve dikkat çekici model ise BR-X1 referanslı Skeleton Chronograph Hyperstellar oldu. 250 limitli modelin krokodil/kauçuk birleşimi kayışı görülmeye değer bir çalışma olmuş.

Bell-and-Ross-Baselworld-10.jpg

45 mm lik kasa titanyumdan yapılmış ve neredeyse bilekte hissedilmeyecek kadar hafif. Astronotlar için kıyafetleri ve basınçlı kasklarının yanı sıra mekanik bir kronografın da ne kadar önemli olduğunun altını çizen modelin renk kombinasyonu da dikkat çekiyor. 

Bell-and-Ross-Baselworld-11.jpgBell-and-Ross-Baselworld-12.jpg

Bell-and-Ross-Baselworld-13.jpg

Benzer İncelemeler